Nikolics is betalált a tizenegy gólos BL-gálán

Csereként kezdett, de végül megszerezte első gólját a Bajnokok Ligája főtábláján Nikolics Nemanja. A magyar válogatott támadója azonban 6-3-as dortmundi vezetésnél állt be, a vége pedig gólja ellenére is csúfos 8-4-es német siker lett, ami mellesleg új BL-rekord. A Real Madrid megint a végére hagyta a győztes gólt, és biztos továbbjutó a Leicester is.

Nem először kezdett a kispadon Nikolics Nemanja a Legia Warszava idei BL-vesszőfutása során, de a helyén játszó Prijovic már a 10. percben igazolta kezdőcsapatba állítását egy gyönyörű góllal. A lengyel bajnok öröme viszont eddig tartott erre az estére, hiszen már a 20. percben 3-1 volt az állás a Borussia Dortmund javára. A hazaiaknál Kagawa két perc alatt duplázott, majd betalált Nuri Sahin is egy hatalmas kapushibából. Prijovic újabb találata révén még volt válasza a Legiának, de nem sokkal később Dembele eldöntötte a meccset, és ezzel 32 perc alatt máris hat gól született a Signal Iduna Parkban, végül pedig Reus alakította 5-2-re a félidei állást.

A sárga-feketék azonban nem álltak le a folytatásban, valóságos örömfocit mutattak be, és Reus második találata után már 6-2-t mutatott az eredményjelző. Kuczharczyk góljával még igyekezett tartani magát a Warszava, de a mindössze tizennyolc éves dortmundi Passlacknak is összejött minden ezen a meccsen, ő lőtte a hetedik hazai gólt.

Mindeközben beállt a Legiánál Nikolics Nemanja, aki igyekezett menteni a menthetőt, és egy sarkazás után visszakapott labdával megindult, majd okosan gurított Weidenfeller kapujának jobb alsó sarkába. A sérülésből nemrég felépült Reus megszerezte mesterhármasát a 92. percben, s végül 8-4-nél ért véget az őrült meccs, amióta pedig Bajnokok Ligájának hívják Európa legrangosabb kupasorozatát, 12 gól még nem született egy meccsen, az eddigi rekord a Monaco-Deportivo 8:3 volt 2003-ban. Nikolics találata is kellett ehhez a csúcsdöntéshez, bár Varsóban inkább elfelejtenék ezt a kétes dicsőséget.

Továbbjutott a Real, és a Leicester, kiesett a Tottenham

A BL keddi játéknapján Andalúziában játszott a H csoport első helyéért előrehozott kisdöntőt a Sevilla és a Juventus. A hazaiak Pareja gyönyörű kapásgóljával gyorsan vezetést szereztek, de Vazquez buta kiállítása miatt már az első félidőben emberhátrányba kerültek. A Juventus Marchisio tizenegyesével egyenlített, majd bedarálta a Sevillát, 3-1-es győzelmükkel pedig átvették a csoport első helyét az utolsó forduló előtt.

A tavalyi angol bajnok Leicester City megint győzött, a Rókák ezzel bebiztosították első helyüket a G csoportban, szerencsés sorsolással pedig első BL-szezonjukban akár a negyeddöntőig is eljuthatnak tavasszal. Az E csoportban kisebb meglepetésre kiesett a Tottenham Hotspur, miután 2-1-es vereséget szenvedtek a csoportelső Monaco ellen, a másik pályán pedig a Leverkusen ikszelt a CSZKA Moszkva ellen.