Az orvos által előírt gyógyfürdői ellátás nem kirándulás

Az orvos által előírt gyógyfürdői ellátás nem kirándulás

A gyógyfürdő kiegészítő gyógykezelés. Arról, hogy kinek van értelme odamenni, vagy ellenkezőleg, kinek nem ajánlott, rendszerint a kezelőorvos dönt. Az egészségbiztosítók teljes mértékben vagy részben hozzájárulhatnak a költségekhez.

Az orvosok és biztosítók az úgynevezett indikációs listából indulnak ki – ez tartalmazza, mely diagnózisokkal és milyen feltételek mellett lehet előírni a gyógyfürdőt. Tudatosítani kell, hogy a gyógyfürdői ellátás nem kirándulás. Aki páciensként megy oda, teljesítenie kell bizonyos feltételeket, és be kell tartani a kezelés szabályait. Ha az orvos előírja, a biztosító teljes mértékben vagy részben térítheti a költségeket. Önköltséges alapon bármikor, bármilyen hosszú időre lehet menni, de érdemes megkérdezni a kezelőorvostól, ő ajánlaná-e a kitippelt fürdőt. A biztosítók által térített gyógyfürdői kezelés 21–28 napig tart, a napok pontos számát a diagnózis alapján határozzák meg. A kezelést csak egészségügyi vagy komoly családi okokból lehet lerövidíteni.

Mennyibe kerül?

Hírdetés

Az, hogy a gyógyfürdő árából mit térít a biztosító, attól függ, melyik kategóriába sorolnak minket. Eszerint:

Egyéb kiadások

A gyógyfürdő még akkor sem teljesen ingyenes, ha a biztosító téríti is a költségeket. Egyrészt, megérkezés után a szállodai recepción azonnal bizonyos helyi adót kell fizetni, másrészt, az útiköltséget is mindenki saját zsebből állja. Ha pedig kísérő személyre is szükség van, az további kiadásokkal jár, noha bizonyos esetekben a biztosító az ő költségeihez is hozzájárulhat. Egészségkárosodott személyek esetében az orvos feltüntetheti a kérvényen, hogy a betegének kísérő személyre van szüksége, és kérheti a költségtérítés jóváhagyását. A 3 évesnél kisebb gyermekeket is kísérheti egy felnőtt személy.

A diagnózisok indikációs listája A kategória Onkológiai betegségek a teljes gyógykezelés befejezésétől számított 24 hónapon belül; alsó légúti műtétek, vese- és epeműtét, nőgyógyászati műtétek, keringési elégtelenség vagy emésztőrendszeri megbetegedések miatt végzett műtét, szívinfarktus és szívműtét, pajzsmirigy-, hasnyálmirigy-, vékony- vagy vastagbélműtét utáni állapot; bronchiális asztma; bizonyos idegbetegségek (bénulás); bőrbetegségek; degeneratív ideg-izom betegségek. B kategória Kevésbé súlyos műtétek utáni állapot; a keringési és emésztőrendszer krónikus megbetegedései; anyagcserezavarból és a belső elválasztású mirigyek helytelen működéséből adódó krónikus betegségek; krónikus mozgásszervi, női, ideg- és vesebetegségek; krónikus, nem tuberkulózisos légúti megbetegedések, allergiás náthák; krónikus bőrbetegségek (ekcémák); foglalkozási betegségek; magas vérnyomással összefüggő betegségek; cukorbaj.


Forrás:ujszo.com
Tovább a cikkre »