Feltámadtunk a nagyszünetben! Magyarország-Görögország 10-9

Olaszország büntetőkkel verte Ausztráliát, így velük meccselhetünk majd az ötödik helyért. Egy napja volt feltámadni a csapatnak, de a nagyszünetben még 3-6 volt a görögöknek. Bíró Attila ezután úgy feltüzelte a csapatot, hogy 5-0-ra nyertük a harmadik negyedet. Visszatért a csapat, pénteken játszunk az ötödik helyért az olaszok ellen.

1. negyed:

Most sem kezdünk jól, vezet Görögország.

Büntetőből egyenlítünk, Bujka Barbara! Fontos volt a gyors egyenlítés.

Megint vezetnek a görögök, 1-2.

Támadunk, de mellé megy Szilágyi lövése. Remek bejátszás után már kettővel mennek a görögök.

Keszthelyi kiharcol egy kiállítást, emberelőnyben jövünk, de blokkolják a lövésünket. Rosszul kezdünk.

Most mindkettő csapat elrontja a támadását, jó lenne csökkenteni azt a kettő gólos különbséget.

Bujka meg is teszi! 2-3.

Emberelőnyben megint kettővel mennek a görögök, nem tudunk esélyt teremteni az egyenlítésre.

Görög időkérés, hárommal is ellóghatnak ha dobnak egyet. Szerencsére nem tudják gólra váltani a támadást, mellé megy a lövés.

Bíró Attila is időt kér, fontos lenne, hogy a második negyedet csak egy gólos hátrányban kezdjük.

Lefülelték a görögök, hogy mit akarunk, Bujkától simán elvették a labdát, sőt, rögtön ezután ki is állították, de szerencsére védi a kapusunk a lövést.

2. negyed:

Elhozzák a görögök a labdát, azonnal időt kérnek. Ők is tudják, hogy ha hárommal mennek, megfoghatják az egyébként is megtört magyar csapatot.

Nagyon türelmetlenül játszunk, de szerencsére most pontatlanok voltak a görögök. Az a probléma, hogy most igazán helyzeteket sem tudunk teremteni, de legalább jobban működik a védekezés. Továbbra is kettővel mennek a görögök. Volt egy gyenge lövésünk, de védte a görög kapus.

Most a görög támadások sem erősek, fölé pattintják a lövést. Szilágyi nagyon gyenge ejtéssel próbálkozik a mi támadásunkból.

Ez viszont már bent van sajnos. Hárommal mennek, baj van. Időt kérünk, kapust cserélünk, Gangl jön.

Na végre! Keszthelyi hosszú lóbálás után megtalálta a rést, 3-5.

Feltámadunk? Gangl védi a görög lövést, támadunk az egy gólos különbségért!

Nincs bent a lövésünk, de jövünk továbbra is. Szép ejtés, de résen volt a görög kapus.

Áhh, most elrontottuk a védekezést. Jó volt a görög centerezés, 3-6, angol-magyar a különbség.

Elmaradt a feltámadásunk, nem tudjuk kettőre csökkenteni ismét a hátrányt, Ganglnak kell védenie, hogy ne legyen közte négy. A következő a blokkon lassul le.

3. negyed:

Nálunk a labda, emberelőnyben támadunk. Járatjuk a labdát. Jó’van! Takács Orsolya, 6-4.

Remek védekezés, blokkoljuk a lövést. Véd a görög kapus az ellenből, de mi jövünk, egy lehet a különbség.

Emberelőnyben támadunk, ezaz!! 6-5, feltámadunk!

Gangl véd!!! Egyenlíthetünk, gyerünk előre. Szépen szerelnek a görögök sajnos. Gangl megint véd, az ölébe dobják a labdát.

Kapufa, nem tudunk egyenlíteni. Érzi a görög kapitány, hogy most bele kell nyúlnia a meccsbe, időt kérnek.

Gurisatti megúszott a labdával, lenyomták a víz alá, büntető.

GÓL! Végre kiegyenlítünk!! Keszthelyi bevágta!

Gangl védi a gyenge lövést, vezethetünk.

Blokkolják a lövést, de Takács gyönyörűen védekezik, megint jöhetünk.

Nem adták meg a gólunkat, de a görögök mellébomáznak. Újra nekiugrunk a vezetésnek.

GÓÓÓL!!! 7-6!!!!!!

Passzolgatnak a görögök sokáig, de végül Gangl véd!! EZAZ!

1 perc van hátra a negyedből, tessék elmenni kettővel! OTTVAN!!!!!!

8-6!!! Jaj mekkora gólt lőtt Szűcs Gabriella!! KETTŐVEL MEGYÜNK! Most már kijelenthető, hogy feltámadtunk!

Simán kivédekezzük a görög bejátszást, támadunk a negyed végén. Bíró Attila időt kér.

Kontrát ítélnek a görögöknek, de már lejárt az idő.

4. negyed:

Folytatják! 9-6!

Kapaszkodnak a görögök. 9-7.

Keszthelyi blokkol, ez most nagyon fontos volt, de valamiért a görögöknél maradhat a labda. Talán a szemükbe sütött a nap.

Szűcs lő fölé, jönnek a görögök, Szilágyi viszont elveszi tőlük a labdát.

Jó a görög blokk, és a támadás is sajnos. Visszajöttek a meccsbe. 9-8.

Keszthelyi Rita, 10-8!! Nem hagyjuk jönni őket!

10-9. Két és fél perc van hátra, szoros lehet.

Keszthelyi a kapufára ejt, jönnek egyenlítésért. Nem jönnek, mi jövünk, kontra!

Utolsó perc, támadnak a görögök. Lelassul a lövésük, ezaz! 40 másodperc, támadunk.

Magyar időkérés.

16 másodperc van, görög időkérés, lesz egyetlen lehetőségük egyenlíteni. Ne hagyjuk.

Forrás:alfahir.hu