A Rangers idegenben harcolta ki a BL-főtáblát – Végleges a kalapok beosztása

A skót Glasgow Rangers idegenben 1–0-ra legyőzte a holland PSV Eindhovent, így a Bajnokok Ligája főtáblájára jutott. A Trabzonspor–Köbenhavn találkozó gól nélküli döntetlenjének a dánok örülhettek, a Dinamo Zagreb túlórázik a Bodö/Glimttel.

A selejtező negyedik, utolsó fordulójának visszavágóján a Rangers 1-0-ra nyert a holland PSV Eindhoven otthonában, így a hazai döntetlent követően jobbnak bizonyult vetélytársánál és 2011 után térhet vissza a BL főtáblájára.

A Köbenhavn szerdán a török Trabzonspor vendégeként játszott gól nélküli döntetlent, esetében a hazai győzelem ért továbbjutást. Mindkét párharcban minimális különbség döntött összesítésben.

A selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerdai visszavágóján a horvátok hosszabbítás után 4-1-re legyőzték a norvég Bodö/Glimt együttesét, és az idegenbeli vereség után megfordították a párharcot. A második mérkőzésen a végjátékban dőlt el a továbbjutás, Josip Drmic 117. percben szerzett góljával már a Dinamo állt jobban, majd Petar Bockaj a 120. percben biztosított a főtáblás részvételt a horvátok számára.

A párharcok győztesei a Bajnokok Ligája, a vesztesei pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek.

A BL-főtábla sorsolását csütörtökön, magyar idő szerint 18 órától Isztambulban tartják.

Eredmények, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:

PSV Eindhoven (holland)-Rangers FC (skót) 0-1 (0-0)
Továbbjutott: a Rangers, 3-2-es összesítéssel.

Trabzonspor (török)-FC Köbenhavn (dán) 0-0
Tj.: a Köbenhavn, 2-1-es összesítéssel.

Dinamo Zagreb (horvát)-Bodö/Glimt (norvég) 4-1 (2-0, 2-1, 2-1), hosszabbítás után
Tj: a Dinamo Zagreb, 4-2-es összesítéssel.

kedden játszották:

Benfica (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-0 (3-0)
Tj.: a Benfica kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

Viktoria Plzen (cseh)-Qarabag (azeri) 2-1 (0-1)
Tj.: a Viktoria Plzen 2-1-es összesítéssel.

Crvena zvezda (szerb)-Makkabi Haifa (izraeli) 2-2 (2-1)
Tj.: a Makkabi Haifa, 5-4-es összesítéssel.

Nyakunkon a Bajnokok Ligája 2022/2023-as szezonjának rajtja: csütörtökön sorsolják ki a nyolc csoportot és az előző kiírás legjobbjait is díjazza az UEFA, majd szeptember 6-án játszák a főtábla első mérkőzését.

A selejtezőkkel, június 21-én elkezdődött Európa elit klubversenyének 68. kiírása, ez a 31. szezon, ami óta a sorozatot UEFA Bajnokok Ligája névre keresztelték át. A csoportkört ebben a szezonban kilenc héten át játsszák majd a csapatok, hogy a novemberben kezdődő katari világbajnokság előtt az összes mérkőzést letudják.

A csoportkörbe automatikusan 26 csapat került – a legerősebb európai bajnokságok alakulatai–, hat együttes pedig a selejtezőkből kvalifikált.

Anglia: Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham

Spanyolország: Atlético Madrid, Barcelona, Real Madrid, Sevilla

Olaszország: Inter, Juventus, Milan, Napoli

Németország: Bayern München, Borussia Dortmund, Eintracht Frankfurt, RB Leipzig, Bayer Leverkusen

Horvátország: Dinamo Zagreb

Az első kalapba a BL és az El legutóbbi kiírásának győztese mellett, az UEFA 2021-es országrangsorának első hat helyezettjének bajnoka kap besorolást. A holland bajnok Ajax pedig azért kapott helyet az első nyolcasban, mert a Real Madrid a BL-címvédő és a spanyol pontvadászatot (La Liga) is megnyerte.

A másik három kalapba, az UEFA-klubegyütthatója alapján sorolják a csapatokat, de ebben a kiírásban úgy alakult, a biztos főtáblások automatikusan kitöltik a második és harmadik kalapot is, így a selejtezőből bekerülő csapatok a negyedik kalapba kerülnek.

Forrás:gondola.hu