Aranyérmes Hosszú Katinka 400 méter vegyesen

Hosszú Katinka arany- Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet szerzett 400 méter vegyesen a Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszódöntőinek hétfői nyitányán.

A szám világbajnoka rendkívül magabiztosan, 4:30.90 perces idővel diadalmaskodott, Jakabos 4:38.39-cel csapott célba.

Hosszú pályafutása kilencedik egyéni nagymedencés Európa-bajnoki címét szerezte, ezzel beérte a magyar örökrangsorban a nőknél élen álló Egerszegi Krisztinát.

Az első érmünk bronz

Bernek Péter bronzérmet szerzett 400 méter gyorson az úszódöntők hétfői nyitányán. A magyar versenyző 3:46.81 perces idővel, egyéni legjobbjától (3:46.29) nem sokkal elmaradva csapott célba. Bernek ezzel a magyar úszók első érmét szerezte a brit fővárosban. A számot az olasz Gabriele Detti nyerte.