Továbbjutott a Real Madrid, Ronaldo mesterhármast szerzett

Kedd este két Bajnokok Ligája elődöntőt rendeztek. A Real Madrid előtt nehéz feladat állt, hiszen Németországban 2-0-ra kikaptak. Ronaldo az első félidőben két gólt szerzett másfél perc alatt, a spanyol csapat végül 3-0-ra nyert. A másik mérkőzésen a Manchester City 1-0-ra győzött, és története során először bejutott az elődöntőbe.

Real Madrid – Wolfsburg
A Real Madrid a párharc első mérkőzésén 2-0-ra kikapott a Wolfsburgtól. Zidane a mérkőzés előtt azt nyilatkozta, hogy fontos, hogy higgadtan játszanak, a továbbjutást nem az első percekben, hanem 90 perc alatt kell eldönteni.

A mérkőzés első komoly helyzete a Real Madrid előtt adódott, Sergio Ramos csúsztatása a 6. percben a kapufára hullott. A Real Madrid tovább nyomott az első negyed órában, Ronaldo másfél perc alatt két gólt szerzett.

Előbb Carvajal szerzett labdát a középpályán, majd passzolt középre, Ronaldónak nem volt nehéz dolga, közelről passzolt a kapuba.

Néhány másodperccel később ismét Ronaldo volt eredményes, Kroos szögletét fejelte szépen a Wolfsburg kapujába. Ez volt Cristiano Ronaldo 15. gólja az idei Bajnokok Ligájában, ezzel összetettben már döntetlen volt az állás.

Érdekesség, hogy ez volt Cristiano Ronaldo 125. BL-meccse, amelynél többel csak négy játékos rendelkezik. Ezekből a mérkőzésekből 39-et játszott a Bernabéuban Ronaldo, ezeken eddig 36 gólt lőtt.

A félidő hátralévő részében a Real Madrid nem kockáztatott, a Wolfsburg többször is távoli lövésekkel próbálkozott, sőt, Bruno Henrique egy nagy helyzetet is kihagyott a 37. percben. A Wolfsburg a kétgólos hátrány ellenére szervezett maradt, viszont rossz hír volt számukra, hogy a legkreatívabb játékosukat, Draxlert a 32. percben le kellett cserélni.

A félidőben 2-0 volt az állás, ami azt jelentette, hogy a Real Madrid továbbra sem kapott otthon gólt idén a Bajnokok Ligájában.

A második félidőt óvatosan kezdte a két együttes, az első komoly helyzet a Real Madrid előtt adódott a 60. percben, miután Naldo szerencsétlenül ért a labdába, és majdnem öngólt szerzett. Öt perccel később Sergio Ramos már a második kapufáját fejelte, a labdát a gólvonal környékén fogta meg Benaglio. Kassai Viktor nem ítélt gólt.

A második félidő elején passzív Real Madrid a 77. percben megszerezte a harmadik gólját is. Ronaldo a tizenhatos előteréből végezhetett el egy szabadrúgást, és a szétugró sorfal tagjai közt erősen a kapuba lőtt. Ez volt Ronaldo ötödik mesterhármasa a BL-ben, ennyivel csak Lionel Messi rendelkezik.

A 81. percben Benzema eldönthette volna a továbbjutás sorsát, de a lövését Benaglio szépen tolta a kapufa mellé. A Wolfsburg kapusa később Jese lövésénél is szépen védett.

A meccsen nem született több gól, a Real Madrid Cristiano Ronaldo mesterhármasának köszönhetően 3-2-es összesítéssel továbbjutott az elődöntőbe.

Manchester City – Paris Saint-Germain
A párharc első mérkőzésén 2-2-es döntetlen született, a meccsen Zlatan Ibrahimovic nevéhez egy érdekes gól és egy kihagyott tizenegyes is fűződött.

Az összecsapás első félidejében az első helyzet Zlatan Ibrahimovic előtt adódott, aki 31 méterről végzett el szabadrúgást. A lövést bravúrral hárította Joe Hart. Ugyancsak távolról próbálkozott a Manchester City, Agüero lövése a 23. percben mellé ment.

Az argentin támadó előtt a 29. percben nagy lehetőség adódott, ugyanis egy védelmi hibát kihasználva ki tudott ugrani, majd a 16-oson belül a PSG kapusa buktatta. Trapp a szabálytalanság miatt sárgát kapott. A büntető a sértett végezte el, de nem találta el a kaput, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Ez volt Agüero második elhibázott büntetője a legutóbbi három próbálkozásból, igaz előtte ötöt értékesített. Az első meccsen Zlatan hagyott ki egy büntetőt.

A PSG a 44. percben elvesztette egy kulcsemberét, Mottát húzódás miatt kellett lecserélni. Az első félidőben több dolog nem történt, mindössze Ibrahimovic szabadrúgása tartott kapura ebben a játékrészben.

A második félidőt a párizsi csapat kezdte jobban, Ibrahimovic újra egy pontrúgást követően veszélyeztetett. Az 54. percben Cavani ugyan betalált a kapuba, de a gólt jogosan érvénytelenítette a bíró les miatt. Az első órában többet támadott a francia csapat, hiszen a továbbjutáshoz gólt kellett szerezzenek.

A mérkőzés hajrájában a kemény játék volt jellemző, a spanyol bíró, Carlos Velasco öt perc alatt három sárgát is kiosztott. A 76. percben azonban megszületett a mérkőzés első és egyetlen gólja, De Bruyne szépen csavart a hosszú sarokba.

Ez a találat azt jelentette, hogy a PSG-nek negyed órája volt arra, hogy két gólt szerezzen.

Ezek ellenére két perccel később Agüero is egy veszélyes lövést mutatott be, de az elkerült a kaput. A párizsi csapat előtt is adódott egy nagy helyzet, de Cavani lövését Hart a kapujából kimozdulva szépen védte. A hátralévő időben nem született több gól, így 3-2-es összesítéssel az angol csapat jutott be a legjobb négy közé. Ez a Manchester City legjobb BL-szereplése fennállása során.

Holnap Atlético Madrid-Barcelona és Benfica-Bayern München negyeddöntőket rendeznek. Az elődöntők sorsolását pénteken tartják.