Fontos érsekújvári győzelem a Nagymihály otthonában

A szlovák jégkorongliga (Tipos Extraliga) vasárnap esti fordulójában az érsekújvári bikák idegenben, Zemplénben léptek pályára, ahonnan egy újabb fontos három ponttal térhettek haza Majoross Gergely tanítványai.

A Tipos Extraliga vasárnapi játéknapján a 23. fordulót bonyolították le, az érsekújvári hokicsapat a favoritnak számító Nagymihály otthonában vendégeskedett. Az újváriak a tabella utolsó előtti helyéről várhatták a találkozót. Majoross Gergely együttese egy villámgyors góllal indította az összecsapást, mivel már a harmadik percben egy emberelőnyös helyzetből Jackson volt eredményes.

Az első harmadban rengeteg kiállítás történt, összesen hét kétperces kiállítást is kiosztottak a játékvezetők, ebből négyszer az újváriakat büntették a bírók.

A vendégek nem is tudták az első harmadot lehozni kapott gól nélkül, a 12. percben Žitný góljával kiegyenlített a zempléni gárda.

A második harmadban a hazaiak voltak az aktívabbak 14 lövéssel is próbálkoztak, míg az újváriak csak kilenc lövést küldtek a nagymihályi kapura. A mérkőzés 32. percében a vendég Érsekújvár másodszor is megszerezte a vezetést a találkozón, Langkow második gólpassza után Klempa volt eredményes. A nagymihályiak hiába próbálkoztak az egyenlítéssel, a második harmadban nem sikerült egalizálniuk.

A záró játékrészben ismét a kiállítások jellemezték a játékot, a harmadik harmadban is öt kiállítást osztottak ki a bírók. Öt perccel a mérkőzést jelző dudaszó előtt úgy tűnt eldőlni látszik a találkozó, miután Kozák talált a nagymihályi kapuba. A hazaiak válasza egy perccel később érkezett is Galamboš révén, így az utolsó percekre is maradt izgalom.

A mérkőzés legvégén a zempléniek a kapusukat is lehívták, ennek köszönhetően pedig Langkow végleg eldöntötte a három pont sorsát, mikor az üres kapuba talált, beállítva a 4-2-es újvári győzelmet.

Győzelmüknek köszönhetően az újváriak pontszámban beérték a Besztercebánya csapatát, de maradtak a tabella 11. helyén. A következő fordulóban az újvári bikák hazai pályán játszanak alsóházi rangadót a sereghajtó Liptószentmiklós ellen.

Tipos Extraliga, alapszakasz, 23. forduló:

HK Dukla Nagymihály – HC Érsekújvár 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)

Gólszerzők: 12. Žitný (Mráz, Erkinjuntti), 57. Galamboš (Macejko, Regenda) ill. 3. Jackson (Langkow, Varga), 32. Klempa (Števuliak, Langkow), 55. Kozák, 59. Langkow (Klempa)

A forduló további eredményei:

HC Kassa – HK Nyitra 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)

HC 05 Besztercebánya – HC Eperjes 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

HKM Zólyom – HK Igló 4-6 (1-2, 2-2, 1-2)

MHK 32 Liptószentmiklós – HK Poprád 4-3 büntetők után (1-1, 0-2, 2-0 – 0-0, 1-0)

HK Dukla Trencsén – HC Slovan 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)

A tabella állása: 1. Slovan 51 pont, 2. Zólyom 45, 3. Nagymihály 41, 4. Nyitra 37, 5. Kassa 32, 6. Eperjes 29, 7. Igló 27, 8. Trencsén 26, 9. Poprád 25, 10. Besztercebánya 22, 11. Érsekújvár 22, 12. Liptószentmiklós 21

Forrás:ma7.sk