eur:
394.08
usd:
368.38
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk
Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója (b) és Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója közös sajtótájékoztatójukon az MLSZ székházában 2016. január 13-án. A Mol a társasági nyereségadón (TAO) keresztül 2 milliárd forinttal segíti a magyar labdarúgást, ebből az összegből folytatódhat majd a többi között az utánpótlás és az infrastruktúra fejlesztése. A cég ezen kívül 285 millió forint szabadon felhasználható támogatást nyújt az MLSZ-nek.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Elárulta Hernádi Zsolt, mit terveznek a Vidivel

A Mol elnök-vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában cáfolta azokat a laphíreket, hogy akár tulajdonossá is előléphet a Mol a Vidiben, ha a jelenlegi tulajdonos, Garancsi István megvásárolná az Újpestet. Hernádi Zsolt Hosszú Katinkáról is beszélt.

Hernádi Zsolt emlékeztetett arra, hogy húsz évvel ezelőtt, amikor csatlakozott a Molhoz, elkezdték felszámolni a vállalat sporttulajdonosi kötöttségeit.

"Az én generációm még emlékszik arra, hogy az NB I-ben és az NB II-ben hány olajos csapat volt. Ezek mind a mi tulajdonunkban voltak, és megszabadultunk tőlük, mert a fenntartói felelősséget nem akartuk átvenni. Azt vigye valaki, aki professzionálisan benne van a labdarúgásban, legyen az ő felelőssége az, hogy a csapat mindig jól teljesítsen. Ez nem vállalati felelősség" - fogalmazott Hernádi Zsolt.

"A szponzorálásban részt veszünk, mert még mindig - nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában - a labdarúgás az egyes számú sport. Ha a csapat egy kicsit jól játszik, tömegeket tud bevonzani, és másnap mindenki a munkahelyén erről beszél, tehát a labdarúgásban érdemes ott lenni szponzorkén - mondta a Mol elnök-vezérigazgatója annak kapcsán, hogy a Magyar Nemzet úgy értesült, a jelenleg a Vidi FC-t tulajdonló Garancsi istván megvenné az Újpestet, és ebben az esetben a Mol szponzorból tulajdonossá léphetne elő.

"Mi szponzorok vagyunk, amíg van eredmény, és amikor nincs eredmény, akkor nem leszünk szponzorok."

Arra a kérdésre, hogy milyen szponzorációkat, befektetéseket terveznek a jövőben, Hernádi Zsolt elmondta, ez országonként eltérő. Minden országban a vivő sportoknál, így például Szlovákiában, Csehországban a jégkorongnál és labdajátékoknál, Horvátországban szintén a labdajátékoknál, a csapatsportoknál ott a Mol.

"Magyarországon is ott vagyunk a labdarúgás mellett a kézilabdában, és az egyéni sportokban is, ott, ahol kimagasló teljesítményt látunk"

- mondta Hernádi Zsolt. Példaként Hosszú Katinkát említette a Mol elnök-vezérigazgatója. Hiszen, tette hozzá, Magyarországon senkinek a fejben meg sem fordul, hogy nincs mögötte fantasztikus egyéni teljesítmény.

Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója és Hosszú Katinka 2017. július 3-án egy budapesti sajtóbeszélgetésen, amelyen bejelentették, hogy a háromszoros olimpiai bajnok úszó csatlakozott a MOL Csapathoz.
MTI Fotó: Mohai Balázs
Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója és Hosszú Katinka 2017. július 3-án egy budapesti sajtóbeszélgetésen, amelyen bejelentették, hogy a háromszoros olimpiai bajnok úszó csatlakozott a MOL Csapathoz. MTI Fotó: Mohai Balázs

Rengeteg hasonló teljesítményt tud mondani országonként, és mindenütt azt nézik, hogy milyen üzeneteket tudnak küldeni a szponzorációs tevékenységgel. Hernádi Zsolt emlékeztetett arra is, hogy vállalatuk működteti immár tíz éve azt az alapítványt, amely a fiatal sportolók felhozatalát segíti, közülük néhánynak a szponzorációja felnőtt sportolóként is megmaradt, tehát elmondható, hogy egy életpályát tudnak szponzorálni, mindaddig az eredmények jönnek.

A teljes beszélgetést Hernádi Zsolttal, a Mol elnök-vezérigazgatójával hétfő este hat órától az InfoRádió Aréna című műsorában hallgathatják meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×