Elődöntős a magyar férfi vízilabda-válogatott Los Angelesben

A magyar férfi vízilabda-válogatott elődöntőbe jutott a világkupa Los Angelesben zajló szuperdöntőjében: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a pénteki negyeddöntőben 6-4-re győzte le a görög csapatot.

Az első negyed közepén 0-2 volt az állás, de a hátralévő 28 percben mindössze két gólt kapott a kiválóan védekező magyar válogatott,

így végül nagy csatában sikerült 6-4-re nyernie.

A mezőny legjobbjának Vogel Somát választották, aki 13 lövésből kilencet kivédett,

vagyis 69 százalékos mutatóval zárt.

„Nekem leginkább az tetszett, hogy a meccs előrehaladtával egyre stabilabb lett a védekezésünk, az utolsó negyedben még többet blokkoltunk, mint addig. Ez egy fontos győzelem, mert a görögök nagyon jók” – idézi a magyar szövetség honlapja Varga Zsoltot.

Hozzátette, a támadás mehetett volna kicsit jobban, de amikor ekkora fókusz van a védekezésen, az sokszor a támadásvezetés rovására megy. A szövetségi kapitány megjegyezte, nagyon fizikális, nagyon kemény meccset játszottak a hosszú utazás után.

A magyarok a legjobb négy között a spanyolokkal találkoznak.

A torna első két helyezettje kijut a jövő évi dohai világbajnokságra.

Forrás:ma7.sk