Vizes vb 2017 – Megvan az úszócsapat és a magyarok programja

Vizes vb 2017 – Megvan az úszócsapat és a magyarok programja

Sós Csaba, az úszók szövetségi kapitánya kedden csapatot hirdetett a budapesti vizes világbajnokságra, amelynek medencés versenyei jövő vasárnap kezdődnek.

A Duna Arénában július 30-áig zajló eseményen minden számban lesz hazai versenyző, egyéniben a szövetségi lista szerint 29-en próbálnak szerencsét. A fő rajthalmozó ezúttal is Hosszú Katinka lesz: hat számban indul Budapesten. A férfiaknál a 200 méter mell londoni olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel 100 mellen is startol, míg Cseh László a három pillangószámban szerepel.

A váltóknál csak a vb alatt válik véglegessé, hogy pontosan milyen összeállításban indul majd az adott számban a magyar négyes.

Az úszók vb-csapata:

férfiak:

Balog Gábor – 50 m hát, 100 m hát
Bernek Péter – 200 m gyors, 200 m hát
Bohus Richárd – 50 m gyors, 100 m gyors, 50 m hát
Cseh László – 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó
Financsek Gábor – 50 m mell
Gyurta Dániel – 100 m mell, 200 m mell
Gyurta Gergely – 400 m vegyes, 800 m gyors
Kalmár Ákos – 400 m gyors, 1500 m gyors
Kenderesi Tamás – 200 m pillangó
Kozma Dominik – 100 m gyors, 200 m gyors
Lobanovszkij Maxim – 50 m gyors
Milák Kristóf – 100 m pillangó
Rasovszky Kristóf – 1500 m gyors
Sós Dániel – 200 m vegyes
Takács Krisztián – 50 m gyors
Telegdy Ádám – 200 m hát
Verrasztó Dávid – 400 m vegyes

Balog Gábor – 50 m hát, 100 m hát
Bernek Péter – 200 m gyors, 200 m hát
Bohus Richárd – 50 m gyors, 100 m gyors, 50 m hát
Cseh László – 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó
Financsek Gábor – 50 m mell
Gyurta Dániel – 100 m mell, 200 m mell
Gyurta Gergely – 400 m vegyes, 800 m gyors
Kalmár Ákos – 400 m gyors, 1500 m gyors
Kenderesi Tamás – 200 m pillangó
Kozma Dominik – 100 m gyors, 200 m gyors
Lobanovszkij Maxim – 50 m gyors
Milák Kristóf – 100 m pillangó
Rasovszky Kristóf – 1500 m gyors
Sós Dániel – 200 m vegyes
Takács Krisztián – 50 m gyors
Telegdy Ádám – 200 m hát
Verrasztó Dávid – 400 m vegyes

Burián Katalin – 200 m hát
Gyurinovics Fanni – 100 m gyors
Hosszú Katinka – 200 m vegyes, 400 m vegyes, 100 m hát, 200 m hát, 200 m gyors, 200 m pillangó
Jakabos Zsuzsanna – 200 m vegyes, 400 m vegyes
Joó Sára – 50 m hát
Kapás Boglárka – 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors
Késely Ajna – 400 m gyors, 800 m gyors, 1500 m gyors
Molnár Flóra – 50 m pillangó, 50 m gyors
Sebestyén Dalma – 200 m mell
Szilágyi Liliána – 100 m pillangó, 200 m pillangó
Sztankovics Anna – 50 m mell, 100 m mell
Verrasztó Evelyn – 100 m gyors, 200 m gyors
 


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »