EURO-2016 – Németország drámai meccs után elődöntős

Németország tizenegyesekkel győzte le Olaszországot, miután a rendes játékidőben és a hosszabbítás után is 1-1-re álltak a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szombati negyeddöntőjében. Hector a kilencedik körben döntött.

Fogalmazzunk úgy, hogy az első félidőben nagy taktikai harc folyt a pályán. Értsd: egyik csapat sem szeretett volna kikapni, azaz szinte semmit nem tettek a győzelemért. A 27. percben a németeknél a tíz perccel korábban a megsérülő Sami Khedira helyére beálló, és a csapatkapitányi karszalagot Manuel Neuertől azonnal megkapó Bastian Schweinsteiger szerzett gólt, de már Kassai Viktor sípszava után, így a szünetben 0-0 volt az állás. A magyar játékvezető jól döntött, ugyanis a német kapitány ellökte Mattia De Scigliót, mielőtt a hálóba fejelte a labdát.

A második félidőben egyre nagyobb fölénybe kerültek a németek, ezen a mérkőzésen ez azt jelentette, hogy volt helyzetük. Az 54. percben Alessandro Florenzi mentett káprázatos mozdulattal Thomas Müller lövése pedig már Gianluigi Buffonon is.

Miután Florenzi mentését követően három percen belül három olasz játékos is sárga lapot kapott, úgy tűnt csak idő kérdése a németek vezető gólja. Így is lett: a 65. percben aztán már egyetlen olasz sem tudott menteni, Hector futott be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, és ballábas passza után Mesüt Özil ballal szerezte meg a vezetést a világbajnoknak.

A legutóbbi Európa-bajnokság ezüstérmese azonban talpra tudott állni, a 77. percben Leonardo Bonucci rúghatott büntetőt – miután Jérome Boateng feltett kézzel ért bele egy beadásba – és nem is hibázott.

A kétszer 15 perces hosszabbítás arra volt jó, hogy a csapatok rápihenjenek a tizenegyesekre.

Az első körben Lorenzo Insigne berúgta, akárcsak Toni Kroos.

Következett a 120. percben beálló Simone Zaza, aki fölé rúgta, Thomas Müller gyenge lövését pedig Gianluigi Buffon balra vetődve könnyedén ütötte ki, maradt az 1-1.

Andrea Barzagli következett, magabiztosan középre helyezte a labdát, Özil viszont a jobbra vetődő Buffont becsapva a bal kapufa külső élére rúgta a saját tizenegyesét, 2-1-re vezetett Oalszország.

Graziano Pellé nagyjából fél méterrel a jobb kapufa mellé gurított, ráadásul Neuer rajta is volt a lövésen. Julian Draxler egyenlített, 2-2.

Bonucci ezúttal jobbra lőtte a labdát, Neuer pedig kiütötte, így Schweinsteiger lábában volt a döntés, de ott is maradt, mert fölé durrantott.

A hatodik körben Emanuele Giaccherini magabiztos volt, Mats Hummels nemkülönben.

Marco Parolo keményen középre lőtt – jól, Joshua Kimmich jobbra – szintén jól.

A nyolcadik párban De Sciglio a felső lécről pattintotta be, Jérome Boateng sem hibázott.

Matteo Darmian kihagyta, Neuer és a labda is balra ment, Hector pedig Buffon hasa alatt belőtte, így Németország bejutott az Eb elődöntőjébe, amelyben a vasárnapi Franciaország-Izland párharc továbbjutójával küzd meg a fináléért.

Európa-bajnokság, Franciaország, negyeddöntő:

Németország-Olaszország 1-1 (0-0) – tizenegyesekkel: 6-5

Bordeaux. Vezette: Kassai Viktor

Gólszerző: Özil (65. perc), illetve Bonucci (78. p. – tizenegyesből)

Sárga lap: Hummels (90. p.), Schweinsteiger (112. p.), illetve Sturaro (56. p.), De Sciglio (57. p.), Parolo (59. perc), Pellé (92. p.), Giaccherini (103. p.)

Németország: Neuer – Höwedes, Boateng, Hummels – Kimmich, Kroos, Khedira (Schweinsteiger, 16. p.), Hector – Müller, Gomez (Draxler 72. p), Özil

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza, 120. p.) – Florenzi (Darmian, 86. p.), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio – Pellé, Éder (Insigne, 108. p.)

Forrás:gondola.hu