A MÁV ÁBE biztosító volt vezetője, dr. Kiss Bálint Gyula egy évet töltött előzetes letartóztatásban, a kényszerintézkedést 55 milliós óvadékért cserébe szüntették meg ellene. Azóta szinte semmit nem lehetett hallani róla. A privatkopo.hu munkatársai most - közvetítők útján, magukat autóvásárlónak „álcázva” - megtalálták a férfit: dr. Kiss egy üresen álló újpesti irodaház mélygarázsából csúcskategóriás, nulla kilométeres Jaguárokat árul - potom pénzekért…
A vádirat szerint dr. Kiss Bálint Gyula elnök a 2008. áprilisi letartóztatása előtti csaknem öt év során összesen mintegy 890 millió forint vagyoni hátrányt okozott a MÁV ÁBE biztosítónak ingatlanügyletekkel, bérleti szerződésekkel és más fiktív, ellenszolgáltatás nélküli vagy gazdaságilag irracionális szerződésekkel, amelyek az érdekkörébe tartozó cégek, illetve a biztosító között jöttek létre, továbbá sok százmillió forintot a maga, illetve a családja számára tulajdonított el a biztosító vagyonából. Amikor 2011 októberében a bíróság dr. Kisst, mint elsőrendű vádlottat a vagyoni helyzetéről kérdezte, a férfi nem kívánt nyilatkozni.

Dr. Kiss Bálint Gyula egy évet töltött előzetes letartóztatásban, a kényszerintézkedést 55 milliós óvadékért cserébe szüntették meg ellene. Azóta szinte semmit nem lehetett hallani róla.
A privatkopo.hu munkatársai most - közvetítők útján, magukat autóvásárlónak „álcázva” - megtalálták a férfit: "fullextrás" Jaguárokat árul a Budapest IV. kerület, Anonymus utcában álló üres irodaház mélygarázsából - szinte fillérekért…
Amint azt kérdésükre elmondta: a luxusautókat az Erste Banktól vásárolta a cége - amelyben névleg ugyan nem szerepel, de „mindent ő intéz” a gépkocsik eladásával összefüggésben -, a pénzintézet korábban felmondta a CÉL Motors/Jaguar Hungary Kft-vel kötött készletfinanszírozási hitelszerződését, és kölcsönök fedezetéül szolgáló gépkocsikat úgymond „elvonta” az autókereskedelmi cégtől.
- 220 darab kocsit vett vissza a bank, abból 120 darab Rovert - féláron - visszavásárolt a gyártó, a Jaguárokat pedig a mi cégünk vette meg, egy tételben - magyarázta a maga is nagyteljesítményű, minden létező extrával ellátott Jaguárral közlekedő dr. Kiss. - Jellemzően 2007-es, 2008-as évjáratú, gyári állapotú autókról van szó. Megkockáztatom, az utóbbi pár hónapban én adtam el a legtöbb személygépkocsit az országban. (Vélhetően az egykori biztosítóvezér lánya is a vásárlók között lehetett, merthogy az ő Jaguárja is a mélygarázsban parkolt, az apuka büszkén mutogatta a bűnügyi portálunk munkatársának.)
Zoom
Illusztráció - egy 2008-as Jaguár, az S-modell
Az eladási árak ismeretében ez nem különösebben meglepő, hiszen a bűnvádi eljárás hatálya alatt álló üzletember mindössze hárommillió forintért kínálta a listaáron egyébként 10-12 millió forintot kóstáló Jaguárokat, és csupán ötmillió forintért az állítása szerint közel 30 milliót érő, csúcskategóriás járgányokat. (A lap munkatársainak ottjártakor már csak 10 db. Jaguár „árválkodott”, gazdára várva a mélygarázsban.)
Mennyiért kaparinthatta meg Kiss állítólagos cége az Erstétől a „zsírúj” luxusautókat, ha ennyire olcsón is jó üzlet továbbértékesíteni azokat?
A privatkopo.hu megkereste az Erste Bankot, hogy tájékoztatást kérjen a kereskedelmi ügyletről.
„Jaguar típusú gépjárműveket az Erste Csoport a honlapjain 2012-ben és 2013-ban nyilvános értékesítésre hirdetett. A meghirdetett gépjárműveket az Erste Csoport magánszemélyek, illetve gazdasági társaságok részére értékesítette. A bank nincs és nem is volt az Önök által megnevezett személlyel (dr. Kiss Bálint Gyula - a szerk.) szerződéses kapcsolatban” - közölte a pénzintézet.
Mindezek ismeretében nem meglepő, hogy dr. Kiss arra a kérdésre, hogy mely céggel kell adásvételi szerződést kötni, ha valamelyik eladásra kínált Jaguár megtetszik a vevőnek, gondolkodás nélkül a következőt válaszolta: „a Viktor és fia kft.-vel”.
Ilyen elnevezésű társaság ugyanis a cégnyilvántartásban nem szerepel. Sőt, soha nem is szerepelt.
Mi húzódhat a gyönyörű Jaguárok „tescógazdaságos” vételárának hátterében? A valóságban mi lehet a szerepe az ügyletben a csődbe vitt MÁV ÁBE biztosító volt elnökének? - teszi fel a kérdést a bűnügyi portál.
(Privátkopó nyomán)