Gyanúsítottként hallgatta ki Gaudi-Nagy Tamást, a Jobbik volt országgyűlési képviselőjét a Központi Nyomozó Főügyészség, rágalmazás miatt indítottak ellene büntetőeljárást. A gyanú szerint tavaly október 23-án a Jobbik rendezvényén felszólalva Gaudi-Nagy Tamás valótlanul állította, hogy egy ügyésznő 2006-ban abortuszra biztatta egy házi őrizetben lévő gyanúsított állapotos feleségét.
A Központi Nyomozó Főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a volt országgyűlési képviselőt nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétségének megalapozott gyanúja miatt. A gyanúsított a gyanúsítással szemben panasszal élt, és kérte az eljárásból a Központi Nyomozó Főügyészség kizárását - mondta az MTV híradójának Nagy Andrea, a KNYF szóvivője.
Gaudi-Nagy Tamás azt mondta: az asszony állítja, tudja bizonyítani, hogy valóban elhangzott a vitatott mondat.
(Híradó nyomán)
Frissítés: Gaudi-Nagy Tamás terjedelmes írásban reagált a fentiekre, ennek a témához több-kevésbé kapcsolódó részeit alább közöljük (a teljes szöveg itt található):
EP-szakértői munkám megkezdésekor és a Nemzeti Jogvédő Szolgálat küldöttségének szakmai tanulmányút céljából történő itt tartózkodása idején Brüsszelben ért a hír, hogy az ügyészség éppen tegnap tartotta fontosnak a hazai sajtóval közölni az ellenem, most először nyíltan a 2006. őszi rendőrterror miatti nemzeti jogvédő munkám kapcsán indított koncepciós büntetőeljárás tényét.
Rágalmazás miatt indítottak eljárást ellenem, mert jogvédőként egy meghurcolt jogsértett (akinek közel két évre történt 2006. őszi koncepciós elítélését éppen néhány hete semmisítette meg kérelmünkre a bíróság a 2006. őszi elítélések semmissé nyilvánításáról szóló törvény alapján) által velem közölt megdöbbentő körülményeket hoztam tavaly ősszel nyilvánosságra a rendőrterror 7. évfordulóján. Névvel együtt, mert végre neveket akarunk hallani, és a drasztikus jogsértésekért felelős ügyészek, bírák és rendőri vezetők megbüntetését szeretnénk végre százezrekkel együtt. Ez alkalommal készítettük el nemzeti jogvédő bajtársammal, Morvai Krisztinával a 2006. őszi véres rendőri erőszak és megtorlások elleni nemzeti jogvédő küzdelmünkről szóló "Res iudicata: 2006 ősze - ítélt dolog" c. dokumentumfilmet, amelyet ezúton is ajánlok mindenki szíves figyelmébe, a közelgő 8. évfordulóra is tekintettel.
A film időszerűsége indokául azt írtuk, hogy "egyre aktuálisabb ez az anyag, mert a szemkilövetők rettentően elszemtelenedtek, s minden erővel tagadják, bagatellizálják, illetve rosszabb esetben igazolják a 2006-os törvénysértéseket, brutalitásokat."
Most is erről van szó. És ez nem csak Gyurcsányékra igaz, tőlük már megszoktuk. Most a megtorlásokban, önkényes bebörtönzésekben szolgai módon részt vevő egyik ügyésznek és az őt fedező ügyészségnek fájt a szembesítés, ezért a becsületében magát sértve érző hivatalos személy feljelentése alapján több hónapos buzgó nyomozás után végre "lecsaptak" a célpontra és napokkal ezelőtt gyanúsítottként hallgattak ki. A gyanúsítás ellen panasszal éltem, bejelentettem, hogy kész vagyok a valóság bizonyítására, és természetesen azonnal kértem a Központi Nyomozó Főügyészség kizárását az ügyből, miután fővárosi ügyész ügyében járnak el.
Természetesen megint egyoldalú szivárogtatás történt, amelyre a csahos sajtó örömmel csapott le.
(...)
2006. szeptember 19-én elsőként vettem fel a jogvédő küzdelmet bátor nemzeti jogvédő kollégáimmal együtt a az ügyészek és bírók asszisztálásával történt tömeges önkényes bebörtönzések ellen: közel 200 embert tartottak önkényesen fogva az MTV székházostromot követő embervadászatok idején. Ezt a tényt azóta jogerős bírósági ítéletek tucatjai, emberi jogi jelentések és parlamenti vizsgálóbizottsági jelentések is igazolják.
A több letöltendő börtönbüntetéssel és tucatnyi ember elítélésével járó jogi megtorlásokban döntő szerepet játszott az ügyészség, amelynek végrehajtó ügyészei, különösen a Falvai Zsolt által vezetett Budapesti Nyomozó Ügyészség tagjai futószalagon indítványozták az azonosító jelvény nélküli, maszkos és emberi mivoltukból kivetkőzött rendőrök által az éjszakai Budapesten ok nélkül összefogdosott és összevert, koncepciós eljárások szenvedő alanyává tett, döntően értelmiségi fiatalok előzetes letartóztatását. Csak egyes másodfokú bírók tisztességének köszönhető, hogy a börtönökben elszenvedett megalázásokkal, kínzásokkal és sanyargatásokkal is járó súlyos kényszerintézkedések jelentős része ideje korán megszüntetésre került.
Nos, egy ilyen szerepet játszó ügyész és az őt fedező ügyészség citál engem most büntetőbíróság elé. Ráadásul ez közvádas ügy, tehát ha akarná sem tudná a magát sértve érző ügyész már leállítani az eljárást az igazság kiderülése kellemetlen következményeinek elkerülése érdekében. De állok a küzdelem elébe, ahogy eddig is. És ezen is túljutok sikerrel, ahogy eddig is.
Súlyos bizonyítékaink vannak arról, amit tett az ügyész ezzel a családdal, kettéroppantva az ártatlanul meghurcolt fiatalember és felesége életét. Nem lesz ez örömünnep az ügyészség számára, de legalább tiszta vizet öntünk a pohárba.
Az eljárás arra is tökéletes alkalom lesz, hogy bemutassuk a nyilvánosságnak az ügyészség 2006. őszi megtorlásokban játszott szerepét, amely miatt tudomásom szerint közülük senkit nem bocsátottak el és nem büntettek meg.
(...)