Forma-1, Belga Nagydíj: Káosz Belgiumban

Nico Rosberg (Mercedes) nyerte a vasárnapi Belga Nagydíjat Spa-Francorchampsban, de ennek ellenére csak közelíteni csapattársához, az összesített pontversenyben vezető Lewis Hamiltonhoz. Utóbbi végül harmadik lett, az ausztrál Daniel Ricciardo (Red Bull) nyomában. Vb-pontot szerzett még a Nico Hülkenberg (Force India), a mexikói Sergio Pérez (Force India), a német Sebastian Vettel (Ferrari), a spanyol Fernando Alonso (McLaren), a finn Valtteri Bottas (Williams), a finn Kimi Räikkönen (Ferrari) és a brazil Felipe Massa (Williams).

Az idei tizenharmadik vb-futam négyhetes „nyári vakáció” után folytatta a sorozatot. A szabadedzéseket Rosberg, Verstappen és Räikkönen nyerte, az időmérőt pedig a német, aki 28. pol-pozícióját pipálta ki Belgiumban. Az összesített pontversenyben vezető Hamilton, csakúgy mint a kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso, a mezőny végéről indulhatott a motorcsere miatti rajthelybüntetésnek tulajdoníthatóan.

Hamilton előtt üres rajtkocka volt, Marcus Ericsson Saubere ugyanis javításra szorult és végül a bokszutcából vághatott neki a 44 körös versenyek. Rosberg ezúttal hibátlanul rajtolt az élről, a nyomában azonban már az első kanyarban kalamajka keletkezett. Külső körön Vettel szűkre vette a kanyart, s miután a jobb oldalon Verstappen igyekezett előnyt szerezni manőverével, hármas ütközés következett, amelyből a középen levő Räikkönen húzta a legrövidebbet. Ő is, de Verstappen is rövid kiállásra kényszerült, miközben Sainz gumidefekt miatt adta fel. Pascal Wehrlein Jenson Buttont ütötte – a szó szoros értelmében – ki, mindketten feladták, csakúgy mint Ericsson.

A 6. körben, az Eau Rouge-kanyarból érkezve, Kevin Magnussen csapta a védőfalnak a sárga Renault-t, de szerencséjére először háttal ütközött, s így megúszta – maga szállt ki a roncsból. Mindezek Hamiltonnak és Alonsónak kedveztek, akik a biztonsági autó nyomában már a dobogó közelében kocsikázhattak. Ami azt jelentette, hogy a Belga Nagydíj után is Hamilton marad az éllovas… Az alapos javításra szoruló gumifal miatt piros zászlót lengettek meg, a verseny szűk negyedórára megszakadt.

A 11. körrel folytatódó verseny már „átszervezett” mezőnnyel indult újra, Vettel a 10., Räikkönen a 15., Verstappen pedig a 16. helyen állt. Innen kezdődhetett meg a felkapaszkodás miközben Hamilton Alonsót majd Hülkenberget is megelőzte és már harmadikként, alig 9 másodpercre volt Rosbergtől.

A 25. körben a brit már a harmadik helyen kocsikázott és üldőzöbe vette Ricciardót. Az élen Rosberg utoljára cserélt kereket s az első helyen maradt. A továbbiakban már csak a minél jobb helyezésért folytak csaták a hármas élboly nyomában, volt pár látványos előzés és visszaelőzés is.

Hamilton 96 dobogós helyezését pipálta ki a Száguldó Cirkuszban és 232 ponttal vezet az összesítésben. Rosbergnek 223, Ricciardónak 151, Vettelnek 128, Räikkönennek 124, Verstappennek 115, Bottasnak 62, Péreznek 58, Hülkenbergnek 45, Massának 39, Sainz jr-nak 30, Alonsónak 30, Grosjeannak 28, Kvjatnak 23, Buttonnak 17, Magnussennek 6, Vandoorne-nak és Wehrleinnek pedig 1-1 pontja van.

A csapatversenyben Mercedes (455p), Red Bull Racing (274p), Ferrari (252p), Force India (103p), Williams (101p), McLaren (48p), Toro Rosso (45p), Haas (28p), Renault (6p), Manor Racing (1p) a sorrend.

A világbajnokság az Olasz Nagydíjjal folytatódik: Monzában szeptember 4-én rajtol el a mezőny.