Rio 2016 – kajak-kenu: dobogósok, éremtáblázat

A gyorsasági kajak-kenu dobogósai, éremtáblázata és a magyar indulók szereplése a riói olimpián.

Férfiak:
    
    K-1 1000 m:
1. Marcus Walz (Spanyolország)
2. Josef Dostal (Csehország)
3. Roman Anoskin (Oroszország)
…10. (a B döntőben 2.) KOPASZ BÁLINT
    
    K-2 1000 m:
1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Németország)
2. Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Szerbia)
3. Ken Wallace, Lachlan Tame (Ausztrália)
…7. HUFNÁGEL TIBOR, CEINER BENJÁMIN
    
    K-4 1000 m:
1. Németország (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross)
2. Szlovákia (Denis Mysak, Erik Vlcek, Juraj Tarr, Tibor Linka)
3. Csehország (Daniel Havel, Lukas Trefil, Josef Dostal, Jan Sterba)
…11. (a B döntőben 3.) MAGYARORSZÁG (HUFNÁGEL TIBOR, CEINER BENJÁMIN, KUGLER ATTILA, SOMORÁCZ TAMÁS)
 
    C-1 1000 m:
1. Sebastian Brendel (Németország)
2. Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília)
3. Szerhij Tarnovszki (Moldova)
    A B döntőben indult Vasbányai Henriket a futam után kizárták.
    
    C-2 1000 m:
1. Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Németország) 3:43.912 p
2. Erlon Souzam, Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília) 3:44.819        
3. Dmitro Jancsuk, Tarasz Miscsuk (Ukrajna) 3:45.949        
4. VASBÁNYAI HENRIK, MIKE RÓBERT 3:46.198
    
    K-1 200 m:
1. Liam Heath (Nagy-Britannia)
2. Maxime Beaumont (Franciaország)
3. Saul Craviotto Rivero (Spanyolország)
 és Ronald Rauhe (Németország)
…15. (a B döntőben 7.) MOLNÁR PÉTER
    
    K-2 200 m:
1. Saul Craviotto, Cristian Toro (Spanyolország)
2. Liam Heath, Jon Schofield (Nagy-Britannia)
3. Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas (Litvánia)
4. TÓTKA SÁNDOR, MOLNÁR PÉTER
    
    C-1 200 m:
1. Jurij Cseban (Ukrajna)
2. Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán)
3. Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília)
…10. (a B döntőben 2.) HAJDU JONATÁN

    Nők:
    
    K-1 500 m:
1. KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG)
2. Emma Jörgensen (Dánia)
3. Lisa Carrington (Új-Zéland)
    
    K-2 500 m:
1. SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG)
2. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország)
3. Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország)
    
    K-4 500 m:
1. MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, FAZEKAS-ZUR KRISZTINA)
2. Németország (Sabrina Hering, Franziska Weber, Steffi Kriegerstein, Tina Dietze)
3. Fehéroroszország (Margarita Mahnyeva, Nadzseja Ljapeska, Volha Hudzenka, Marina Litvincsuk)
    
     K-1 200 m:
1. Lisa Carrington (Új-Zéland)
2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország)
3. Inna Oszipenko-Radomszka (Azerbajdzsán)
…9. (B döntőben 1.) DOUCHEV-JANICS NATASA

    A gyorsasági kajak-kenu éremtáblázata a riói olimpián:
            arany    ezüst    bronz

Németország                  4        2        1
MAGYARORSZÁG             3        –        –
Spanyolország                 2        –        1
Nagy-Britannia                1        1        –
Ukrajna                          1        –        1
Új-Zéland                       1        –        1
Brazília                           –        2        1
Azerbajdzsán                  –        1        1
Csehország                      –        1        1
Lengyelország                 –        1        1
Dánia                              –        1        –
Franciaország                  –        1        –
Szerbia                            –        1        –
Szlovákia                         –        1        –
Ausztrália                        –        –        1
Fehéroroszország             –        –        1
Litvánia                           –        –        1
Moldova                           –        –        1
Oroszország                     –        –        1


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »