Fantasztikus küzdelem után hetedszer győztes a Sepsi-SIC (Női kosárlabda, Román Kupa)

Fantasztikus küzdelem után hetedszer győztes a Sepsi-SIC (Női kosárlabda, Román  Kupa)

A címvédő Sepsi-SIC hátrányból felállva, fantasztikus véghajrát produkálva 59–53-ra nyert a Szatmárnémeti VSK ellen a női kosárlabda Román Kupa sepsiszentgyörgyi döntőjében. Zorán Mikes tanítványainak elképesztő diadalához kellett a megyeszékhelyi kosárlabdakedvelők, szurkolók támogatása is, akik hatodik játékosként az első dudaszótól az utolsóig frenetikusan biztatták kedvenceiket, s a koronavírusos világjárvány előtti időket lopták vissza a Sepsi Arénába. Vasárnap esti sikerükkel a zöld-fehérek 2015, 2017, 2018, 2019, 2020 és 2021 után hetedszer nyerték meg a sorozatot, amivel újabb mesés fejezetet írtak a háromszéki kosársport történelemkönyvébe.

A fergeteges hangulatú találkozó első pontja szatmári büntetőből született, amire Britney Jones válaszolt gyorsan. A folytatás a vendégekről és a Sepsi-SIC gyenge dobóteljesítményéről szólt, a 9. percben pedig tízpontos volt a VSK előnye (16–6). Az első negyed hajrájában Anamaria Pop triplájával és Shaqwedia Wallace ziccerből szerzett kosarával a zöld-fehéreknek sikerült felzárkózniuk (16–10). A második játékrészt Ioana Ghizilă pontjai nyitották meg, majd Ștefania Cătinean kosarával már csak két pont volt a mieink hátránya (16–14). A Sepsi-SIC jó perceit a piros-fehérek pillanatai követték, és a 16. percben ismét tízpontos hátrányba kerültek Zoran Mikes tanítványai (26–16). A szünet előtt mi voltunk a jobb csapat, de a vendégek így is hatpontos előnnyel vonultak az öltözöbe (28–22).

A térfélcsere után a magára találó Brianna Fraser és Jones kosaraival feljöttünk egy pontra (30–29), de a jó napot kifogó, és a harmadik negyedben remekelő Sparkle Taylornak sikerült előnyben tartani csapatát (37–31). Ádáz csata zajlott a Sepsi Aréna parkettjén, ám egyre nagyobb nyomás nehezedett a Szatmárnémeti VSK-ra. Alina Podar egyenlítő triplájánál felrobbant a nézőtér (42–42), a szakaszt azonban Miljana Dzombeta kosara zárta (44–42). A 33. percben Fraser kiegyenlített 44-re, majd Jovana Pašić távoli dobásával a mérkőzésen másodikszor került előnybe a Sepsi-SIC (44–47). A következő percek kiélezett küzdelmet hoztak, az idegtépő pillanatokat a zöld-fehérek bírták jobban, akik Ghizilă triplájával már a kezükben érezhették a kupát (53–57). Az utolsó másodpercek feszült hangulatban teltek el, az Sepsi-SIC újabb felejthetetlen győzelmére pedig Pašić büntetői tették fel a pontot (53–59). Csapatunk harmadik kupadöntőjét nyerte meg a Szatmárnémeti VSK ellen, miután a 2018-ban 62–49-re, majd 2019-ben 69–65-re verte a vasárnapi ellenfelét.

A finálé legjobbjának (MVP) a törött orral játszó Pašićot választották meg, a zöld-fehérek legeredményesebbjének a 15 pontot szerző Fraser bizonyult, a túloldalon a 20 egységet szóró Taylor jeleskedett.

Női kosárlabda Román Kupa, döntő: Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 53–59 (16–10, 12–12, 16–20, 9–17) Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Körülbelül 1100 néző. Vezette: Amalia Marchiș, Cristian Trofim, Ioana Drăgoi. Szatmár: Dzombeta 8, Ardelean 7/3, Taylor 20, Biszak 3/3, Kostowicz 8–Szmutku, Quinones Noa, Fodor, Muraru (Kadar), Vuckovic 4, Cucu, Sotiriou 3. Edző: Miguel de Jesus Lopez Alonso. Sepsi-SIC: Jones 13, Podar 7/3, Pop 3/3, Fraser 15, Raber 2–Croitiru, Cătinean 2, Ghizilă 5/3, Wallace 5, Pašić 7/3, Botos. Edző: Zoran Mikes.

Simán letudták az elődöntőt

A sepsiszentgyörgyi Román Kupa négyes döntő második szombati elődöntőjében a házigazda Sepsi-SIC csapata az Alexandria ellen lépett pályára, a papírforma pedig egy könnyed zöld-fehér sikert jósolt. A vendégek ezt próbálták felborítani, s az első negyed feléig ott loholtak a megyeszékhelyi lányok nyomában (14–11). Ekkor Brianna Fraser és Britney Jones kosaraival ellépett a Zoran Mikes irányította alakulat, amely tízpontos előnnyel zárta az első negyedet (23–13). A következő játékrésztől egyre szembetűnőbb volt a SIC főlénye, a 18. percben már 30 ponttal vezetett a szentgyörgyi gárda (47–17). A nagyszünetre tovább duzzadt a két együttes közti különbség (52–21), és húszpercnyi játék után eldőlni látszott a találkozó végkimenetele.

A fordulás után sem változott a párharc képe, s a sziporkázó Jones irányítása mellett egy újabb fölényes diadal felé robogtak a zöld-fehérek. A 26. percben 73–31 volt a házigazdák javára, akik látványos kosárlabdával szórakoztatták a mérkőzésre kilátogató nézőközönséget. Az utolsó negyed 84–38-as állásról indult, Fraser gyorsan száz pont fölé dobta csapatát (101–52), a véghajrában a motiváltan beálló Botos Petra is feliratkozott a pontszerzők listájára, a mérkőzést pedig Ștefania Cătinean és Saqwedia Wallace pontjai zárták (113–52). A Sepsi-SIC simán letudta az Alexandria elleni meccset, a fináléban pedig azzal a Szatmárnémeti VSK együttesével találkozott, amely a másik elődöntőben magabiztos játékkal 90–67 arányban verte a Konstancai Phoenix alakulatát. A szombat esti meccset a házigazdáktól Fraser 32 ponttal, Jones 9 gólpasszal és 13 ponttal, míg Daniel Raber 19 lepattanóval és 14 ponttal fejezte be, a vendégektől a 15 egységig jutó Viorela Voicu jeleskedett.

Női kosárlabda Román Kupa, elődöntő: Sepsi-SIC–Alexandria 113–52 (23–13, 32–8, 29–17, 29–14). Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Mintegy 1000 néző. Vezette: Amalia Marchiș, Cristian Trofim, Ioana Drăgoi. Sepsi-SIC: Jones 13, Podar 13/3, Pop 8, Fraser 32/6, Raber 17–Croitiru 6, Cătinean 2, Ghizilă, Wallace 13, Pašić 7/3, Botos 2. Edző: Zoran Mikes. Alexnadria: Pana 4, Crăciunescu 9/9, Burcica 9/6, Petrova 5/3, Ackerman 7–Horlea, Oinaru, Benally 3, Voicu 15, Mazilu, Lungu. Edző: Mădălin Piperea.