BL – Szoboszlai góljával mentett pontot a Lipcse

A Leipzig hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Paris Saint-Germainnel a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A hazaiak pontot érő gólját Szoboszlai Dominik lőtte tizenegyesből a 92. percben.

03 November 2021, Saxony, Leipzig: Football: Champions League, RB Leipzig - Paris Saint-Germain, Group Stage, Group A, Matchday 4 at Red Bull Arena. Leipzigs Dominik Szoboszlai (2.f.r) converts penalty to 2:2. Photo: Robert Michael/dpa-Zentralbild/dpa (Photo by Robert Michael/picture alliance via Getty Images)

A magyar válogatott játékos védhetetlenül vágta a PSG hálójába a labdát – infostart.hu

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló házigazdák Nkunku révén már a 8. percben megszerezték a vezetést, sőt, két perccel később tizenegyeshez is jutottak, de André Silva büntetőjét Gianluigi Donnarumma kivédte. A PSG aztán Wijnaldum duplájával még a szünet előtt megfordította az állást.

Az 59. percbe pályára lépett Szoboszlai Dominik, a magyar válogatott középpályás előbb ziccerben lőtt kicsivel mellé, majd a 92. percben tizenegyesből egyenlített.

Bajnokok Ligája, A csoport, 4. forduló:

RB Leipzig – Paris Saint-Germain 2–2 (1–2)

gól: Nkunku (8.), Szoboszlai (92.), illetve Wijnaldum (21., 39.)

Manchester City – Club Brugge 4–1 (1–1)

gól: Foden (15.), Mahrez (54.), Sterling (72.), Gabriel Jesus (92.), illetve Stones (17., öngól)