Jövő héten véget érhet a Hunnia-ügy másodfokú eljárása.
Április 16-án 9 órától folytatódnak a védőbeszédek, melyeket a vádlottak utolsó szó jogán tett felszólalásai követnek majd. Mindez esélyes, hogy áthúzódik még 17-ére is, de azon túl biztos nem.
Így az április 19-re kitűzött ülésnapon már valószínű az ítélethirdetés.
Zoom
Ha a bíróság valamilyen megfontolásból 19-e helyett mégis inkább egy másik napot fog döntése kihirdetésére meghatározni, azt 17-én közzétesszük - írják az Igazságtalan a Budaházy-ítélet nevű közösségi oldalon.
Nincs regisztráció.
Csak a sajtó munkatársainak kell regisztrálniuk. Magánszemélyeknek a tárgyalóterem maximális befogadóképességének eléréséig érkezési sorrendben biztosított a bejutás.
Legyünk ott minél többen!
Támogassa ön is a hazafiak amnesztiáját!
(Forrás: Igazságtalan a Budaházy-ítélet Fb-oldal)
Frissítés: Folytatódik a nyomozás a Budaházy-Hunnia-büntetőper elsőfokú ítéletét övező hivatali bűncselekmények miatt - a Nemzeti Jogvédő Szolgálat közleménye
Gaudi-Nagy Tamás írja Fb-oldalán:
Március elején adtunk hírt arról, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség Kaposvári Regionális Osztálya a Nemzeti Jogvédő Szolgálat (NJSZ) feljelentése kapcsán már 2018. február 19-én elrendelte a nyomozást a Budaházy-Hunnia-ügy elsőfokú ítéletét övező bírói és ügyészi bűncselekmények gyanúja miatt. Most a pár nappal később megszüntetett nyomozás tovább folytatását rendelte el a nemzeti jogvédők indítványa nyomán a Központi Nyomozó Főügyészség.
Az NJSZ-feljelentés alapján indult nyomozást egy szűk hónappal később alaptalan indokokkal, érdemi kivizsgálás nélkül megszüntették.
A Nemzeti Jogvédő Szolgálat nem nyugodott bele a nyomozás megszüntetésébe és március végén felülvizsgálati indítvánnyal élt, amelyben részletesen összefoglalta azokat bizonyító erejű tényeket és bizonyítékokat, amelyek a nyomozás folytatását megalapozzák és egyúttal indítványozta az érintett bírók, ülnökök, ügyészek és bírósági alkalmazottak tanúként történő kihallgatását, továbbá azon vádlottakét és védőkét, akik igazolni tudják, hogy az ítélet kiadmánya a lemondott tanácselnök bíró, dr. Kenéz Andrea bírói jogállásának megszűnése napját követő két hétben nem állt rendelkezésre.
A dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvezető által jegyzett indítvány rámutatott, hogy a megszüntető határozat arra semmiféle választ nem adott, hogy miképpen lehetséges az, hogyha az ítélet a tanácsvezető bírónő utolsó munkanapján már megvolt, akkor miért nem tudták azt még hetekig kiadni a vádlottaknak és védőiknek?
Az egyik vádlott három hangfelvételét csatoltuk, amely bizonyítja, hogy 2017. május 9-én a kezelő irodán azt a választ adták neki, hogy nincs még írásba foglalt ítélet. Az ügyészség tudomására hoztunk egy olyan sajtótudósítást, amely 2017 május elején készült a Fővárosi Törvényszék sajtószóvivőjével, aki - arra válaszolva, hogy mi a helyzet az ítélettel az eljáró bírónő felmondását követően - azt mondta, hogy "ez kényes kérdés", nem azt, hogy ezzel nincs probléma, mert kész az ítélet, ez is arra utal, hogy nem volt kész az ítélet.
(A közlemény folytatása a jogvédő közösségi oldalán olvasható.)