Négyezer diák utazik a Nemzeti Összetartozás Napján

A június 4-i Nemzeti Összetartozás Napján a Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programja keretében 104 Kárpát-medencei középiskola több mint 4000 diákja utazhat legalább egy határ átlépésével egy másik magyar iskolához.

Nemzeti Összetartozás Napi DiákutaztatásiProgramját pályázat keretében hirdette meg a Rákóczi Szövetség, ahol bármely Kárpát-medencei középiskola pályázhatott azzal a feltétellel, hogy június 4-én a Kárpát-medencében legalább egy határt átlépve ellátogatnak egy másik ország magyar iskolájához, ahol közös programot bonyolítanak.

A 104 sikerrel pályázó iskola közül 62 magyarországi, 16 erdélyi és partiumi, 15 felvidéki, 9 délvidéki és 2 kárpátaljai. Az utazók nem csak Magyarországról és Magyarországra utaznak, hanem több esetben külhoni régiók iskolái keresik fel egymást. A fővárosi Nemzeti Összetartozás Napi programokra 200 felvidéki fiatal érkezik.

Az idei év során már több mint 5000 középiskolás kapcsolódott be a Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei diákutaztatási programjaiba.

Az idei év során már több mint 5000 középiskolás kapcsolódott be a Rákóczi Szövetség Kárpát-medencei diákutaztatási programjaiba.

Rákóczi Szövetség
Budapest 1027, Szász Károly u. 1.
Postacím: 1255 Budapest, Pf. 23.
tel: +36-1-2013067
fax: +36-1-2128891
email: info@rakocziszovetseg.hu
web: www.rakocziszovetseg.org

A sikerrel pályázó iskolák:

 

A pályázó iskola neve

Országrész

Település

A partneriskola neve

Országrész

Település

1.

Egészségügyi Középiskola

Délvidék

Szabadka

Református Diákotthon Alapítvány

Erdély és Partium

Székelyudvarhely

2.

BÁNYAI JÁNOS MŰSZAKI SZAKKÖZÉPISKOLA

Erdély és Partium

Székelyudvarhely

MISKOLCI SZC KÓS KÁROLY ÉPITŐIPARI SZAKKÖZÉPISKOLÁJA ÉS SZAKISKOLÁJA

Magyarország

MISKOLC

3.

Miskolci Szakképzési Centrum Kós Károly Építőipari Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Miskolc

Winkler Oszkár Építőipari Szakközépiskola

Felvidék

Losonc

4.

Hatvani Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola

Magyarország

Hatvan

Pavol Jozef Safárik Gimnázium, Rozsnyó

Felvidék

Rozsnyó

5.

Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Magyarország

Zalaegerszeg

Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceum

Erdély és Partium

Gyimesfelsőlok

6.

Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon

Magyarország

Miskolc

Református Kollégium

Erdély és Partium

Marosvásárhely

7.

Szent Lőrinc Szakközépiskola

Magyarország

Eger

Magán Szakközépiskola

Felvidék

Rimaszombat

8.

Eötvös József Református Oktatási Központ

Magyarország

Heves

Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

Felvidék

Rozsnyó

9.

Szent Lőrinc Szakközépiskola

Magyarország

Eger

Magán Szakközépiskola

Felvidék

Nagykapos

10.

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum József Attila Gimnáziuma és Szakképző Iskolája

Magyarország

Polgár

Politachnikai Iskola

Délvidék

Szabadka

11.

Pécsi SZC II. Béla Középiskolája

Magyarország

Pécsvárad

Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ Eszék

Délvidék

Eszék

12.

Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona

Magyarország

Debrecen

A Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

Felvidék

Rozsnyó

13.

Marosvásárhelyi Egyesülés Nemzeti Kollégium

Erdély és Partium

Marosvásárhely

Makói József Attila Gimnázium

Magyarország

Makó

14.

Horváth Mihály Gimnázium

Magyarország

Szentes

Nyers István Akadémia

Délvidék

Tóthfalu

15.

Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium

Délvidék

Zenta

Baczkamadarasi Református Kollégium

Erdély és Partium

Baczkamadaras

16.

Teleki Tehetséggondozó Kollégium tagintézmény

Magyarország

Miskolc

Arany János Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Nagyszalonta

17.

Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium

Magyarország

Budapest

KOLOZSVÁRI REFORMÁTUS KOLLÉGIUM

Erdély és Partium

Kolozsvár

18.

Pannonhalmi Bencés Gimnázium

Magyarország

Pannonhalma

Tompa Mihály Alapiskola

Felvidék

Rimaszombat

19.

Közgazdasági kereskedelmi iskola, Óbecse

Délvidék

Óbecse

Klug Péter óvoda. általános iskola, szakiskola és egységes pedagógiai módszertani intézmény

Magyarország

Szeged

20.

Marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Marosvásárhely

Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium 

Magyarország

Eger

21.

Pázmány Péter Gimnázium

Felvidék

Érsekújvár

Tatabányai Szakképzési Centrum Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Tatabánya

22.

Budapest X. Kerületi Zrínyi Miklós Gimnázium

Magyarország

Budapest

Nyers István Akadémia és Kollégium 

Délvidék

Tóthfalu

23.

Batthyány Ignác Technikai Kollégium

Erdély és Partium

Gyergyószentmiklós

Katonai Emlékpark Közhasznú Nonprofit KFT

Magyarország

Pákozd

24.

Nagyváradi Lorantffy Zsuzsanna Református Gimnázium

Erdély és Partium

Nagyvárad

Kazinczy Ferenc Gimnázium es Kollégium

Magyarország

Győr

25.

Arany János Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Nagyszalonta

Debreceni Szakképzési Centrum Povolny Ferenc Szakképző Iskolája és Speciális Szakiskolája

Magyarország

Debrecen

26.

Székely Mikó Kollégium

Erdély és Partium

Sepsiszentgyörgy

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Csiha Győző Szakképző Iskola

Magyarország

Hajdúnánás

27.

Szolnoki Szolgáltatási SZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Idegenforgalmi Két Tanítási Nyelvű Szakképző Iskolája

Magyarország

Szolnok

Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola

Felvidék

Komárom

28.

Avram Iancu Szakképző Líceum

Erdély és Partium

Marosvásárhely

Soproni SzC Handler Nándor Szakképző Iskolája

Magyarország

Sopron

29.

Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium Szakközépiskola és Kollégium

Magyarország

Eger

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola

Felvidék

Kassa

30.

Szolnoki Szolgáltatási SZC Damjanich János Szakképző Iskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma

Magyarország

Martfű

Petőfi Sándor Általános Iskola

Délvidék

Királyhalom

31.

Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Kollégium

Magyarország

Pécs

Svetozar Marković Gimnázium

Délvidék

Szabadka

32.

Premontrei szent Norbert Gimnázium

Magyarország

Gödöllő

Királyhelmeci Gimnázium

Felvidék

Királyhelmec

33.

KRK Szilády Áron Gimnázium

Magyarország

Kiskunhalas

Arany János Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Nagyszalonta

34.

Tamási Áron Általános Iskola és Német Két Tannyelvű Nemzetiségi Gimnázium    

Magyarország

Budapest

Mikes Kelemen Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Sepsiszentgyörgy

35.

Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium és Kollégium

Magyarország

Budapest

Füleki Gimnázium

Felvidék

Fülek

36.

Bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

Felvidék

Bodrogszerdahely

Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium

Magyarország

Nyíregyháza

37.

Ady Endre Gimnázium

Magyarország

Budapest

Ipolysági Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium

Felvidék

Ipolyság

38.

SSOŠ-Magán Szakközépiskola

Felvidék

Rimavská Sobota – Rimaszombat

Szent Lőrincz Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium

Magyarország

Eger

39.

Vegyészeti-Technológiai Iskola

Délvidék

Szabadka

Illyés Gyula Gimnázium és Szakközépiskola

Magyarország

Budaörs

40.

BSZC Veress Ferenc Szakképző Iskolája

Magyarország

Hajdúböszörmény

Udvardi Szakközépiskola

Felvidék

Udvard

41.

Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI

Magyarország

Budapest

Báthory István Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Kolozsvár

42.

SSOŠ – Magán Szakközépiskola

Felvidék

Rimaszombat

OK Oktatási Központ

Magyarország

Budapest

43.

Tömörkény István Általános Iskola

Délvidék

Tornyos

Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája Törökszentmiklós

Magyarország

Törökszentmiklós

44.

Csomasz Tóth Kálmán Református AMI Felsőzsolcai Tagintézménye

Magyarország

Felsőzsolca

Tamási Áron Általános Iskola

Erdély és Partium

Farkaslaka

45.

Boglári Kollégium

Magyarország

Balatonboglár

Szakközépiskola Ipolyság

Felvidék

Ipolyság

46.

Tatabányai SZC Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Esztergom

Magán Szakközépiskola Hidaskürt, kihelyezett részleg Nagymegyer

Felvidék

Nagymegyer

47.

Óbecsei Gimnázium

Délvidék

Óbecse

Csongrádi Batsányi János Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Magyarország

Csongrád

48.

Debreceni SZC Irinyi János Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Debrecen

Fábry Zoltán Alapiskola

Felvidék

Rozsnyó

49.

Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző Iskolája és Kollégiuma

Magyarország

Nagykanizsa

Építészeti Szakközépiskola

Felvidék

Dunaszerdahely

50.

Baptista Szeretetszolgálat Széchenyi István Gimnáziuma

Magyarország

Pécs

Kosztolányi Dezső Diáksegélyező Egyesület

Délvidék

Szabadka

51.

Göndöcs Benedek Középiskola és Kollégiumai

Magyarország

Gyula

Kölcsey Ferenc Főgimnázium

Erdély és Partium

Szatmárnémeti

52.

Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium és Kollégium

Magyarország

Tamási

Apáczai Csere János Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Kolozsvár

53.

Bálicsi Integrációs Nevelési-Oktatási Központ

Magyarország

Pécs

Ipari Szakközépiskola

Felvidék

Komarno

54.

MSzC Berzeviczy Gergely Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Miskolc

Horváth János Elméleti Líceum

Erdély és Partium

Margitta

55.

Szentannai Sámuel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Magyarország

Karcag

Liceul Teoretic Jósika Miklós Turda

Erdély és Partium

Torda

56.

Tatabányai Mikes Kelemen Szakközépiskola

Magyarország

Tatabánya

Diószegi Magán Szakközépiskola

Felvidék

Diószeg

57.

NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Magyarország

Szombathely

Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskola

Felvidék

Alsóbodok

58.

Fábry Zoltán Alapiskola és Szakközépiskola

Felvidék

Rozsnyó

Debreceni SZC Irinyi János Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Debrecen

59.

Pápai Református Kollégium Gimnáziuma, Művészeti Szakközépiskolája és Diákotthona

Magyarország

Pápa

Ady Endre Alapiskola

Felvidék

Párkány

60.

Udvardi Szakközépiskola

Felvidék

Udvard

BSZC Veress Ferenc Szakképző Iskola

Magyarország

Hajdúböszörmény

61.

Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola

Felvidék

Dunaszerdahely

Tatabányai Szakképzési Centrum Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Tatabánya

62.

Szepsi Csombor Márton Gimnázium, Szakképző Iskola és Általános Iskola

Magyarország

Szikszó

Tompa Mihály Alapiskola

Felvidék

Rimaszombat

63.

Magán Szakközépiskola, Diószeg

Felvidék

Diószeg

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Verebély László Szakközépiskola és Szakiskola

Magyarország

Budapest

64.

Eventus Üzleti, Művészeti Középiskola, Szakiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Magyarország

Eger

Felvidéki Magyar Társadalmi és Közművelődési Szövetség CSEMADOK

Felvidék

Pozsony

65.

Váci Mihály Kollégium

Magyarország

Budapest

Beregszászi Bethlen Gábor Magyar Gimnázium

Kárpátalja

Beregszász

66.

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Verebély László Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Budapest

Műszaki Szakközépiskola

Felvidék

Révkomárom

67.

Svetozar Marković Gimnázium

Délvidék

Szabadka

Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Kollégium

Magyarország

Pécs

68.

Ferences Gimnázum

Magyarország

Szentendre

Pázmány Péter MTNY Gimnázium

Felvidék

Érsekújvár

69.

Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Magyarország

Eger

Kis Szent Teréz Gyermekvédelmi Központ

Erdély és Partium

Torockó

70.

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI

Magyarország

Nyíregyháza

Josif Vulcan Főgimnázium

Erdély és Partium

Nagyvárad

71.

Magán Szakközépiskola Hidaskürt, kihelyezett részleg Nagymegyer

Felvidék

Nagymegyer

Tatabányai SZC Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskolája és Szakiskolája

Magyarország

Esztergom

72.

Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium

Magyarország

Budapest

Madách Imre Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium

Felvidék

Somorja

73.

Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

Magyarország

Budapest

KÁRPÁTALJA OKTATÁSÜGYI MINISZTÉRIUM TISZAÚJLAKI 2. SZ KÖZÉPISKOLA

Kárpátalja

Tiszaújlak

74.

Uzoni Péter Gimnázium és Általános Iskola

Magyarország

Salgótarján

Kereskedelmi Akadémia

Felvidék

Nagymegyer

75.

Marosvásárhelyi Református Kollégium

Erdély és Partium

Marosvásárhely

Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium

Magyarország

Budapest

76.

Budapest V. Kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium

Magyarország

Budapest

Ipolysági Szakközépiskola

Felvidék

Ipolyság

77.

Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Magyarország

Debrecen

Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum

Erdély és Partium

Nagykároly

78.

Iosif Vulcan Főgimnázium Nagyvárad

Erdély és Partium

Nagyvárad

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola

Magyarország

Nyíregyháza

79.

Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium

Délvidék

Szabadka

Deák Téri Evangélikus Gimnázium

Magyarország

Budapest

80.

II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola és Gimnázium

Magyarország

Kiskunhalas

Eszéki HMOMK Gimnáziuma

Délvidék

Eszék

81.

Csapi 2. Sz. Széchenyi István Középiskola

Kárpátalja

Csap

Nagyvárad – Mihai Eminescu Elméleti Liceum

Erdély és Partium

Nagyvárad

82.

Ócsai Bolyai János Gimnázium

Magyarország

Ócsa

Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium

Délvidék

Zenta

83.

Gábor Áron Szakközépiskola

Erdély és Partium

Szentegyháza Hargita megye

Gyulai Szakképzési Centrum Székely Mihály Szakképző Iskola

Magyarország

Szarvas

84.

Pécskai 2-es számú Általános Iskola

Erdély és Partium

Pecica jud. Arad

Gyulai Szakképzési Centrum Székely Mihály Szakképző Iskola és Kollégium

Magyarország

Szarvas

85.

Srednja Ekonomska Skola Sombor

Erdély és Partium

Sombor

Gyulai Szakképzési Centrum Székely Mihály Szakképző Iskola és Kollégium

Magyarország

Szarvas

86.

Rákóczi Szövetség Ifjúsági Szervezete Marosszentgyörgy

Erdély és Partium

Marosszentgyörgy

Nagybaracska – Csátalja Közös Önkormányzati Hivatala

Magyarország

Csátalja

87.

Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum

Erdély és Partium

Nagyvárad

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola

Magyarország

Nyíregyháza

88.

Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár

Erdély és Partium

Temesvár

Szent László Gimnázium, Budapest

Magyarország

Budapest

89.

Váci Madách Imre Gimnázium

Magyarország

Vác

Ipolysági Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium

Felvidék

Ipolyság

90.

Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

Magyarország

Debrecen

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola

Felvidék

Kassa

91.

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola

Felvidék

Kassa

Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma

Magyarország

Sárospatak

92.

Mikszáth Kálmán Középiskola

Magyarország

Balassagyarmat

Czeglédi Péter Református Gimnázium

Felvidék

Léva

93.

Svetozar Marković Gimnázium

Délvidék

Szabadka

Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium

Magyarország

Budapest

94.

Szászrégen és környéke Ifjúsági Szervezet

Magyarország

Szászrégen

Bocskai István Általános  Iskola

Magyarország

Hajdúnánás

95.

Miskolci Szakképzési Centrum Andrássy Gyula Szakközépiskolája

Magyarország

Miskolc

Puskás Tivadar Szakközépiskola

Erdély és Partium

Sepsiszentgyörgy

96.

Felvidéki iskolák: Komáromszentpéteri Kossányi József Alapiskola és Óvoda; Hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola; Ógyallai Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda

Felvidék

 több

Rákóczi Szövetség

Magyarország

Budapest

97.

Felvidéki iskolák: Tardoskeddi Szemerényi Károly Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola; Udvardi Majtényi Adolf Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola; Érsekújvári Czuczor Gergely Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

Felvidék

 több

Rákóczi Szövetség

Magyarország

Budapest

98.

Felvidéki iskolák: Muzslai Endrődy János Alapiskola és Óvoda; Köbölkúti Stampay János Alapiskola; Szőgyéni Csongrády Lajos Alapiskola

Felvidék

 több

Rákóczi Szövetség

Magyarország

Budapest

99.

Felvidéki iskolák: Lukanényei Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola; Csábi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda; Ipolybalogi Ipolyi Arnold Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola; Ipolynyéki Balassi Bálint Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola

Felvidék

 több

Rákóczi Szövetség

Magyarország

Budapest

100.

Budapesti Szent Margit

Magyarország

Budapest

Kassa

Felvidék

Kassa

101.

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola

Felvidék

Ipolyság

Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium és Kollégium

Magyarország

Aszód

102.

Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI

Magyarország

Székesfehérvár

Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ – Eszék

Délvidék

Eszék

103.

II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakkézési Intézet

Kárpátalja

Beregszász

Gyulai Szakképzési Centrum Székely Mihály Szakképző Iskola és Kollégium

Magyarország

Szarvas

104.

Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium

Magyarország

Cegléd

Tornaljai Gimnázium

Felvidék


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »