Kiemelt hírek

  • Demonstrált a Mi Hazánk és a transzneműek is
    Antiglobalista tüntetést tartott vasárnap Budapesten a Mi Hazánk. „Mutassuk meg, hogy van még igazi antiglobalista erő Magyarországon! Mondjunk NEM-et a WHO-szerződésre! NEM-et a vendégmunkásokra! IGEN-t a készpénzhasználatra” – foglalták össze a rendezvény mondanivalóját.
  • A nagy francia forradalom követői liberális eszmerendszerükkel Magyarország, így Európa sírásói voltak
    Május 20-án végezték ki Martinovics Ignác (1755-1795) ferences rendi szerzetest, teológiai doktort, a magyar jakobinus mozgalom fő szervezőjét a Vérmezőn. Martinovics és társai megítélése mindmáig nincs tisztázva.
  • A három rosszhírű úr
    A három rosszhírű úrról egyébként meglehetősen ellentmondásosak a történetek, még olyan leírás is van, amely szerint az egyház mindhármukat törölte volna a szentek sorából. Persze nem azért, mert májusi hideget hoztak, hanem azért, mert nem bizonyult igaznak a mártíromságuk.
  • Aki világgá ment Gigére…
    Nem oly régen, amikor a történetem utolérte Dani bácsit, Erzsi nénivel már Gigén lakott a Kadarka utcában. Honnan jöttek el, nem mondták, hogy miért nem mentek tovább, azt sem…. Házuk kertre nyíló kódis állásos parasztház lett, tornáccal, pitvarral és tiszta szobával. Ránézésre megállt benne az idő, amihez gyűjtötték a sajátjukat is rendesen. Az ámbitusra felnővő trombitafolyondár már bekéredzkedett és kezdte betakarni a tiszta udvar, rendes ház tábláját… Ezt egészítették ki a Csótár Dániel és felesége kiírással…
  • Piros szegfű a puskacsőben
    A portugál hadsereg 1974. április 25-én megdöntötte az akkor dr. Marcelo Caetano vezette, 1926 májusa óta fennálló ún. nemzeti diktatúra rendszerét. A változás jelképe a piros szegfű volt, melyet gyermekek, fiatalok helyeztek el a forradalmat végrehajtó katonák puskái csövébe. Ez az esemény nagy jelentőséggel bírt akkor nem csak Európában, de az egész világon. Ez volt a "szegfűk forradalma".
  • A szabadságharc tavaszi hadjáratának első szakasza
    A Hunhír.info március 11-ei számában áttekintettük a Bem József tábornok vezette erdélyi hadsereg dicsőséges hadjáratát 1848 decembere és 1849 márciusa között, mely végül Erdély szinte tejes területének felszabadítását eredményezte.