Megvan az első szerb arany is Rióban

Megszületett a házigazda brazilok harmadik aranyérme, újabb jamaikai első hely atlétikában, a kötöttfogású birkózók 66 kilogrammos mezőnyében pedig szerb győzelem született.

Baji Balázs nélkül rajtolt el a 110 méteres férfigátfutás döntője. A számot a jamaikai Omar McLeod nyerte, aki hibátlan futást mutatott be, megszerezve ezzel Jamaika harmadik aranyérmét.

Fotó: Europress/AFP

Már három anyaérme van a házigazda Brazíliának is. A férfiökölvívók 60 kilogrammos versenyét Robson Conceicao nyerte, aki francia bokszolót vert a fináléban.

Megszületett Szerbia első aranyérme. Davor Stefanek nyerte ugyanis a kötöttfogású birkózók 66 kilogrammos súlycsoportjának küzdelmeit.

Világcsúcsokat hozott a súlyemelőversenyek zárónapja. A férfiak kedd esti ólomsúly-vetélkedésében a grúz Lasa Talahadze nyert, a sportág egyetlen magyar indulója, Nagy Péter a tizedik lett.