A Sepsi OSK az utolsó pillanatban vesztett pontokat (Labdarúgás, SuperLiga)

A sepsiszentgyörgyi csapat az első félidőben vezetést szerzett a Mioveni vendégeként, azonban a mérkőzés ráadásában a házigazdák vitatható tizenegyesből egyenlítettek, így a Sepsi OSK az utolsó pillanatban bukta el a győzelmet. Az alapszakaszban a sereghajtó négy pontot szerzett a felsőházi rájátszásba jutásért küzdő háromszéki együttes ellen.

A székelyföldi csapatot vasárnap a hideg ellenére népes szurkolótábor kísérte el Argeș megyébe. A Székely Légió biztatása ellenére az évet két győzelemmel kezdő Mio­veni már az 5. percben vezetést szerezhetett volna. Niczuly Roland hárította Amine Benchaib lövését és Guil­herme Garutti fejesét, ezt követően pedig utóbbi újabb próbálkozását Adnan Aganović blokkolta. A túloldalon a Sepsi OSK az első lehetőségéből betalált, a 9. percben Aganović beívelése után Mario Rondón mellel lekészítette a labdát, majd Cosmin Matei kapásból a jobb alsóba továbbított (0–1). A 31 éves középpályás ötödször volt eredményes ebben az idényben. A folytatásban is volt helyzetük a vendégeknek, azonban Rondón senkitől sem zavartatva fölé továbbított, míg Aganović megpattanó lövését Alexandru Greab védte. A házigazdák az első játékrész hosszabbításában veszélyeztettek újra, Nicolae Carnat távoli lövését a kézdivásárhelyi születésű kapus magabiztosan fogta.

Szünet után sem változott a játék képe, a háromszéki együttes többet birtokolta a labdát, a 70. percig a mezőnyben zajlott a küzdelem, ekkor viszont rövid idő alatt előbb a csereként beállt Alexandru Tudorie, aztán Matei fejelt kapu fölé. A sepsiszentgyörgyi csapat a 86. percben emberhátrányba került, miután Nicolae Păun két perc alatt két sárga lapot kapott, az elsőt reklamálásért, a másodikat szabálytalanságért, így Marcel Bîrsan kiállította. Ezt követően Nicolae Dică mindent egy lapra feltéve cserékkel igyekezett felrázni a sereghajtó támadójátékát. A felbátorodott Mioveni a hajrában közel járt az egyenlítéshez, ám a 89. percben Amadou Diallo lövése elkerülte a jobb alsó sarkot, nem sokkal később pedig Daniel Toma továbbított fölé. A hosszabbításban Marcel Bîrsan tizenegyest ítélt, miután szabálytalannak látta Tamás Márk és Bogdan Rusu találkozását. A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, döntetlenre mentve a találkozót (1–1).

SuperLiga, alapszakasz, 24. forduló: Mioveni–Sepsi OSK 1–1 (0–1). Mioveni, városi stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest). Mioveni: Greab – Sno, Scarlatache, Garutti, Pedroso – Lixandru, Lepistu (Toma, 69.) – Antal (Krasniqi, 78.), Benchaib (Diallo, 69.), Carnat (Buziuc, 78.) – Rusu. Vezetőedző: Nicolae Dică. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Dumitrescu – Aganović (Francisco Júnior, 79.), Păun – Rondón (Tudorie, 66.), Matei (Achahbar, 84.), Gheor­ghe – Šafranko (Tamás, 84.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Rusu (90+5. – tizenegyesből), illetve Matei (9.). Sárga lap: Lepistu (60.), illetve Dumitrescu (28.), Gheorghe (55.), Păun (84., 86.). Kiállítva: Păun (86.).

További eredmények: Chindia Târgoviște–Aradi UTA 2–1 (gólszerzők: Cooper 9., Neguț 81., illetve Ubbink 32.), FC U Craiova–Kolozsvári Universitatea 5–0 (gsz.: Chițu 12., 25., D. Albu 36., Bahassa 81., Blănuță 90.), FC Hermannstadt–FC Argeș 1–1 (gsz.: Paraschiv 45+3. – tizenegyesből, illetve Garita 17.), FC Rapid–FC Voluntari 4–1 (gsz.: Dugandžić 20., 55., 82., A. Albu 42., illetve Lopes 90+1.).