Íme a magyar csapat olimpiai programja

Augusztus 5-én kezdődnek Rio de Janeiróban a XXXI. nyári olimpiai játékok. Az ötkarikás versengésen 20 sportágban 158 sportoló képviseli a magyar színeket – az nso.hu azokat az eseményeket gyűjtötte össze, amelyeken magyar indulóval számolhatunk vagy előfordulhat magyar érdekeltség.

 

Az időpontok minden esetben magyar idő szerint értendők és versenynapok szerinti bontásban közöljük őket.

 

AUGUSZTUS 5., PÉNTEK

szombat, 1.00: MEGNYITÓÜNNEPSÉG

AUGUSZTUS 6., SZOMBAT

ASZTALITENISZ
14.00–3.00: egyes, selejtező, 1. forduló (Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina)

EVEZÉS
13.30–18.10: egypár, előfutam (Pétervári-Molnár Bendegúz); kormányos nélküli kettes, előfutam (Simon Béla, Juhász Adrián)

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: női 48 kg (Csernoviczki Éva)

SPORTLÖVÉSZET
13.30–16.00: női légpuska (Miskolczi Julianna)
18.00–21.00: férfi légpisztoly (Tátrai Miklós)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)

TORNA
15.30–2.00: férfi selejtező, 3. csoport (Hidvégi Vid)

ÚSZÁS
18.02: férfi 400 m vegyes, előfutamok (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)
18.28: női 100 m pillangó, előfutamok (Szilágyi Liliána)
18.54: férfi 400 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kis Gergő)
19.14: női 400 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
19.40: férfi 100 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel)
3.03: férfi 400 m vegyes, döntő
3.14: női 100 m pillangó, elődöntő
3.30: férfi 400 m gyors, döntő
3.49: női 400 m vegyes, döntő
4.08: férfi 100 m mell, elődöntő

VÍVÁS
14.00–19.15, 21.00–23.35: női párbajtőr, egyéni (Szász Emese)

VÍZILABDA
14.00: férfi csoportmérkőzés, Szerbia–Magyarország

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP

ASZTALITENISZ
14.00–3.00: egyes, 2. és 3. forduló

EVEZÉS
13.30–17.30: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam

SPORTLÖVÉSZET
14.00–16.30: női légpisztoly (Egri Viktória, Tobai-Sike Renáta)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka) 

TORNA
14.45–3.00: női selejtező, 5. csoport (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS
18.02: női 100 m hát, előfutamok (Hosszú Katinka)
18.22: férfi 200 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kozma Dominik)
19.19: férfi 100 m hát, előfutamok (Balog Gábor)
19.39: női 400 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
20.11: férfi 4×100 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Vince, Reményi Ármin)
3.03: női 100 m pillangó, döntő
3.11: férfi 200 m gyors, elődöntő
3:53: férfi 100 m mell, döntő
4.01: női 400 m gyors, döntő
4.12: férfi 100 m hát, elődöntő
4.36: női 100 m hát, elődöntő
4.54: férfi 4×100 m gyorsváltó, döntő

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ

ASZTALITENISZ
15.00–3.30: egyes, 3. és 4. forduló

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: női 57 kg (Karakas Hedvig); férfi 73 kg (Ungvári Miklós)

EVEZÉS
13.30–16.50: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–18.15, 22.00–1.15: férfi 69 kg, selejtező (Bacskai Balázs); férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–17.30: férfi légpuska (Péni István, Sidi Péter)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 2. forduló
15.45–4.00: női páros, 2. forduló 

ÚSZÁS
18.00: női 200 m gyors, előfutamok (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
18.27: férfi 200 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.54: női 200 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
3.00: női 200 m gyors, elődöntő
3.21: férfi 200 m gyors, döntő
3.30: női 100 m hát, döntő
3.38: férfi 100 m hát, döntő
4.07: férfi 200 m pillangó, elődöntő
4.33: női 200 m vegyes, elődöntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin),női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS
14.00–18.05, 21.00–23.35: női kard, egyéni (Márton Anna)

VÍZILABDA
18.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Ausztrália

AUGUSZTUS 9., KEDD

ASZTALITENISZ
15.00–3.30: egyes, negyeddöntő

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi 81 kg (Csoknyai László)

EVEZÉS
13.30–16.50: egypár, negyeddöntő; kormányos nélküli kettes, elődöntő

SPORTLÖVÉSZET
14.00–21.00: női sportpisztoly, 25 m (Csonka Zsófia, Tobai-Sike Renáta)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 3. forduló
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő 

ÚSZÁS
18.00: férfi 100 m gyors, előfutamok (Bohus Richárd, Kozma Dominik)
18.26: női 200 m pillangó, előfutamok (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána)
18.48: férfi 200 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel)
19.15: férfi 4×200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Bernek Péter, Grátz Benjámin, Holló Balázs, Kis Gergő, Kozma Dominik, Szabó Norbert)
3.00: férfi 100 m gyors, elődöntő
3.19: női 200 m gyors, döntő
3.28: férfi 200 m pillangó, döntő
3.34: női 200 m pillangó, elődöntő
4.00: férfi 200 m mell, elődöntő
4.29: női 200 m vegyes, döntő
4.38: férfi 4×200 m gyorsváltó, döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS
14.00–19.15, 21.00–23.35: férfi párbajtőr, egyéni (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András)

VÍZILABDA
14.00: női csoportmérkőzés, Kína–Magyarország

AUGUSZTUS 10., SZERDA

ASZTALITENISZ
15.00–17.00: női egyes, elődöntő
1.30: női egyes, döntő 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi 90 kg (Tóth Krisztián)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–17.30: férfi sportpisztoly, 50 m (Tátrai Miklós)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, negyeddöntő
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő

TORNA
21.00–23.45: férfi egyéni összetett, döntő

ÚSZÁS
18.23: férfi 200 m hát, előfutamok (Földházi Dávid, Telegdy Ádám)
18.50: női 200 m mell, előfutamok (Sebestyén Dalma, Sztankovics Anna)
19.12: férfi 200 m vegyes, előfutamok (Verrasztó Dávid)
19.34: női 4×200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
3.03: férfi 200 m mell, döntő
3.25: férfi 200 m hát, elődöntő
3.54: női 200 m pillangó, döntő
4.03: férfi 100 m gyors, döntő
4.08: női 200 m mell, elődöntő
4.26: férfi 200 m vegyes, elődöntő
4.55: női 4×200 m gyorsváltó, döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial(Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS
13.30–21.00, 22.30–2.45: női tőr, egyéni (Knapek Edina, Mohamed Aida);férfi kard, egyéni (Decsi Tamás, Szilágyi Áron)

VÍZILABDA
15.20: férfi csoportmérkőzés, Görögország–Magyarország

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK

ASZTALITENISZ
15.00–17.00: férfi egyes, elődöntő
1.30: férfi egyes, döntő 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: női 78 kg (Joó Abigél); férfi 100 kg (Cirjenics Miklós)

EVEZÉS
13.30–16.40: egypár, elődöntő; kormányos nélküli kettes, döntő

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–18.15, 22.00–1.00: férfi 69 kg, selejtező

SPORTLÖVÉSZET
14.00–18.00: női kisöbű sportpuska, összetett (Miskolczi Julianna)

TENISZ
17.00–1.00: női egyes, elődöntő
17.00–1.00: női páros, elődöntő 

TOLLASLABDA
13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

TORNA
21.00–23.10: női egyéni összetett, döntő

ÚSZÁS
18.00: férfi 50 m gyors, előfutamok (Takács Krisztián)
18.18: női 800 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Risztov Éva)
19.20: férfi 100 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Pulai Bence)
19.40: női 200 m hát, előfutamok (György Réka, Hosszú Katinka)
3.00: férfi 50 m gyors, elődöntő
3.17: női 200 m mell, döntő
3.26: férfi 200 m hát, döntő
3.32: női 200 m hát, elődöntő
4.01: férfi 200 m vegyes, döntő
4.31: férfi 100 m pillangó, elődöntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), női szörf RSX (Cholnoky Sára) – futamok

VÍZILABDA
18.00: női csoportmérkőzés, Spanyolország–Magyarország

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK

ATLÉTIKA
14.30–21.10: férfi 20 km-es gyaloglás (Helebrand Máté); férfi diszkoszvetés, selejtező (Kővágó Zoltán); hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
1.20–4.25: női súlylökés (Márton Anita) 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi +100 kg (Bor Barna)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–16.30: férfi kisöbű sportpuska, fekvő (Sidi Péter, Szabián Norbert)

TOLLASLABDA
13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

ÚSZÁS
18.00: női 50 m gyors, előfutamok (Molnár Flóra)
18.38: férfi 1500 m gyors, előfutamok (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf)
20.10: férfi 4×100 m vegyes váltó, előfutamok (Magyarország – Balog Gábor, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel)
3.03: női 200 m hát, döntő
3.12: férfi 100 m pillangó, döntő
3.20: női 800 m gyors, döntő
3.44: férfi 50 m gyors, döntő
3.57: női 50 m gyors, elődöntő 

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin),női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍZILABDA
14.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Japán

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT

ATLÉTIKA
14.30–17.50: hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi); férfi diszkoszvetés, döntő

EVEZÉS
13.50–16.40: egypár, döntő

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–19.00, 22.00–1.00: férfi 69 kg, negyeddöntő

TENISZ
17.00–1.00: női egyes, döntő
17.00–1.00: női páros, döntő 

TOLLASLABDA
13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

ÚSZÁS
  3.03: női 50 m gyors, döntő
3.11: férfi 1500 m gyors, döntő
4.04: férfi 4×100 m vegyes váltó, döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial(Érdi Mária) – futamok

VÍZILABDA
18.00: női csoportmérkőzés, Magyarország–Egyesült Államok

AUGUSZTUS 14., VASÁRNAP

ATLÉTIKA
14.30: női maratoni (Erdélyi Zsófia, Papp Krisztina, Szabó Tünde)

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 75 kg (Bácsi Péter)

ÖKÖLVÍVÁS
22.00–1.15: férfi 75 kg, selejtező

SPORTLÖVÉSZET
14.00–19.00: férfi kisöbű sportpuska, összetett (Péni István, Sidi Péter)

TOLLASLABDA
13.00–3.30: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

TORNA
19.00–22.00: férfi talaj, lólengés, női ugrás – döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor) – futam; férfi szörf RSX, női szörf RSX – döntő

VÍVÁS
14.00–20.30, 22.00–0.50: férfi párbajtőr, csapat (Magyarország – Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter)

VÍZILABDA
1.50: férfi csoportmérkőzés, Brazília–Magyarország

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ

ATLÉTIKA
14.30–17.10: 110 m gát, előfutam (Baji Balázs)

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 85 kg (Lőrincz Viktor)

KAJAK-KENU
14.00: férfi C–1 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik)
14.24: női K–2 500 m, előfutamok (Szabó Gabriella, Kozák Danuta)
14.38: női K–1 200 m, előfutamok (Douchev-Janics Natasa)
15.06: férfi K–1 1000 m, előfutamok (Kopasz Bálint)
15.30: férfi C–1 1000 m, elődöntő
15.46: női K–2 500 m, elődöntő
16.00: női K–1 200 m, elődöntő
16.14: férfi K–1 1000 m, elődöntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
13.00: női 10 km (Risztov Éva)

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–19.00, 22.00–1.00: férfi 69 kg, elődöntő

TOLLASLABDA
13.00–3.00: női egyéni, nyolcaddöntő

TORNA
19.00–22.00: férfi gyűrű, ugrás, női gerenda – döntő

VITORLÁZÁS

18.00–22.30: Laser, Laser Radial – döntő

VÍZILABDA
19.10, 20.30, 23.20, 0.40: női negyeddöntő

AUGUSZTUS 16., KEDD

ATLÉTIKA
1.15–3.50: 110 m gát, középdöntő, döntő

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 66 kg (Lőrincz Tamás); férfi kötöttfogás, 98 kg (Kiss Balázs)

KAJAK-KENU
14.08: férfi C–1, 1000 m, döntő
14.23: női K–2 500 m, döntő
14.47: női K–1 200 m, döntő
15.12: férfi K–1 1000 m, döntő 

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
13.00: férfi 10 km (Papp Márk)

SÚLYEMELÉS
20.30–22.30: férfi +105 kg, B-csoport (Nagy Péter)

TOLLASLABDA
13.30–18.30: női egyéni, negyeddöntő

TORNA
19.00–21.15: férfi korlát, nyújtó, női talaj – döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn – döntő

VÍZILABDA
16.00, 17.20, 20.10, 21.30: férfi negyeddöntő

AUGUSZTUS 17., SZERDA

ATLÉTIKA
14.30–18.05: férfi kalapácsvetés, selejtező (Pars Krisztián)

KAJAK-KENU
14.00: férfi K–2 1000 m, előfutamok (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor)
14.16: férfi C–1 200 m, előfutamok (Hajdu Jonatán)
14.37: férfi K–2 200 m, előfutamok (Horváth Bence, Szomolányi Máté)
14.51: női K–1 500 m, előfutamok (Kozák Danuta)
15.12: férfi K–2 1000 m, elődöntő
15.20: férfi C–1 200 m, elődöntő
15.34: férfi K–2 200 m, elődöntő
15.48: női K–1 500 m, elődöntő

MŰUGRÁS
20.00–23.10: női toronyugrás, selejtező (Kormos Villő)

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–18.15, 22.00–0.45: férfi 69 kg, döntő

TOLLASLABDA
13.30–18.30: női egyéni, elődöntő

VÍZILABDA
17.20, 21.30: női elődöntő

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK

ATLÉTIKA
14.30–21.25: női magasugrás, selejtező (Szabó Barbara)

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: női 63 kg (Sastin Marianna); női 75 kg (Németh Zsanett)

KAJAK-KENU
14.00: férfi K–2 1000 m, döntő
14.15: férfi C–1 200 m, döntő
14.39: férfi K–2 200 m, döntő
15.03: női K–1 500 m, döntő 

MŰUGRÁS
15.00–16.30: női toronyugrás, elődöntő
21.00–22.30: női toronyugrás, döntő 

ÖKÖLVÍVÁS
19.00–21.00: férfi 75 kg, elődöntő

ÖTTUSA
15.00–18.00: női öttusa, vívás, selejtező (Földházi Zsófia, Kovács Sarolta)
19.30–22.30: férfi öttusa, vívás, selejtező (Demeter Bence, Marosi Ádám) 

TOLLASLABDA
13.30–18.30: női egyéni, döntő

TRIATLON
16.00: férfiak (Faldum Gábor, Tóth Tamás)

VÍZILABDA
17.20, 21.30: férfi elődöntő

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK

ATLÉTIKA
13.00: férfi 50 km-es gyaloglás (Rácz Sándor, Srp Miklós, Venyercsán Bence)
13.00: női 20 km-es gyaloglás (Kovács Barbara, Madarász Viktória, Récsei Rita)
1.10–2.45: férfi kalapácsvetés, döntő

KAJAK-KENU
14.00: férfi K–1 200 m, előfutamok (Horváth Bence)
14.21: férfi C–2 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik, Mike Róbert)
14.37: női K–4 500 m, előfutamok (Magyarország – Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina)
14.51: férfi K–4 1000 m, előfutamok (Magyarország – Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás)
15.07: férfi K–1 200 m, elődöntő
15.21: férfi C–2 1000 m, elődöntő
15.29: női K–4 500 m, elődöntő
15.36: férfi K–4 500 m, elődöntő

ÖTTUSA
15.00–00.00: női döntő

VÍZILABDA
20.30: női döntő

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT

ATLÉTIKA
1.10–4.00: női magasugrás, döntő

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi szabadfogás, 86 kg (Veréb István); férfi szabadfogás, 125 kg (Ligeti Dániel)

KAJAK-KENU
14.07: férfi K–1 200 m, döntő
14.14: férfi C–2 1000 m, döntő
14.32: női K–4 500 m, döntő
15.49: férfi K–4 500 m, döntő 

ÖKÖLVÍVÁS
19.00–21.00: férfi 75 kg, döntő

ÖTTUSA
15.00–00.00: férfi döntő

TRIATLON
16.00: nők (Kovács Zsófia, Vanek Margit)

VÍZILABDA
22.50: férfi döntő

AUGUSZTUS 21., VASÁRNAP

ATLÉTIKA
14.30: férfi maratoni (Csere Gáspár, Józsa Gábor)

KERÉKPÁR
17.30: férfi hegyikerékpár (Parti András)

23.00: ZÁRÓ ÜNNEPSÉG

 

 

forrás: nemzetisport.hu
kép: mob.hu


Forrás:korkep.sk
Tovább a cikkre »