A stressz váratlan következményei

A stressz váratlan következményei

A folyamatos stressz az egész szervezetre kihatással van, így néha olyan tünetek is jelezhetik a problémát, amelyekről egyébként elsőre eszünkbe sem jutna, hogy az állandó feszültségből erednek.

Ajkaink kiszáradása, kirepedezése gyakran utal B6-vitamin-hiányra, amelyet tartós stressz is előidézhet. A B-vitaminok nagyon fontosak az idegrendszer egészségének szempontjából, illetve ahhoz is szükségesek, hogy a bevitt táplálékot szervezetünk képes legyen energiává alakítani. Vitaminhiány esetén hangulatingadozásra, alvászavarokra és bőrszárazságra is számítani lehet. Érdemes megemlíteni, hogy egyes gyógyszerek, például bizonyos antidepresszánsok szedése esetén megnő a szervezet vitaminszükséglete – írja a Házipatika.com.

Hírdetés

Ez a tünet gyakran utal cinkhiányra, mivel az ásványi anyag nagyon fontos a szervezet hormontermeléséhez és az energiatermelés egyensúlyban tartásához, akárcsak ahhoz, hogy a bőr, a haj és a köröm egészséges legyen. Ha sokat stresszelünk, szervezetünk több cinket használ fel, emiatt viszonylag hamar hiány alakulhat ki belőle, amelyet a fehér pöttyöcskék jeleznek.

A magnéziumhiány gyakran okoz olyan – stresszhez is köthető – tüneteket, mint a szorongás, az ingerlékenység, az alvászavarok és a depresszió. Ez nem véletlen, hiszen az izmok mellett az idegek megfelelő működéséhez is szükség van magnéziumra. Hiányállapot esetén pedig az emésztőrendszer izmainak működése sem lesz zavartalan. A megváltozott bélmozgás felváltva okozhat székrekedést és hasmenést.

A C-vitamin nagyon fontos az anti-stresszhormonként ismert kortizol termeléséhez, a kollagéntermeléshez és a sejtek egészségéhez. Stresszes időszakokban sokkal több C-vitaminra van szükségünk, amelyet ha nem kap meg a szervezetünk, akkor különböző tünetekkel jelzi. Az íny sérülékenysége, érzékenysége, vérzése is ezek közé tartozik.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »