Eb: a spanyolok és az olaszok is a legjobb 16 között

3-0-ra nyert Spanyolország Törökország ellen, ezzel továbbjutott a csoportkörből a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

A spanyolok mezőnyfölénye a 34. percben Alvaro Morata, majd három perccel később Nolito jóvoltából érett góllá, aztán Morata a második félidő elején is eredményes volt. A spanyol válogatott a legutóbbi 11 Európa-bajnoki mérkőzésén csupán egy gólt kapott, és már 14 Eb-találkozó óta veretlen. Ez a leghosszabb sorozat a kontinenstorna történetében

Szintén nyolcaddöntőzhet Olaszország, miután 1-0 ra verte Svédországot délután az E csoportban. Az egyetlen gólra egészen a hajráig várni kellett: a 88. percben a brazíliai születésű Éder kicselezett két védőt, majd 16 méterről a hálóba lőtt. A mérkőzést Kassai Viktor vezette.

A D-csoportban a horvát-cseh mérkőzés 2-2 lett, Csehország kétgólos hátrányból tudott kiegyenlíteni. A cseh szépítés a 76. percben jött össze Milan Skoda fejesével, végül tizenegyesből Tomas Necid állította be a végeredményt a 94.-ben.