Internetes könyvben teregette ki Welsz Tamás magánéletét az özvegye, Horthy Andrea. Az idén áprilisban rejtélyes körülmények között elhunyt vállalkozó több nagy politikai botrány koronatanúja volt.
Rendkívül komplexusos, már-már skizofrén ember volt Welsz Tamás – legalábbis ezt írja a vállalkozó özvegye, Horthy Andrea a Welsz-rejtélyben. A könyvet a szerző állítása szerint egyetlen kiadó sem merte vállalni, és a felkért író is visszautasította az ajánlatot, miután belenézett a kéziratba.
A könyvnek egyelőre az első része jelent meg, de Horthy ígérete szerint a további kettő – az is, amelyben a Simon Gábor-ügyet boncolgatja – megjelenik az októberi önkormányzati választásokig. Talán nem véletlen, hogy addig... (A bulvárlap utalgatásaival  ellentétben a kiadványt menedzselő Szabó Gál András az Indexnek azt nyilatkozta, hogy a Simon-ügyről is szóló harmadik rész csak az önkormányzati választások után fog megjelenni - a szerk.)
Csak a pénz izgatta
A könyv szerint Horthy 1996-ban ismerkedett meg Welsszel, aki többször is álmai nőjeként emlegette. Horthy szerint Welsz nem élt drogokkal, nem járt prostikhoz (azért a kislányokat nem vetette meg - a szerk.), és alkoholt sem ivott egészen 40 éves koráig. Egyetlen igazi szenvedélye volt csupán: a pénz.
Az özvegy – aki meglehetősen kendőzetlenül ír volt szerelméről – állítja, két én lakozott Welszben: egy szorongó, hisztis, mosolygó kisfiú és egy gonosz, számító, könyörtelen férfi, aki bárkin képes átgázolni. Mindig dicsérni kellett, folyamatos törődést igényelt. Horthyval közös gyermeket terveztek, hátha ezzel megmentik a kapcsolatukat, de a Simon-ügy közbeszólt, a Welsz halálát követő harmadik napon a nő elvetélt. – Így lett totálisan vége egy álomnak – írja Horthy.

Hisztis kisfiú vagy könyörtelen férfi? Az özvegy szerint mindkettő volt Welsz Tamás
Törvénytelen gyerek?
Egész életére kihatott nehéz fiatalkora. Édesapja sosem szerette, és csak évtizedekkel később tudta meg, hogy azért, mert édesanyja rendszeresen csalta egy külföldön élő orvossal. Könnyen elképzelhető, hogy ő volt Welsz igazi apja. A könyvből kiderül, hogy Welsz DNS-mintákat is szerzett névleges apjától, de végül sosem csináltatta meg a tesztet. Welsz Tamás a történtek ellenére apjára íratta minden vagyonát, így ő „örökölte” a több százmillió forintot érő ingatlanokat és az adriai jachtot is.
Fiatalkori bűnözés
Welsz tiniként kezdte a bűnözést, olyan tárgyakat lopott az iskolából, amelyek neki kellettek, de nem volt rájuk pénze. Hifiket, különböző elektronikus cikkeket, de sosem tudták rábizonyítani, pedig a rendőrség is bevitte. Már ekkor profi hazudozó volt. Az özvegy szerint a Mátyás-templomba is csak azért járt ministrálni, hogy kilophassa a papírpénzeket a perselyekből.
A Welsz-birodalom
Mindig is saját lakásra vágyott, ezért amikor megengedhette magának, vett Érden egy telket egy apró házzal, majd fokozatosan felvásárolta a szomszédok ingatlanait. Egyiküket úgy „győzte meg”, hogy lelövöldözte az illető disznóit és csirkéit. Az épületek közül néhányra még ma sincs engedélye.
Likvidálni akarták
Welsz a Sólyom légitársasággal állandóan szerepelni és tetszelegni akart a médiában. Amikor épp elcsitulni látszott az ügy, akkor indult meg a Simon-lavina. Welsz 2011-ben tudta meg, hogy likvidálni akarják, egy maffiózó ismerősük figyelmeztette, de ő akkor csak nevetett, nem vette komolyan. A végrehajtással a Hentes gúnynevű alvilági figurát bízták meg. Kidobó volt, képzett bokszoló, de mivel ismerte Horthyt, figyelmeztette őket. Így derült ki, hogy Horthy volt sógora és egykori férje a tényleges felbujtó. Feljelentést tettek, de az asszony szerint végül nem lett semmi az ügyből.
Kém lett volna?
Horthy szerint egyébként Welsz Tamás kém is volt, egy hírszerzőiroda szervezte be, kiképzést is kapott. Az özvegy állítja, fedett ügynökként dolgozott, a nemzetközi kábítószer-kereskedelem ellen küzdött – legalábbis a könyv szerint, de erről részleteket nem közölt.
Titokzatos körülmények
Welsz Tamás neve előbb a Bamako Ralival, később pedig a nevetség tárgyává, majd az enyészetté vált légitársasággal, a Sólyom Airwaysszel kapcsolatban lett ismert. Ám igazán akkor került reflektorfénybe, amikor februárban kirobbant a Simon-ügy, az MSZP volt elnökhelyettese, Simon Gábor botránya. Akkor derült ki, hogy Welsz bissau-guineai útlevelet is biztosított Simonnak a számlanyitásokhoz.
Welsz Tamást idén március 20-án keresték fel érdi otthonában a nyomozók. Elindultak vele a kihallgatásra, de útközben rosszul lett, és a mentőállomáson meghalt. Halálát hivatalosan öngyilkosságnak könyvelték el, méreggel ölte meg magát. Hivatalosan.
(Bors nyomán)