Európa, itt vagyunk! DAC-Dinamo Tbiliszi 0:1 – élőben a Körképen

Talán már mondanunk sem kell, hogy eljött a nap, amire 25 éve várnak a hűséges DAC-szurkolók. Kedvenc sárga-kék csapatunk ma újra részese az európai álomnak, ismét pályára lép az európai kupaporondon. Az UEFA sorsolása értelmében mai ellenfelünk a grúz Dinamo Tbiliszi csapata. Tudósítónk ma is ott van a Mol Arénában, és helyszíni fotókkal, videókkal teszi színesebbé közvetítésünket. Kövessék velünk a mérkőzést percről-percre! Hajrá DAC!

27. perc – folyamatosan próbálkozunk. Hol jobbról, hol balról, egyszer csak sikerül betalálni…

25. perc – Bedobás a DACnak az ellenfél térfelén

24. perc – A grúzoknál ilyenkor 40 fok van, így nekik tökéletesen megfelel az itteni hűvösebb hőmérséklet. Jövő héten viszont nekünk emiatt nehezebb dolgunk lesz náluk

22. perc – ismét szabadrógás a DAC-nak. Pacinda a labda mögött, de a grúzoknál köt ki a beadás

20. perc – újabb DAC helyzet. Egyelőre úgy néz ki nem törődünk a bekapott góllal, folyamatosan támadunk

18. perc – Bayo egyenlíthetett volna egy akrobatikus mozdulattal, de fejjel mentett a grúzok játékosa a kapus helyett

17. perc – szabadrúgás a DAC-nál. Nem sikerült jól megjátszani a labdát – bedobás a vége

15. perc – Egy gyors indításból a Dinamo Tbiliszi szerzi meg a vezető gólt. Budu Zivzivadze vette be Macej kapuját.

14. perc – ma is hatalmas a hangulat a MOL Arénában

13. perc – Macejnek kellett védenie a Dinamo szögletét, de kiütötte a kapura tartó lövést.

12. perc – Kostrna maradt a földön

10. perc – Újabb szép helyzet. Pacinda vágta laposan a kapura a labdát, de mentett a grúz kapus

8. perc – Hatalmas helyzet marad ki! Ljubicic indítását jól tartotta meg Bayo, aki Vidához passzolta tovább, aki játékba hozta Hercet. A befejező lövés néhány centivel kerülte el a kaput

7. perc – Šimčák labdáját vágja ki Kobouri

4. perc – Vida Kristopher rúg szögletet, majd Pačinda is. Sajnos nem veszélyesek a beadások, jól védekeznek a vendégek

4. perc – Pačinda végzi el a szabadrúgást, Šimčák lövése pedig levágódik a védőkről

3. perc – Hercet nyomják le a földre, szabadrúgás

2. perc – mind a két oldalon bedobás

21:00 – Elkezdődött a mérkőzés

20:59 – A grúz csapat talpig fehérben, a mieink a szokásos sárga-kékben lépnek pályára

20:57

20:53 – Névsorolvasási show

20:52 – Közben Budapesten véget ért az FTC-Maccabi Tel Aviv mérkőzést. A vendégek a 91. percben egyenlítettek, így be is állították a mérkőzés végeredményét. 1:1. Az Újpest pedig idegenben kapott ki 3:1-re.

20:45 – Íme a Bosznia-Hercegovinából érkező játékvezetők

20:40 – Ma nem csak a DAC játszik fontos mérkőzést. A Fradi a Groupama Arénában a Maccabi Tel Avivot fogadta. 10 perccel a vége előtt a zöld-fehérek 1:0-ra vezetnek egy a 61. percben szerzett találattal.

20:25 – A mérkőzés 21 órakor kezdődik. Lassan megtelnek a lelátók