Néhány sorban: ukrán kézilabda-bajnokság, kézilabda Bajnokok Ligája, labdarúgó Bajnokok Ligája, megyei foci

Az ukrán élvonalbeli női kézilabda-bajnokságban az Ungvári Kárpáti a Real Mikolajiv ellen játszotta idénybeli első hazai mérkőzéseit.

Az első találkozón 30-15-re, a másnapi visszavágón 37-20-ra nyert Borisz Petrovszkij csapata, és a bajnokságban négy mérkőzésből megszerzett 8 pontjával vezeti a tabellát az ugyancsak 8 pontos, legutóbb a Ternopil ellen kettős győzelmet arató Dnyiprjanka Herszonnal holtversenyben.
A címvédő Halicsanka Lviv a hétvégén pótolja a Szpartak Kijev elleni párharcait, mivel a lembergiek az EHF Kupában voltak érdekeltek, ahol nagy csatában alulmaradtak a lengyel Pogon Baltikával szemben.

***

Mindkét magyar BL-résztvevő az utolsó percben engedte ki a kezéből a győzelmet német ellenfelével szemben a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek első fordulójában.
A legutóbbi döntős Telekom Veszprém már hat góllal is vezetett a Flensburg vendégeként, végül a szívósan küzdő hazaiaknak az utolsó percben sikerült 24-24-re menteni a meccset.
A MOL-Pick Szeged hazai környezetben látta vendégül a német bajnok Flensburgot, és a változatos találkozón két perccel a vége előtt még két gól volt az előnye. A véghajrában a vendégek koncentráltak jobban, így 28-28-as döntetlen született.

A magyarországi női kézilabda bajnokságban Győri ETO – FTC rangadót rendeztek, ahol a vendég zöld-fehérek csak 40 percig tudták tartani a lépést a címvédővel szemben. A végeredmény nagyon sima, 28-19-es győri győzelmet hozott.

***

A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapjának rangadóját Dortmundban rendezték, ahol a vendég Real Madrid hiába vezetett kétszer is, a hazai sárga-feketék 2-2-es döntetlenre mentették a találkozót. Nemnja Nikolics csapata, a Legia Varsó ismét vereséget szenvedett, ezúttal Lisszabonban kapott ki 2-0-ra.

További eredmények: CSZKA Moszkva – Tottenham 0-1, Monaco – Bayer Leverkusen 1-1, Leicester – Porto 1-0, Köbenhavn – FC Bruges 4-0, Dinamo Zagreb – Juventus 0-4, Sevilla – Lyon 1-0.

***

A megyei labdarúgó-bajnokság legutóbbi, 20. fordulójában Ungvári FC – Minaj rangadót rendeztek, ahol a címvédő és listavezető hazaiak 1-1-es félidőt követően Hegedűs Róbert találatával 2-1-re megnyerték a találkozót.

Déda 2-1-re nyert Szerednye ellen, míg Beregszász gól nélküli döntetlenre végzett az Ungvári Spartacus vendégeként, míg a bajnoki címre is esélyes Nagyszőlős 2-0-ra nyert az Irhóc vendégeként.

A bajnoki tabellát az Ungvári FC vezeti 47 ponttal a 45 pontos Nagyszőlős előtt.

Kárpátinfo hetilap évfolyama: Kárpátinfo hetilap 20. évf. 39. számRovat: SportTelepülés: VilágCímkék: Bajnokok LigájaKárpátaljaférfi kézilabda Bajnokok LigájakézilabdalabdarúgássportForrás: Kárpátinfo hetilap

Forrás:hetilap.karpatinfo.net