Vizes-Eb: hét magyar érem Londonban

Magyar szempontból remekül kezdődött a londoni „vizes” Európa-bajnokság úszódöntőinek negyedik napja a londoni Aquatic Centerben: mindkét női fináléban magyarok diadalmaskodtak.

Elsőként Kapás Boglárka örvendezette meg szurkolóit miután magabiztos versenyzéssel nyerte a 800 m gyorsat. A 23 esztendős úszó 8:21.40 perc alatt teljesítette a távot megelőzve a brit Jazmin Carlint (8:23.52p) és a szlovén Tjasa Odert (8:25.68p).

Hosszú Katinka újabb sikere már senkit sem lepett meg, a 27 esztendős világklasszis 2:07.30 perce Eb-csúccsal nyerte a 200 m vegyest. A dobogót két brit egészítette ki, Siobhan-Marie OţConnor (2:09.03p) és Hannah Miley (2:10.84p). A másik magyar döntős, Verrasztó Evelyn 2:12.91 perce az ötödik helyhez volt elegendő.

Forrás:erdely.ma