Erika Steinbach, a kormányzó németországi Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa szombaton bejelentette, hogy 2017. január 15-ei hatállyal kilép a pártjából (Angela Merkel pártja) és a Bundestag CDU-SDP-frakcióból. A nemzeti elkötelezettségű politikus sokat tett a második világháború végén és az azt követő esztendőkben Kelet-Európából elűzött németek érdekeinek képviseletéért, a meggyilkoltak emlékének megörökítéséért. A pártjából kilépett politikus Angela Merkel kancellár és társainak a nyakló nélküli bevándorlást bátorító és engedélyező, nemzetgyilkos politikáját jelölte meg elhatározásának elsődleges okaként.
Zoom
Erika Steinbach
A Bild am Sonntag című németországi lapnak adott interjúban Steinbach kilépésének egyik okaként azt nevezete meg, hogy Angela Merkel kancellár a német határok 2015 őszén történt megnyitásával súlyos törvénysértést követett el. „Az azonosítatlan embereknek autóbuszokkal és vonatokkal történő átszállítása a határokon nem volt más, mint a törvényes rendszabályainkkal és az Európai Uniós szerződésekkel szembeni szándékos intézkedés”, jelentette ki Erika Steinbach. A CDU-ból kilépett politikus úgy véli, hogy Merkel kancellár menekültpolitikája miatt Németországba szándékosan előidézett illegális bevándorlás folyik, s a Migrációs és Menekültügyi Szövetségi Hivatal tudomása szerint máris több ezer hamisított útlevélre bukkantak, ám ennek ellenére nem vonják le a megfelelő következtetést.
Erika Steinbach a nyakló nélküli bevándorlást ellenző Alternatíva Németországnak (Alternative für Deutschland – AfD) nevű, s egyre erősödő pártról is kifejtette véleményét a Bild am Sonntagnak, mondván: nagyon reméli, hogy az AfD az idei szövetségi választásokon bejut a berlini Bundestagba, ahol a jelenlétével végre lesz egy igazi ellenzéki erő, mert csak így maradhat életben a demokrácia Németországban. (Mi meg azt reméljük, hogy Erika Steinbach gyorsan megtalálja az utat az AfD soraiba – H. J.)
Zoom
Erika Steinbach és Angela Merkel 2010-ben
Erika Steinbach 1943-ban született az akkor ismét Németországhoz tartozott Danzig (Gdansk) városhoz közeli Rahmel városban (ma Lengyelországhoz tartozik – H. J.) Édesapja, Wilhelm Karl Hermann, villamosmérnök 1941-ben őrmesterként szolgált a német légierőnél (Luftwaffe) az 1939-ben visszatért Rahmel városban. 1945 januárjában az akkor 18 hónapos Erika Steinbachot és a három hónapos húgát az édesanyja a Keleti-tengeren keresztül menekítette a közeledő szovjet hordák a nyomukban sompolygó gyilkos partizánhordák elől Schleswig-Holstein tartományba (Akkor ugyanis a háborús menekültek nők és gyermekek voltak, míg a fiatal férfiak valamelyik fronton harcoltak – H. J.)
Erika Steinbach politikusként tehát nem véletlenül igyekezett képviselni a háború végén és a rá következő esztendőkben a kelet-európai térségből elűzött németek érdekeit: 1998-tól 2014-ig az Elűzöttek Szövetségének elnöke volt. Steinbach 1974 óta volt tagja a Kereszténydemokrata Uniónak. Nemzeti elkötelezettsége miatt többször állt a politikai támadások középpontjában. Egy Erich Später (nomen est omen) nevű „történész” azt igyekezett bebizonyítani róla, hogy a Kelet-Európából elűzött németek érdekeinek képviselete (Vertriebenpolitik) a részéről tulajdonképpen nem más, mint „a nemzetiszocialista korszak bűneinek relativizálására tett kísérlet” (mintha mostanában nálunk is hallanánk ilyen véleményeket egyes itteni „történészek” szájából – H. J.)
Zoom
Németország 2030-ban – Erika Steinbach is ettől tart
A németországi libsik azért is szigorúan megrótták Steinbachot, mert Helmut Schmidt 2015-ben bekövetkezett halála után a közösségi oldalán idézte az egykori kancellár 1981-es megnyilatkozását: „Több külföldit már nem vagyunk képesek megemészteni, ez már egyenlő lenne a gyilkossággal, az emberöléssel.” A Bild am Sonntag azt is felrója a CDU-ból most kilépett politikusnak, hogy tavaly kitett a twitterére egy „Németország 2030-ban” címmel ellátott fényképet, amelyen egy apró szőke kislányt csodálkozó fekete bőrűek teljesen körül vesznek és azt kérdezik tőle: „Hát te meg honnan kerültél ide?”
Hering J. – Kuruc.info
Frissítés: "Kedves Steinbach asszony, szívesen látjuk az AfD-ben"
Várják az Alternatíva Németországnak (AfD) nevű parlamenten (Bundestag-) kívüli jobboldali német pártban Erika Steinbachot, az Angela Merkel kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU) egyik tekintélyes tagját, aki a hét végén bejelentette, hogy a kancellár menekültpolitikája miatt távozik a CDU-ból.
“Kedves Steinbach asszony, a konzervatív CDU-sokat mindig szívesen látjuk az AfD-ben” – írta a Twitteren Beatrix von Storch, az Afd egyik elnökhelyettese, európai parlamenti (EP-) képviselője.
Egy másik elnökhelyettes, Alexander Gauland alapító tag – aki 2013-ban, negyven évi tagság után lépett ki a CDU-ból és kezdett hozzá az AfD megszervezéséhez – a Welt am Sonntag című vasárnapi lapnak elmondta, hogy tárgyal majd Erika Steinbachhal, és ugyan nem akar semmit erőltetni, de politikai terveiről is beszél vele. Kiemelte: Steinbach távozása azt jelzi, hogy a CDU-ban nincs már hely a konzervatívoknak, és a párt eltávolodott alapértékeitől.
Erika Steinbach a lapnak elmondta, hogy egyelőre nem tervezi az átlépést az AfD-be, de reméli, hogy a párt az őszi választáson bejut a Bundestagba, és így “lesz végre ismét ellenzék” a német parlamentben . Hozzátette, hogy a CDU-ban “lépésről lépésre szándékosan marginalizálták, sőt megbélyegezték a konzervatív elemet”, az AfD pedig éppen olyan ügyeket karol fel, amelyek a háttérbe szorultak az utóbbi években.
A 73 éves politikus 1974-ben csatlakozott a CDU-hoz, 1990 óta a Bundestag tagja. A párt és a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) frakciószövetségének emberi jogi szóvivője, 1998-tól 2014-ig a második világháború következtében szülőföldjükről elűzött németeket összefogó Elüldözöttek Szövetségének (BdV) elnöke volt.
A CDU-nál szigorúbb menekültpolitikai irányvonalat képviselő CSU-ban megértéssel fogadták Erika Steinbach döntését. A politikus “a CSU-ból nem lépett volna ki, ebben teljesen biztos vagyok” – nyilatkozott Bernd Fabritius CSU-s Bundestag-képviselő, aki Steinbachot követte a BdV elnöki tisztségében - írja az MTI.
Korábban közölt MTI-hír:
Angela Merkel menekültpolitikája elleni tiltakozásul bejelentette kilépését szombaton a német kancellár vezette Kereszténydemokrata Unióból (CDU) Erika Steinbach, a párt egyik emberi jogi szóvivője és veterán tagja.
“Szavaznék-e most a CDU-ra? Nem” – idézi Steinbachot, a Bundestag egyik frankfurti választókörzetének képviselőjét a Welt am Sonntag című hetilap vasárnap megjelenő száma. “Belépnék-e egyáltalán manapság a CDU-ba? Nem. Ennélfogva az egyetlen őszinte következtetés, amelyre juthatok, hogy otthagyom a CDU-t” – mondta a lapnak.
A negyven éve CDU-tag képviselő a dpa hírügynökségnek megerősítette, hogy vasárnapi hatállyal távozik a Merkel vezette álkonzervatív pártból.
Zoom
"Európáért. Németországért." - Steinbach már nem hisz többé a CDU hazug szlogenjének
Steinbach, a második világháború után hazájukból elüldözött németek szövetségének (BdV) egykori elnöke a Welt am Sonntagnak adott interjúban bírálta Merkelt, amiért szerinte megsértette a német törvényeket azzal, hogy 2015 őszén megnyitotta a határokat a menekültek előtt. “Az, hogy hónapokon át azonosítás nélkül, buszokkal és vonatokkal hoztak át embereket a határon, nem egy kivétel(es eset) volt, hanem egy szándékos intézkedés, amely szembement a jogszabályainkkal és az Európai Unió szerződéseivel” – vélekedett.
Steinbach tavaly augusztusban az iszlám jogrend (saría) elutasításáról szóló nyilatkozatra kötelezte volna a CDU muzulmán vallású új tagjait, szeptemberben pedig levélben köszönte meg Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek azt a szolgálatot, amelyet az egész Európai Uniónak és különösen a németeknek tett szerinte Magyarország külső határának következetes védelmével.
Zoom
A lengyel Wprost címlapja váteszinek bizonyult 2003-ban, amikor "náciként" ábrázolták a képviselő asszonyt
A tekintélyes képviselő az interjúban szélesebb értelemben arra panaszkodott, hogy a CDU programjában “lépésről lépésre szándékosan marginalizálták, sőt megbélyegezték a konzervatív elemet”.
A lap szerint Erika Steinbach egyelőre nem tervezi csatlakozását a CDU/CSU-tól jobbra álló, nacionalista Alternatíva Németországnak (AfD) párthoz, amely az utóbbi időben a közvélemény-kutatások szerint jelentősen megerősödött Merkel migrációs politikájának támadásával. Reményét fejezte ki ugyanakkor, hogy az AfD a szeptemberre várható választásokon bejut majd a német parléamentbe, “hogy legyen ott végre újra egy ellenzék”.
(MTI nyomán)