A magyar küldöttség a legeredményesebb napját zárta csütörtökön a berlini úszó Európa-bajnokságon: Hosszú Katinka két aranyérmet, Biczó Bence egy ezüstöt, Kapás Boglárka egy bronzot nyert, továbbá a Hosszú és Kapás mellett Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Evelyn alkotta 4x200 méteres gyorsváltó is harmadik lett.
A 21 éves Kapás Boglárkától a táv elején ketten elszakadtak, de a harmadik helyét biztosan tartotta, majd fokozatosan növelte előnyét üldözőivel szemben, így az érem nem forgott veszélyben. Végül 8:22.06 perccel csapott a célba, ami közel hét másodperccel jobb idő, mint amit a szerdai előfutamban úszott.
Biczó Bence ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a berlini úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. A 21 éves magyar versenyző a fináléban az első 50 méter után a harmadik helyen haladt, féltávnál viszont már második volt és bár az utolsó, negyedik hosszon riválisai közelítettek hozzá, a hajrában még újítani tudott, így a két évvel ezelőtti, debreceni kontinensviadalon elért eredményéhez hasonlóan második lett.
Biczó 1:55.62 perccel csapott a célba, ami 82 századdal volt gyorsabb, mint a szerdai elődöntőben úszott ideje, ezzel pedig mindössze 33 századdal maradt el a győztes dán Viktor Bromertől.
A Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka összeállítású magyar váltó bronzérmet nyert 4x200 méter gyorson a berlini úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. A mostani kontinensviadalon először szereplő Jakabos hatodik helyen "indította" a 200 méter vegyesen másfél órával korábban negyedik helyen végzett Verrasztót, aki visszacsúszott a hetedik helyre. Ezen a pozíción a délutáni program első döntőjében 800 méter gyorson bronzérmes Kapás nem tudott változtatni. Nem úgy, mint a csütörtökön 200 méter vegyesen és 100 méter háton is aranyérmes Hosszú Katinka, aki harmadjára is fantasztikus sebességgel tempózott, aminek köszönhetően 7:54.23 perces idővel behozta a magyar stafétát a harmadik helyre.
Ez volt a berlini kontinensviadal tízedik magyar érme: Hosszú Katinka győzött 200 és 400 méter vegyesen, illetve 100 méter háton, Cseh László 200 méter vegyesen diadalmaskodott, ezüstérmes lett Biczó Bence 200 méter pillangón és a nyíltvízi szakágban 10 kilométeren Risztov Éva, 25 kilométeren pedig Olasz Anna, továbbá a magyar négyeshez hasonlóan harmadikként zárt a női szinkrontoronyugró páros, Kormos Villő és Reisinger Zsófia, valamint Kapás Boglárka 800 m gyorson.
A kontinensviadalon tíz egyéni és egy váltószámban induló Hosszú berlini medálgyűjteménye pedig három aranynál és egy bronznál tart a mostani harmadik hellyel.