Győzelemmel kezdte a felkészülést a DAC

Magabiztos győzelemmel kezdte a téli felkészülést a DAC. A 2022-es év első felkészülési mérkőzésén a másodosztálybeli Pozsonyligetfalu csapatát fogadták Dunaszerdahelyen.

A DAC közlése szerint Davis és Blackman a panamai válogatottal készülnek a vb selejtezőkre, Kalmár, Szendrei, Schäfer (izomprobléma) és Hahn (körömágy-gyulladás a jobb lábán) sérültek, Vera beteg, Jedlička pedig reggel edzett, majd a mérkőzésre pihenőt kapott. Ők mind hiányoztak Joao Janeiro mai keretéből, Njie és Brunetti viszont először léptek pályára szeptemberi súlyos sérülésük óta.

A találkozó rövid összefoglalója:

A teljes mérkőzés itt nézhető vissza:

A mérkőzés  szöveges összefoglalója itt érhető el.

DAC 1904 – FC Petržalka 5:1 (3:1) MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2022. január 15., szombat, 10:00 ó, napos idő, +4°C Góllövők: 5. Moumou, 17. Ciganiks, 43. Sharani, 68. Krstović, 79. Krstović – 3. Kelemen Játékvezető: Ruc – Pozor, Lalo, 100 néző DAC, 1. félidő: Vantruba – Andzouana, Kružliak, Beskorovainyi, Ciganiks – Nebyla, Dimun – Sharani, Bögi, Moumou – Krstović. 2. félidő: Veszelinov – Andzouana, Malý, Muhamedbegović, Brunetti – Njie, Balić – Verlinden, Veselovský, Fábry – Krstović. Edző: Joao Janeiro. Petržalka: Sokol (46. Krížik) – Kuník (30. Vlasák), Tóth (46. Redeky), Nemec, Kohút (76. Krisztín) – Hronec (46. Slivka) – Danek, Gašparovič, Štefanec (46. Riznič), Sliacky (61. Hurný) – Kelemen (61. Harba). Edző: Mário Auxt.

STATISZTIKA: Lövés – kapura 19:3, mellé 11:3 Szöglet – 12:3 Les – 4:2