James Comey, az FBI főigazgatója bejelentette: mivel a holokauszt volt a világtörténelem legembertelenebb eseménye, a szervezet újonnan beszervezett ügynökeinek kötelező lesz részt venniük az USA Holokauszt Emlékmúzeumának oktatásán.
A főigazgató szerdán az USA washingtoni székhelyű Holokauszt Emlékmúzeumának ünnepi vacsoráján tájékoztatta a megjelenteket arról, hogy az új ügynököket holokauszt"oktatásban" részesítik. "Ami azért fontos, mert a holokauszt volt a történelem legembertelenebb eseménye” – közölte Comey a hozzávetőleg ezer megjelent közéleti személyiség, milliárdos és "túlélő” előtt. Mint mondta, a holokauszt megmutatta azt is, "milyen könnyen esünk áldozatul a Rossznak”.
Majd következőképpen folytatta magasröptű elmélkedését az FBI főnöke: "Jó emberek is segítettek milliók meggyilkolásában. És ez a legfélelmetesebb tanulság. Ezért küldöm el az ügynökeinket és elemzőinket a múzeumba. Azt akarom, hogy tekintsenek ránk, ismerjék fel az emberiség hajlamát a bűnök megmagyarázására, a morális önfeladásra”.
Mindamellett nincsen szó semmiféle újdonságról, ugyanis az FBI munkatársai 2009 óta vesznek részt egy 1998 óta zajló holokauszt-agymosó programban, melyet az Anti-Defamation League elnevezésű zsidó szervezettel közösen fejlesztettek ki.
A bejelentést megelőzően, a Holokauszt Emlékmúzeum ünnepi vacsoráján átadták a 2015-ös Elie Wiesel-díjat. A két kitüntetett: Benjamin Ferencz és Thomas Buergenthal. Benjamin Ferencz az egyetlen még élő ügyész, aki részt vett a nürnbergi koncepciós per gyalázatos színjátékában. Szerepe volt a keleti fronton harcoló német különleges egység, az úgynevezett Einsatzgruppen tagjainak elítélésében. A háború után pedig a Nemzetközi Büntető Bíróság létrehozásában segédkezett.
"Az elgondolhatatlan újból megtörténhet. Szükségünk van törvényekre, bíróságokra, a törvények kikényszerítésére” - fenyegetőzött Benjamin Ferencz az ünnepi rendezvény résztvevőihez intézett videóüzenetében. Majd így folytatta: "A törvény kikényszerítése terén gyengén állunk, ezért a közvélemény az utolsó lehetőségünk… Remélem, hogy békésebb lesz az eljövendő világ, mint amilyenben én éltem. Sok szerencsét!” – fejezte be eszmefuttatását a "sokat szenvedett” és "üldözött” zsidó.
Thomas Buergenthal pedig a legfiatalabb auschwitzi "túlélők” egyike. (Ami annál is inkább csodálatos, mivel a 15 év alatti gyerekeket a hivatalos holotörténet szerint megérkezésük után azonnal elgázosították.) A későbbiekben 10 éven keresztül dolgozott a Hágai Nemzetközi Bíróságon. Felszólalásában Buergenthal párhuzamot vont saját maga és a barátja, a csaló Elie Wiesel között, továbbá megemlékezett "a holokauszt során meggyilkolt egymillió gyermekről".
"Gondoljunk azokra a tudósokra, orvosokra, művészekre, zenészekre, költőkre, írókra, űrhajósokra, tanárokra és filozófusokra, akik ezekből a gyermekekből lehettek volna, ha életben hagyták volna őket! Sohasem fogjuk megtudni, hány lehetséges Nobel-díjas volt a meggyilkolt gyermekek között ” – hízelgett a megjelent "kiválasztottak” előtt az FBI főigazgatója.
A vacsorán megjelent többek között Abraham Foxman, az Anti-Defamation League nevű befolyásos zsidó szervezet igazgatója, Debbie Wasserman Schultz, demokrata párti kongresszusi képviselő, a Demokratikus Nemzeti Bizottság elnöke, Ron Dermer, Izrael washingtoni nagykövete, valamint Mohammed Dajani, a jeruzsálemi egyetem egykori professzora, aki tavaly palesztin gyerekekkel látogatott el Auschwitzba.
Perge Ottó - Háárec nyomán