Szenzációsan rajtolt Vettel, de nem tudta megnyerni a Kanadai Nagydíjat

A harmadik helyről rajtolva Sebastian Vettel sokáig vezette a 2016-os Kanadai Nagydíjat, végül Lewis Hamilton nyert a négyszeres világbajnok német pilóta előtt. A harmadik a Williams pilótája, Valtteri Bottas lett.

A világbajnoki pontversenyt vezető Nico Rosberg a rajt után ütközött Hamiltonnal, és visszacsúszott a tizedik helyre, de megvolt az esélye, hogy feljöjjön egészen a negyedik pozícióig. A verseny végén viszont nem tudta megelőzni a Red Bullal szenzációsan védekező Max Verstappent. Sőt, az utolsó előtti körben hibázott az utolsó előtti kanyarban.

Hamilton sorozatban másodszor nyert, összességében ötödször lett első Kanadában, pályafutása során ez volt a 45. futamgyőzelme. Pontot szerzett még Kimi Räikkönen, Daniel Ricicardo, Nico Hülkenberg, Carlos Sainz és Sergio Pérez is.

Csatolt_cikkek: Olvasta már?Magyar gyerekeken segített a Forma 1-es pilótaHúsz éve halt meg Ayrton Senna, a Forma1 legendás pilótájaNyílt levélben tagadja a Mercedes, hogy Rosberget jobban támogatják HamiltonnálRovatok: SportTelepülés: VilágCímkék: sport, autóversenyzés, Kanadai Nagydíj, Sebastian Vettel, Forma 1Forrás: