Ételek, amelyek segítik a gyógyulást

Ételek, amelyek segítik a gyógyulást

A hűvös hónapokban könnyen megfázhatunk, ilyenkor az immunrendszerünk támogatása nagyon fontos. De mit együnk, igyunk akkor, amikor már tüsszögve az ágyat nyomjuk? Mutatjuk.

Ha betegek vagyunk, teljesen elmegy az életerőnk, legszívesebben egész nap csak feküdnénk. Ilyenkor természetesen senkinek sincs kedve háromfogásos ebédet készíteni magának, ám a megfelelő étkezés nagyon fontos. A gyógyszereket ilyenkor mindenképpen egészítsük ki olyan ételekkel, amelyek támogatják immunrendszerünk egészséges működését – írja a Házipatika.com.

A gőzölgő tyúkhúslevest még a legbetegebb ember is megkívánja. Természetesen nem a zacskós változatról van szó, hanem a zöldségekkel teli, aranyló levesről. Érdemes minél több zöldséget belefőzni, sőt ilyenkor nyugodtan ehetjük csípősen is. Rendkívül tápláló, így a legyengült immunrendszer egyik legjobb barátja.

A csípős ételek, főként a chili remek segítője a betegnek, hiszen a benne lévő kapszaicin stimulálja a váladéktermelő mirigyeket. Nem véletlen, hogy ha csípőset eszünk, szinte azonnal zsebkendőért kell nyúlnunk.

A savanyú káposzta és a legtöbb fermentált zöldség tele van C-vitaminnal, amire betegség alatt különösen éhezik a szervezet. A legjobb, ha nyersen fogyasztjuk, hiszen hőkezelés hatására csökken a benne lévő ásványi anyagok és vitaminok mennyisége.

Hírdetés

Serkenti az étvágyat, ami nagyon fontos, ha megfáztunk. Vírus- és baktériumölő hatóanyagok is vannak benne, izzasztó hatású, csökkenti a lázat és csillapítja a köhögést. Főzhetünk belőle teát is, amit érdemes egész nap kortyolgatni, de akár levesbe is tehetjük. Megelőzésre is kiváló.

Nem hiába mondják, hogy a citromos tea igazi megfázás elleni csodaszer. Van ebben igazság, hiszen a citrusfélék tele vannak C-vitaminnal, így fogyasztásuk gyógyulásra és megelőzésre is ajánlott. Bátran együnk narancsot, mandarint és grapefruitot is.

A fokhagyma kitisztítja az orrot, és csökkenti a torokfájást. A vöröshagyma segíti a hörgők munkáját, és az arcüreget is tisztítja, amely komoly segítség a szövődmények kialakulásának megelőzésében. Ha otthon fekszünk az ágyban, nyugodtan ehetjük nyersen is őket, esetleg főzhetünk belőlük egy sűrű, tápláló levest is.

A tormában lévő izothiocianát vegyület megtisztítja a légutakat, csökkenti a gyulladást és a váladékozást, valamint az arcüreget is tisztítja. Készíthetünk belőle szirupot, de lereszelve, mézzel is kiváló orvosság.

Megfázás esetén elengedhetetlen a megfelelő folyadékpótlás. Erre mindenképpen meleg tea ajánlott, lehetőleg minél nagyobb mennyiségben. Citrommal, mézzel ízesítve az egyik legelterjedtebb természetes megoldás. Készíthetünk nyugodtan gyógyteát is, igyunk belőle napi 1-2 litert. Ha csipkebogyóból készítünk teát, egy füst alatt a C-vitamin bevitelről is gondoskodunk.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »