Vajon ezt is letuszkolják majd a torkunkon?

Mióta a narancsosok múlt héten bejelentették, hogy meg akarják adóztatni az internetes adatforgalmat, azóta azon gondolkodom, hogy vajon mi értelme volt ennek? Mi értelme volt a nagy egészhez mérve, lényegében aprópénzért egy olyan frontot nyitni, egy olyan dologba beletenyerelni, amiből egész egyszerűen nem lehet majd jól kijönni?

Vajon mit vártak?

Az internet megadóztatására nincs értelmes ok, nincs olyan indok, amit el lehetne fogadtatni az emberekkel függetlenül attól, hogy ki, melyik politikai táborral szimpatizál. Arról már nem is beszélve, hogy az egész ötlet, az egész javaslat olyan durván előkészítetlen volt, ami valószínűleg azt jelezi, hogy még talán maguk az előterjesztők sem tudták, hogy igazán mit is akarnak azon kívül, hogy kéne találni valamit, amivel hirtelen be lehet tömni egy cirka 20 milliárdos lyukat a jövő évi költségvetésben.

Hírdetés

A narancsosok teljesen értelmetlenül feladtak egy olyan magas labdát, amire azonnal ráröppent a teljes honi és európai balliberált oldal. Megint lett téma, megint lehet rettegni, megint lehet félteni a liberális demokráciát. Tegnap estére aztán tüntetés is szerveződött, ami első hallásra rendben is lett volna, de amikor kiderült, hogy a főtüntető Gurmai Zita, az elvtársak korábbi európai parlamenti képviselőjének fia, már akadtak kérdőjelek, aztán amikor a vonuló tömeg élén maga Demszky Gábor exponálta magát, már biztosan lehetett tudni, hogy ez a party nem az internetről szól, hanem vegytiszta balliberált felhajtás. Ezt erősítette meg aztán később az is, hogy a tömegben ott sétálgatott André Goodfriend, az Amerikai Nagykövetség ügyvivője is, aki szintén nem a magyarbarátságáról híres.

De balos tüntetés ide, liberált klaviatúradobálás oda, a netadó és annak a következménye valós probléma. És valós az a kérdés is, hogy miként lehet ez ügyben megállásra kényszeríteni a kormányt. Az általános társadalmi felháborodás megvan politikai meggyőződéstől függetlenül, hamarosan kiderül, hogy ez elég lesz-e a változáshoz. És azért azt se feledjük el, hogy ez az ügy valahol szimbolikus is, hisz most ismét eldől, hogy mindent le tudnak-e nyomni a torkunkon, most majd ismét kiderül, hogy vannak-e még határok ebben az országban.


Forrás:radicalpuzzle.blogspot.com
Tovább a cikkre »