Hosszú Katinka olimpiai ezüstérmes 200 méter háton

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 200 méter háton a riói játékok pénteki versenynapján.

Sporttörténelmet írt Hosszú Katinka. Negyedig egyéni számában három arany után a második helyen végezve ezüstérmet szerzett 200 méter női háton.

Végig vezetve

Hosszú Katinka 25 méter után szemmel láthatóan vezetett. Előnye az utolsó fordulóig meg is maradt. Az utolsó 50 méteren Dirado fél másodperccel úszott gyorsabban, mint Katinka. Így bár Katinka végig vezetett, az utolsó 5 méteren jobb benyúlással. A bronzérmet a kanadai Hilary Caldwell szerezte.

Hat századdal az utolsó 5 méteren így Maya Dirado megverte Hosszú Katinkát

Katinka a végére borzasztóan elfáradt, így a három arany melle egy ezüstérem jutott Hosszú Katinkának

Minimális különbséggel maradt csak le az aranyról. Az amerikai versenyző el sem hitte, hogy le tudta győzni Hosszú Katinkát.

Bármikor, ha ilyen szoros versenyben veszít, benne van. Négy érmem van, nem nagyon bánkódhatok. Nem gondoltam volna, hihetetlen tényleg, hogy négy érmet szerzek