A fehérjedús étrend hátrányai

A fehérjedús étrend hátrányai

A kevés szénhidrátot és sok fehérjét tartalmazó étrenddel gyakran próbálkoznak, akik szeretnének leadni pár kilót. A fehérjétől ugyanis tovább érezzük magunkat jóllakottnak. A fehérjediéta viszont sokaknál okoz székrekedést – vajon miért?

A székelési gondokat néha nem az okozza, amit megeszünk, hanem amit nem. A fehérjedús étkezésnél ugyanis gyakori, hogy elmarad a megfelelő mennyiségű rostbevitel. A legtöbb rost a gyümölcsökben, a zöldségekben és a gabonában található, és segít abban, hogy székletünk szilárd legyen, és keresztüljusson a beleken, emellett a puffadást is gátolja. Ha nem viszünk be eleget, akkor az emésztésünk megszenvedi, és székrekedésünk lesz – írja a Házipatika.com.

Hírdetés

Éppen ezért nagyon fontos rendszeresen rostban gazdag ételeket fogyasztani még akkor is, ha alapvetően fehérjedús diétán vagyunk. Együnk lencsét, csicseriborsót, babot – a hüvelyesekben fehérje, szénhidrát és rost is van, így beilleszthetőek még az ilyen jellegű étrendbe is.

Ha viszont annyira szigorúan szénhidrát-csökkentett diétán vagyunk, hogy még a hüvelyesek sem férnek bele, akkor együnk minél több alacsony szénhidráttartalmú zöldséget, például kelt, fodros kelt, spenótot, salátát, cukkinit, uborkát, paradicsomot és brokkolit. A spárga különösen jó választás, mert még a fehérjetartalma is magas a többi zöldségéhez képest.

Magok – chia, lenmag, mogyoró, mandula és dió – szintén kerüljenek az étrendbe, mert amellett, hogy egészséges zsiradékot tartalmaznak, van bennünk bőven rost és fehérje is, a szénhidráttartalmuk pedig viszonylag alacsony. Gyümölcsök esetében pedig válasszunk alacsony szénhidráttartalmúakat, például bogyós gyümölcsöket, amelyekben amellett, hogy bőven van rost, kevés a gyümölcscukor.


Forrás:karpatinfo.net
Tovább a cikkre »