Rió 2016: Hosszú és Cseh ismét úszik, vízbe szállnak a női pólósok is

A riói olimpiai játékok csütörtöki versenynapján kevés magyar fog éremért versenyezni.

 

Cselgáncsban Cirjenics Miklósnak és a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigélnek szurkolhatunk majd, úszásban egyetlen döntősünk sem lesz, vívásban az egyéni küzdelmek befejeződtek, a csapatversenyben pedig nem vagyunk ma érdekeltek.

 

200 méter háton döntőért úszik a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka, Risztov Éva és Kapás Boglárka 800 gyorson lesz érdekelt, 100 méter pillangón pedig Cseh Lacinak szurkolhatunk majd.

 

Női vízilabdázóink ma ismét vízbe szállnak, remélhetőleg a Kína elleni sikerhez hasonló eredményt zárnak majd ezúttal a spanyolokkal szemben.

 

Tollaslabdában Sárosi Laura kezdi meg szerepléést, sportlövészetben pedig Miskolczi Julianna versenyez magyar színekben.

 

 

Augusztus 11., csütörtök (zárójelben a helyi idő):

 

    CSELGÁNCS (2-es Karióka Aréna)

15.00-18.00 (10.00-13.00): női 78 kg (Joó Abigél) és férfi 100 kg (Cirjenics Miklós), előcsatározások, negyeddöntő

20.30-22.40 (15.30-17.40): női 78 kg és férfi 100 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

 

EVEZÉS (Rodrigo de Freitas Lagúna)

17.40 (12.40): férfi kormányos nélküli kettes B döntő (Simon Béla, Juhász Adrián)

 

    SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont)

14.00-15.45 (09.00-10.45): női kisöbű sportpuska 3×20 lövéses összetett (Miskolczi Julianna), alapverseny

17.00-18.00 (12.00-13.00): női kisöbű sportpuska 3×20 lövéses összetett, döntő

 

TOLLASLABDA (Riocentro – 4-es Pavilon)

15.10 (10.10), női egyes, csoportmérkőzés: Sárosi Laura-Pusarla V. Sindhu (indiai, 9.)

 

    ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda)

18.00-20.15 (13.00-15.15) előfutamok:

18.22 (13.22): férfi 50 m gyors (Takács Krisztián)

18.26 (13.26): női 800 m gyors (Risztov Éva)

19.02 (14.02): női 800 m gyors (Kapás Boglárka)

19.25 (14.25): férfi 100 m pillangó (Cseh László)

19.28 (19.28): férfi 100 m pillangó (Pulai Bence)

19.46 (14.46): női 200 m hát (György Réka, Hosszú Katinka)

 

PÉNTEK 3.00-4.55 (22.00-23.55) elődöntők, döntők:

3.03, 03.10 (22.03, 22.10) férfi 50 m gyors elődöntő (Takács Krisztián?)

3.35, 3.44 (22.35, 22.44): női 200 m hát elődöntő (György Réka?, Hosszú Katinka?)

4.34, 4.42 (23.34, 23.42): férfi 100 m pillangó elődöntő (Cseh László, Pulai Bence?)

 

    VITORLÁZÁS (Dicsőség Jachtkikötő)

18.00-22.30 (13.00-17.30): női (Cholnoky Sára) és férfi (Gádorfalvi Áron) szörf 7., 8., 9. futam, Finndingi (Berecz Zsombor) 5., 6. futam

 

     VÍZILABDA (Maria Lenk Uszoda)

női csoportmérkőzés, 2. forduló, B csoport:

18.00 (13.00): Magyarország-Spanyolország

 

 

Körkép.sk, MTI

Nyitókép: MTI


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »