Étkezés után ezért fájhat a hasunk

Étkezés után ezért fájhat a hasunk

A diszpepszia, vagyis a felhasi diszkomfortérzés viszonylag gyakori állapot, amelyhez telítettség-érzés, puffadás és hasi fájdalom is tartozik. Miért tapasztalhatunk még hasfájást étkezések után?

Refux esetében a gyomorsav irritálja a nyelőcsövet, miközben gyomorégést és hasi fájdalmat is okoz. Gyakran jelentkezik nagyobb mennyiségű fűszeres étel fogyasztása után, és bizonyos esetekben kifejezetten fájdalmas is lehet. Ha úgy gondoljuk, hogy refluxunk van, fogyasszunk kevesebb kávét, illetve koffeintartalmú italt, alkoholt, illetve kerüljük a zsíros, fűszeres vagy magas savtartalmú ételeket – írja a Házipatika.com.

Hírdetés

Ez a beleket érintő betegség is okozhat hasi fájdalmat, emellett puffadást, fokozott gázképződést, hasmenést és székrekedést is. Ha rendszeresen tapasztaljuk, hogy főétkezések után fáj a hasunk, mellette pedig gyakran van hasmenésünk vagy székrekedésünk, akkor érdemes lehet orvoshoz fordulni, hogy kiderítsük, nem IBS áll-e a dolog hátterében.

Gluténérzékenység, más néven cöliákia esetén a szervezetből immunválaszt vált ki a gluténtartalmú ételek fogyasztása, ami különböző tüneteket produkálhat. Ezek egyike a hasi fájdalom gluténtartalmú ételek fogyasztása után. A hasfájás akkor is jelentkezhet, ha gluténintoleranciánk van, ilyenkor az emésztőrendszer nehezen tudja feldolgozni az ételeket, amelyek glutént tartalmaznak. A hasfájás mellett fokozott gázképződés és hasmenés is jelentkezhet. Orvosi vizsgálat segíthet eldönteni, mi áll pontosan a betegség hátterében.

Ha minden étkezés után krónikus fájdalommal küzdünk, mellett pedig fogytunk, vérszegények vagyunk, hányunk, nyelési nehézségeink vannak, illetve vért észlelünk a székletünkben, akkor ez azt is jelezheti, hogy gyomorfekélyünk van. A fekély kialakulhat a nyelőcső, a bél vagy a gyomor területén is, és általában gyógyszeres kezeléssel helyrehozható. Ha tapasztaljuk magunkon a tüneteket, haladéktalanul menjünk orvoshoz.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »