Gólgazdag döntetlen a derbin

A 11. fordulóval befejeződött a labdarúgó NB-I első körének küzdelemsorozata, minden csapat játszott mindenkivel, így egyfajta mérleget is meg lehet vonni.
Az ukrán pontvadászatban a 9. forduló küzdelmeit bonyolították le, itt egyértelmű a Sahtar Donyeck dominenciája.

A magyar bajnokságban két fordulót is rendeztek a válogatott vb-selejtezők miatt beiktatott, talán indokolatlanul hosszú, három hetes szünet előtt, és az élmezőnybe tartozó csapatok közül egyik alakulat sem tudott hibátlan teljesítményt felmutatni.

A listavezető Vasas előbb az utóbbi hetekben megtáltosodó újonc Gyirmót vendégeként úgy kapott ki 1-0-ra, hogy a mérkőzés utolsó fél órájában emberelőnyben játszott. A 11. fordulóban aztán, a piros-kékek 4-0-ra legyőzték a Mezőkövesdet, és két pont előnyből várhatják a folytatást.
Viszonylag jól kijött a két játéknapból a pocsék rajtja után egyre inkább magára találó Videoton. A nyár folyamán remekül erősítő Vidi előbb a számára hazai pályának számító Gyirmóton 1-1-re végzett a Ferencvárossal, majd 2-1-re nyert a Honvéd vendégeként.

Bár veretlen maradt, mégsem lehet elégedett a címvédő FTC, hiszen a két meccsen elherdált négy pont még nagyon hiányozhat majd a bajnokság végén. Annyi dicséret azonban mindenképpen illeti Thomas Doll csapatát, hogy a Videoton és az Újpest ellen is vesztett állásból tudta döntetlenre menteni a mérkőzést.

A 12 ezer nézővel szezoncsúcsot hozó Újpest elleni derbin Djuricin révén a Fradi szerzett vezetést, de a lila-fehérek az első félidőben nem csak megfordították az eredményt, de 3-1-es vezetéssel mehettek pihenőre. Fordulás után aztán a hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, és előbb Leandro szabadrúgásgóljával, később egy öngóllal egalizálták az eredményt.

A 11. forduló eredményei: Vasas – Mezőkövesd 4-0, Paks – MTK 0-0, Honvéd – Videoton 1-2, Haladás – Gyirmót 0-1, Diósgyőr – Debrecen 1-3, FTC – UTE 3-3.

A folytatás előtt vezet a Vasas 22 ponttal a 20 pontos Videoton és a 19 pontjával harmadik FTC előtt.

Az utolsó helyen a lassan szurkolói türelmét is elvesztő Diósgyőr áll.

***

Az ukrán pontvadászatban az élen álló csapatok közül egyik sem botlott, így az élmezőnyben minden maradt a régiben.

A 9. forduló eredményei: Olimpik Donyeck – Dinamo Kijev 0-4, Sahtar Donyeck – Voliny Luck 3-0, Zorja Luhanszk – Vorszkla Poltava 2-1, Zirka Kropivnickij – Sztal Kamenszkoje 0-0, Csornomorec Odessza – Dnyipro 0-0, FK Olekszandrija – Kárpáti Lviv 3-2.

Két fordulóval az első kör vége előtt vezet a Sahtar 25 ponttal, második a Zorja 20, harmadik a Dinamo 19 ponttal.

Kárpátinfo hetilap évfolyama: Kárpátinfo hetilap 20. évf. 39. számRovat: SportTelepülés: UkrajnaCímkék: MagyarországUkrajnalabdarúgásmagyar focisportukrán fociForrás: Kárpátinfo hetilap

Forrás:hetilap.karpatinfo.net