Világ
Putyin: A kijevi államcsínyt követően Moszkva atomfegyvereit is kész volt riadóztatni
Betűméret:             

A kijevi államcsínyt követően Oroszország készen állt atomfegyvereinek készenlétbe helyezésére is - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő a Rosszija 1 állami televíziónak dokumentumfilmjében, amelyet az orosz Távol-Keleten már levetítettek vasárnap.

A Krím félsziget Ukrajnától Oroszországhoz csatolásának első évfordulójára készített filmben az orosz elnök arra hivatkozott, hogy a nyugati partnerek tekintetében nem volt érthető számára, hogy azok be fognak-e avatkozni katonailag az ukrajnai eseményekbe.

Putyin azt is elmondta az állami tévének, hogy tavaly márciusban az ő utasítására a félsziget partjain harckészültségbe helyezték a Basztyion típusú orosz rakétarendszert, hogy demonstrálják a Krím megbízható védelmét, és hogy "ez még az űrből is látható legyen".

Berlin összekötné a minszki megállapodások és a szankciók ügyét

A német kormány a jövő heti uniós csúcson el akarja érni, hogy az Oroszország elleni gazdasági szankciók feloldása csak akkor kerülhessen napirendre, ha maradéktalanul végrehajtják a februári minszki megállapodásokat - írta a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című vasárnapi német lap.

Amennyiben a német álláspont érvényesül, legkorábban az év végén kerülhet szóba az uniós szankciók feloldása, mert a minszki megállapodások alapján az év végéig tart az a folyamat, amelyben először helyhatósági választásokat tartanak a szakadárok ellenőrzése alatt lévő területeken, majd a kijevi vezetés visszaveszi az ukrán-orosz határ ellenőrzését a válságövezetben - emelte ki a FAS.

Hozzátették, hogy ha az uniós állam-, illetve kormányfőket összefogó Európai Tanács március 19-én kezdődő kétnapos ülésén sikerül megegyezni a gazdasági szankciók és a minszki egyezmény végrehajtásának összekapcsolásáról, akkor csupán "formaság" lesz a büntetőintézkedések júniusban esedékes meghosszabbítása.

A FAS berlini kormánykörökből származó értesülésekre hivatkozva azt írta, hogy a kezdeményezéssel szemben elsősorban Olaszország tehet ellenvetést, de ellenállás várható Görögország és Ciprus részéről is.

A délkelet-ukrajnai válság rendezésével foglalkozó kontaktcsoport tagjai február 12-én írták alá Minszkben a fehérorosz fővárosban tavaly szeptemberben kötött megállapodások végrehajtásáról szóló 13 pontos intézkedéscsomagot, amelyet a "normandiai négyek" - Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia, Petro Porosenko ukrán és Vlagyimir Putyin orosz elnök - dolgoztak ki. A dokumentum rendelkezik egyebek mellett a tűzszünet betartásáról, a nehézfegyverek visszavonásáról, a foglyok cseréjéről és arról, hogy Ukrajna helyreállítja az ellenőrzést a teljes orosz-ukrán határszakaszon. (MTI)

Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

A nagycsütörtök délelőtti krizmaszentelési misével kezdetét vette Rómában a húsvéti szent három nap, melynek szertartásait Ferenc pápa vezeti. Délután egy római börtön női rabjaival végzi a lábmosás szertartását. Az egyházfő a Szent Péter-bazilikában bemutatott misét a főoltárnál, ülve követte és felolvasta...
2024. MÁRCIUS 28.
[ 11:37 ]
Észak-Korea állambiztonsági miniszterével, Li Csangdevel tárgyalt Szergej Nariskin, az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (SZVR) igazgatója a március 25-27. közötti phenjani látogatása során - közölte csütörtökön az SZVR sajtóirodája. A Moszkvában kiadott tájékoztatás szerint a felek megvitatták a nemzetközi...
2024. MÁRCIUS 28.
[ 10:25 ]
A technológiai hozzáférés korlátozása, az ipari és ellátási láncok megszakítása csak konfrontációhoz vezetne, és ezek a kísérletek nem fogják megállítani az ország előretörését - jelentette ki Hszi Csin-ping kínai elnök szerdán Mark Rutte holland miniszterelnökkel való pekingi találkozója során. "A...
2024. MÁRCIUS 28.
[ 8:27 ]
Beolvasás folyamatban