Az egész világ feszült várakozása közepette járulnak az urnákhoz a mai napon Észak-Korea lakói, hogy megválasszák a 13. Legfelsőbb Népi Gyűlés tagjait. A sztálinista állam hatóságai jó ideje győzködik az embereket a szavazás rendkívüli jelentőségéről. A leggyakrabban hallható szlogen, melyet a rádióban és televízióban gyakran harsognak mostanában Észak-Koreában: „Politikai lelkesedéssel és tökéletes munkateljesítménnyel vegyünk részt a választásokon!”

A részvétel egyébként kötelező
A mostani lesz az első szavazás, amióta Kim Dzsong Un 2011 decemberében átvette az ország irányítását az apjától. Hogy mennyire demokratikusan gondolkodik a szeretett vezér, azt mi sem mutatja jobban, mint hogy Phenjan 111-es szavazókörzetében – ahol többségében katonák laknak – maga is megméreti magát. A választásra többek között meghívást kaptak az ITAR-TASZSZ orosz, a Xinhua kínai hírügynökségek, valamint a kínai állami televízió munkatársai. A csalás lehetősége tehát ki van zárva.
Az észak-koreai Legfelsőbb Népi Gyűlés 687 tagja évente általában egyetlen napon gyűlik össze a fővárosban, amikor is megszavazzák az állam költségvetését, valamint a legfontosabb törvényeket. Íme, így működik egy nagyszerű kommunista demokrácia. Semmi fölösleges vitatkozás, semmi értelmetlen veszekedés. Különben is van a Legfelsőbb Népi Gyűlésnek egy elnöksége, amely az évente esedékes parlamenti ülések között mindennemű felesleges felhajtás nélkül törvényeket hoz.
Az is csak a külföldi reakciósok hazugsága, hogy Észak-Koreában nincsenek pártok. Mert igenis létezik a Demokratikus Front a Haza Felszabadításáért nevű hatalmas szervezet, amely február 21-én az alábbi állásfoglalást tette közzé: „Szorosabban kell összefognunk nagy elvtársunk, a Nemzet Napja, Kim Dzsong Un körül, és szorgalmasabban kell dolgoznunk a virágzó szocialista társadalom megteremtése érdekében!” És miért is ne fordulhatna elő, hogy az Észak-Korában működő pártok a kicsinyes széthúzás helyett összefognak és fölsorakoznak a nagy vezér mögött? A reakciós propaganda hazug állításaival ellentétben Észak-Koreában igenis működnek pártok: van például a Koreai Munkáspárt, a Koreai Szociáldemokrata Párt, valamint a Chondoist Chongu Párt. (Ez utóbbi magyarul annyit jelent, hogy a Mennyei Út Fiatal Barátai Párt.)

A Nemzet Napja
A pártokat egységbe tömörítő Demokratikus Front a Haza Felszabadításáért Központi Bizottságának tagjai közötti példás összhang jele az is, hogy a testület egyhangúlag megszavazott állásfoglalása szerint Kim Dzsong Un jelölése a képviselői posztra „visszatükrözi azt a feltétel nélküli támogatást, bizalmat és a lojalitásnak azt a magas fokát, amelyet országunk vezetője a hadsereg és a nép körében élvez”.
Perge Ottó - voiceofrussia.com nyomán