Szenzáció! Verstappen nyerte a Spanyol Nagydíjat

SportSpanyolország

A Spanyol Nagydíjat rendezték vasárnap a Forma-1 2015/16-os szezonjában. Az ötödik futamot Max Verstappen nyerte meg, miután az első körben kiütötte egymást Nico Rosberg és Lewis Hamilton. Az összetettben a világbajnoki címvédő már csak a harmadik.

A Forma-1 idei szezonját nagyon jól kezdte Nico Rosberg, aki mind a négy futamot megnyerte eddig. A szombati időmérő edzésen a legjobb időt Lewis Hamilton autózta, aki így pályafutása során az 52. alkalommal indulhatott az első rajtkockából.

Az Orosz Nagydíj után történt egy pilótacsere a Red Bull két csapata közt, Max Verstappen fogja vezetni a Red Bullt az idény végéig, míg Kvjat átkerült a Toro Rossóba.

A futam izgalmas jelenettel kezdődött. A rajtot jobban kapta el Nico Rosberg, aki az első kanyarban körbeautózta Lewis Hamilton, és megelőzte az angol pilótát. Hamilton a harmadik kanyarban vissza akart támadni, de kisodródott a fűre, ahol a Mercedes megcsúszott és kiütötte csapattársát a versenyből.

Az ütközést követően mindkét pilóta versenye véget ért, Hamilton mérgében a kormányt is kidobta az autóból. A baleset miatt a pályára jött a biztonsági autó, amely mögött ekkor Ricciardo, Verstappen, Sainz, Vettel, Raikönnen, Bottas volt a sorrend.

A két Ferrari a 8. és 10. körben megelőzte Sainzot, így a két Red Bullt a két Ferrari követte. A 10. körben megkezdődtek a kiállások, amelynek köszönhetően volt olyan pillanat, ahol Max Verstappen vezette a futamot. Nico Hülkenberg a 22. percben a saját autóját oltotta el, miután a Force Indiából lángcsóvák csaptak fel.

A versenyen a Ferrari és a Red Bull is megbontotta a stratégiáját, Ricciardo és Vettel a 30. körben, míg Raikönnen és Verstappen a 36. körben cserélt kereket. Kisebb meglepetésre Vettel a 38. körben lecserélte a lágy gumikat. A 44. körben Ricciardo is kiállt a bokszba, így ekkor Verstappen, Raikönnen, Vettel, Ricciardo volt az állás.

A 47. körben Fernando Alonso autójából elment az erő, így a világbajnok pilóta hazai pályán nem tudta befejezni a versenyt. A futam hajrájában Kimi Raikönnen Max Verstappent az első, míg Daniel Ricciardo Sebastian Vettelt a harmadik helyen támadta. Mindkét páros öt-hat tizedmásodperccel követte egymást.

A szoros verseny ellenére egyik pozícióban sem történt helycsere, így a mindössze 18 éves Max Verstappen megszerezte élete első Forma-1-es futamgyőzelmét. Ezzel Verstappen lett a legfiatalabb futamgyőztes a sportág történetében, az eddigi rekordot Sebastian Vettel tartotta.

Daniel Ricciardo a 65. körben defektet kapott, de az ausztrál be tudta fejezni a versenyt. Verstappen mögött a két Ferrari ért célba, Ricciardo, Bottas és Sainz következett. Sainz élete legjobb teljesítményét nyújtva a 6. lett hazai közönség előtt.

Összetettben továbbra is maradt az élen 100 ponttal Nico Rosberg, viszont a második helyre feljött Kimi Raikönnen, akinek 61 pontja van.