Két góllal kapott ki Magyarország a németektől

SportMagyarország

Lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését a magyar válogatott a 2016-os Európa-bajnokság előtt. Magyarország ellenfele a világbajnoki címvédő Németország volt, amely 2-0 arányban nyert az alacsony iramú mérkőzésen. A magyar csapat először június 14-én lép pályára a kontinenstornán, Ausztria lesz az ellenfél.

Már csak hat nap van hátra a 2016-os Európa-bajnokság kezdetéig, így több ország válogatottja is felkészülési mérkőzéseket játszik a torna előtt. Magyarország idén három csapattal találkozott. Tavasszal az osztrákok elleni stratégiát próbálta ki Bernd Strock, a horvátok ellen Dzsudzsák Balázs góljával 1-1 lett a végeredmény. A magyar válogatott május végén gól nélküli döntetlent játszott Elefántcsontparttal, itt Portugália stílusára készült a csapat.

A harmadik és egyben utolsó barátságos meccset a Magyar Labdarúgó Szövetség a Nationalelf ellen kötötte le, mert állításuk szerint ennél erősebb ellenféllel az Európa-bajnokságon sem fog találkozni a magyar csapat.

A magyar válogatott kezdőcsapata:

Király Gábor – Fiola Attila, Guzmics Richárd, Lang Ádám, Kádár Tamás – Pintér Ádám, Nagy Ádám – Dzsudzsák Balázs, Kleinheisler László, Lovrencsics Gergő – Szalai Ádám

A német válogatott kezdőcsapata:

Manuel Neuer – Benedikt Höwedes, Jérome Boateng, Antonio Rüdiger, Jonas Hector – Toni Kross, Sami Khedira – Julian Draxler, Thomas Müller, Mesut Özil – Mario Götze

A mérkőzést nagyon lendületesen kezdte a német válogatott, a 2. percben Julian Draxler talált a kapuba. Az érvényes gólt egy rossz partjelzői döntés miatt nem adta meg a bíró, így maradt a 0-0. A németeknek több lehetőségük is volt, de nem sikerült az első negyedórában gólt lőniük. A magyar válogatottnak is megvoltak a maga lehetőségei. A 14. percben a jobb oldalon játszó Dzsudzsák cselezett befelé és lőtt, de lövését védte Manuel Neuer, a kipattanót a lesen álló Szalai tette kapura.

Nem volt nagy iram a félidőben, Szalai a 27. percben egy Dzsudzsák passzt követően került helyzetbe, majd a szögletet követően Pintér emelte kapufára a labdát. A vezetést ezek ellenére a németek szerezték meg, akik szép összjáték végén, Lang Ádám szerencsétlen mozdulatával találtak a kapuba.

A félidőben így 1-0 volt az állás a világbajnok németek javára. A félidőben Bernd Storck nem változtatott, míg a németeknél beállt Can és Gomez, lement Khedira és Hector. A szünetben az eső látványosan eleredt.

A 60. percben mindkét kapitány változtatott, a magyaroknál Gera Zoltán, míg a németeknél Schürrle állt be. A német csapat a 63. percben tovább növelte előnyét. A lesen álló Gomez fejelt a kapura, amelyet Király Gábor óriási bravúrral védett. A kipattanóra Thomas Müller érkezett, és az üres kapuba passzolt.

A mérkőzés állása nem változott a lefújásig, viszont Bernd Storck több játékosnak is lehetőséget adott. Szalai Ádám helyére Priskin Tamás érkezett, de beállt Stieber Zoltán, valamint bemutatkozott a keretbe meglepetésre bekerülő Bese Barnabás is. A barátságos hangulatú meccs végeredménye 2-0 lett Németország számára, ez volt a német válogatott 250. hazai győzelme.

A magyar válogatott először június 14-én lép pályára az Európa-bajnokságon, Magyarország ellenfele Ausztria lesz az F-csoportban. Németország a C-csoportba került, első meccsüket június 12-én Ukrajna ellen fogják játszani.