Gól nélküli döntetlennel hangoltak a kupamérkőzésre (Labdarúgás, 1. Liga)

A Sepsi OSK szombaton mezőnyfölényben játszott, többet próbálkozott, mégsem tudta értékesíteni a helyzeteket, így hazai pályán gól nélküli döntetlennel zárt a bajnokság egyik legjobb védelmével rendelkező Chindia Târgoviște ellen az élvonalbeli pontvadászat 17. fordulójában. A csapatok kedden a Román Kupa-negyeddöntőben ismét találkoznak, 20.30-tól küzdenek a továbbjutásért az Ilie Oană Stadionban.

A sepsiszentgyörgyi csapat az első pillanattól kezdve magához ragadta a kezdeményezést, míg a vendégek a saját térfelükre visszahúzódva igyekeztek ellehetetleníteni a piros-fehér mezesek támadójátékát. Bár a házigazdák játszottak mezőnyfölényben, az első lehetőség mégis a Dâmbovița megyei együttes előtt adódott, a 7. percben Daniel Celea szabadrúgását Niczuly Roland magabiztosan védte. A többet támadó hazai gárda a 24. percben megszerezhette volna a vezetést, Eder González szöglete után Nicolae Păun fejelt kapura, viszont Cătălin Căbuz bravúrral hárított. Az első félidőben még Anass Achahbar próbálkozott távolról, ám a vendégek kapusa könnyedén védte a holland erőtlen lövését.

Szünet után is Cristiano Bergodi csapata birtokolta többet a labdát, azonban a második félidő is kevés helyzetet hozott. A hatékonyan védekező Târgoviște távoli lövésekre kényszerítette a háromszéki együttest, a hazai játékosok pedig rendre pontatlanul céloztak. A 63. percben Bogdan Mitrea pontrúgása kevéssel elment a keresztléc felett, majd González lövését védte Căbuz, a hajrában pedig Stefan Askovszki lehetősége elkerülte a kaput. Kevin Luckassen pályára küldésével megélénkült a Sepsi OSK támadójátéka, viszont a holland csatár sem tudott gólt szerezni. A piros-fehér mezesek a ráadásban elpuskázták a legnagyobb helyzetüket, Cristian Bărbuț beadása után Achahbar előrevetődve fejelt a bal alsó mellé.

1. Liga, alapszakasz, 17. forduló: Sepsi OSK–Chindia Târgoviște 0–0.

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 1000 néző. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Mitrea, Ispas – González, Păun – Askovszki (Bărbuț, 86.), Achahbar, Ștefănescu (Golofca, 60.) – Csuncsukov (Luckassen, 71.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Târgoviște: Căbuz – Martac, Iacob, Celea, Rrumbullaku – Jipa, Dulcă, Kocič, Popadiuc – Popa, Florea (Suciu, 78.). Vezetőedző: Emil Săndoi. Sárga lap: Csuncsukov (48.), Niňaj (58.), Askovszki (85.), Mitrea (87.), illetve Florea (45+1.), Iacob (61.), Kocič (72.).

További eredmények, 17. forduló: FC Dinamo–U Craiova 0–0, Aradi UTA–FC Argeș 0–1 (gólszerző: Miguel 80.).