Állami kitüntetések augusztus 20-a alkalmából

Állami kitüntetések augusztus 20-a alkalmából

Az államalapítás és államalapító Szent István királyunk emléke előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Závogyán Magdolna, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára állami kitüntetéseket adott át – írta közleményében a Miniszterelnökség.

Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést kapott:

CSURGAY ÁRPÁD ISTVÁN Széchenyi-díjas villamosmérnök, nanotechnológus, az MTA rendes tagja, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem professor emeritusa

HORN PÉTER Széchenyi-díjas agrármérnök, az MTA rendes tagja, a Kaposvári Egyetem örökös rector emeritusa.

Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetést kapott:

DR. BALÁS ISTVÁN, a Heves Megyei Kormányhivatal volt főigazgatója

BELUSZKY PÁL Széchenyi-díjas geográfus, a földrajztudomány doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont, Regionális Kutatások Intézetének emeritus tudományos tanácsadója

DR. FODOR PÁL, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának főigazgatója, a Történettudományi Intézet igazgatója

KOVÁCS GÁBOR, a Bankár Holding Zrt. igazgatóságának elnöke, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány és a Kakasszéki Emberekért Alapítvány alapítója

DR. MESTERHÁZI ZSUZSANNA, gyógypedagógus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának professor emeritája,

DR. RADOSZÁV MIKLÓS, a Csányi Alapítvány a Gyermekekért Közhasznú Alapítvány operatív igazgatója,

DR. SÁRKÖZY PÉTER, a római La Sapienza Tudományegyetem Magyar Tanszékének nyugalmazott tanszékvezető egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének nyugalmazott tudományos tanácsadója

SOHÁR PÁL MIKLÓS Széchenyi-díjas vegyészmérnök, az MTA rendes tagja, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Kémiai Intézet Szervetlen Kémia Tanszékének volt tanszékvezető egyetemi tanára és professor emeritusa.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést kapott:

ALTORJAY ISTVÁN gasztroenterológus, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Általános Orvostudományi Kar, Belgyógyászati Intézet, Gasztroenterológiai Nem Önálló Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára

ANTAL MIKLÓS neurobiológus, egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Anatómia Szövet- és Fejlődéstani Intézetének igazgatója

DR. BONCZ IMRE, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának dékánhelyettese, az egyetem Egészségbiztosítási Intézetének igazgatója, egyetemi tanár

CSERI KÁLMÁN nyugalmazott református lelkész

DEME ILONA, a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontjának gazdasági vezetője

DUDÁS ILLÉS gépészmérnök, az MTA doktora, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar, Gyártástudományi Intézetének professor emeritusa

DR. FARKAS LÁSZLÓ egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Klinikai Központ Urológiai Klinikájának volt igazgatója

HANCSÓK JENŐ vegyészmérnök, az MTA doktora, a Pannon Egyetem Mérnöki Kar, Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézetének tanára, az egyetem MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszékének volt vezetője

HORVÁTH DEZSŐ, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának tudományos és közkapcsolati dékánhelyettese, az Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék egyetemi tanára

KATONA TAMÁS JÁNOS, az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar, Mérnöki és Smart Technológiák Intézet Gépészmérnöki Tanszékének egyetemi tanára

KISS GY. CSABA József Attila-díjas irodalomtörténész, a Varsói Egyetem Magyar Filológiai Tanszékének professzora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Történeti Intézet Művelődéstörténeti Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense

KOCSIS KÁROLY, az MTA rendes tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont, Földrajztudományi Intézetének igazgatója, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar Földrajz-Geoinformatika Intézetének igazgatója

KORONDI PÉTER villamosmérnök, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar, Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára

MATKÓ JÁNOS, a biológiai tudomány doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar, Biológiai Intézet Immunológiai Tanszékének egyetemi tanára

METZGER MÁRTA Liszt Ferenc-díjas táncművész, kiváló és érdemes művész, a Magyar Állami Operaház próbavezető balettmestere

NÉMETH ANDRÁS, az MTA doktora, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Neveléstudományi Intézet Pedagógiatörténeti Tanszékének egyetemi tanára

PATARICZA ANDRÁS okleveles villamosmérnök, az MTA doktora, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Villamosmérnöki és Informatikai Kar Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi tanára

DR. PERENDY LÁSZLÓ, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar, Ókeresztény Történeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola tanára, a Magyar Patrisztikai Társaság alapító és elnökségi tagja

PINCZEHELYI SÁNDOR Munkácsy Mihály-díjas grafikus- és festőművész, kiváló és érdemes művész, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának nyugalmazott egyetemi docense

RÁTGÉBER LÁSZLÓ kosárlabda-mesteredző, a magyar női és férfi-kosárlabdaválogatott volt kapitánya, a Rátgéber Kosárlabda Akadémia szakmai vezetője

RÖHLICH PÁL, az orvostudomány doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézetének professor emeritusa

SÜMEGI BALÁZS biokémikus, egyetemi tanár, a biológiai tudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Biokémiai és Orvosi Kémiai Intézetének igazgatója, az egyetem Szentágothai János Kutatóközpontjának tudományos igazgatója

SZABADHEGY PÉTER, Magyarország volt londoni nagykövete

DR. SZENDREI KÁLMÁN gyógyszerész, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézetének professor emeritusa

DR. SZKÁROSI ENDRE József Attila-díjas költő, író, műfordító, irodalomtörténész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Olasz Nyelv és Irodalom Tanszékének egyetemi tanára

SZÖRÉNYI LÁSZLÓ Széchenyi-díjas irodalomtörténész, az MTA doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont, Irodalomtudományi Intézetének emeritus kutatóprofesszora

VÁGVÖLGYI CSABA mikrobiológus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Biológiai Intézet Mikrobiológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Biológiai Doktori Iskola vezetője

VARGA LÁSZLÓ nyugalmazott református lelkipásztor és püspökhelyettes, volt országgyűlési képviselő, a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány kuratóriumi elnöke

DR. VERES ZOLTÁN, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar, Marketing Intézeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, a Pannon Management Review főszerkesztője

VILCSEK BÉLA irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar, Magyar Irodalomtörténeti Intézetének egyetemi tanára

WASILEWSKI MACIEJ LUDWIK, a Telmex-Nowy Styl Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Máltai Lovagok Szeretetszolgálatának tagja.

Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott:

DR. BAJZIK GÁBOR neuroradiológus, a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kar, Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének igazgatója

DR. BARANYI KÁROLY fizikus, matematikus, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, valamint a szegedi Gál Ferenc Hittudományi Főiskola volt tanára, a Nemzeti Pedagógus Műhely elnöke

DR. BARS RUTH, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára

BAYER ZSOLT író, újságíró, szerkesztő, a Magyar Hírlap munkatársa

DR. CSŐKE BARNABÁS, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar, Nyersanyag-előkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézetének professor emeritusa

DEME TAMÁS PhD költő, művelődéskutató, kultúraszervező, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Kar, Andragógia Tanszékének nyugalmazott egyetemi docense, a Károli Gáspár Református Egyetem óraadó tanára

DESSEWFFY LÁSZLÓ publicista, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító ügyvezető alelnöke, a Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének örökös tagja

DR. DÖBRÖSSY JÁNOS, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar, Ének-zenei Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense

DR. GÁL TIBOR, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének címzetes egyetemi tanára

GALBÁCS GÁBOR kémikus, az MTA doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense

GERENCSÉR ETELKA, a müncheni Széchenyi Kör vezetőségi tagja

GERGELY LAJOS PhD, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Belgyógyászati Intézet Haematológiai Nem Önálló Tanszékének egyetemi docense

GITTAI ISTVÁN költő, író, újságíró

GYARMATI GYÖRGY történész, az MTA doktora, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának főigazgatója, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Történettudományi Intézet Modern Történeti Tanszékének egyetemi tanára

DR. GYŐRI LAJOS, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont, Konkoly-Thege Miklós Csillagászati Intézet Napfizikai Obszervatóriumának nyugalmazott tudományos főmunkatársa

DR. GYÖRÖK GYÖRGY villamosmérnök, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának dékánja

DR. habil IVÁNYI MIKLÓSNÉ PhD villamosmérnök, az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatika Karának professor emeritája, a Pollack Periodica című tudományos folyóirat társszerkesztője

DR. KOVÁCS JÓZSEF GÁBOR gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar, Polimertechnika Tanszékének tanszékvezető-helyettese, egyetemi docens, a Műanyagipari Mérnökök Egyesületének elnöke

DR. KOZMA GÁBOR geográfus, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, Földtudományi Intézet Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense

DR. KRASZNAI ZOLTÁN sejtbiológus, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetének egyetemi docense

LAKNER ZOLTÁN LEHEL, a Szociálpolitikai Szemle főszerkesztője, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Szociológiai Intézetének nyugalmazott egyetemi adjunktusa

LILLA FOURRIER, a párizsi Alcyon Külföldön Élő Magyarok Egyesülete alapítója és elnöke

LUDMÁNY ANDRÁS, a Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont nyugalmazott tudományos főmunkatársa

MAGYAR MARGIT szolfézs-zeneelmélet tanár, karvezető, a Budapest VI. kerületi Tóth Aladár Zeneiskola intézményvezetője és Ifjúsági Szimfonikus Zenekarának alapítója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem módszertan és gyakorlatvezető tanára

MARKOS ANDRÁS szociológus

DR. MESZÉNA GYÖRGY matematikus, villamosmérnök, közgazdász, a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar, Operációkutatás és Aktuáriustudományok Tanszékének professor emeritusa

DR. NAGY GERGELY, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar, Lakóépület-tervezési Tanszékének címzetes egyetemi docense

PAPP ENDRE címzetes kanonok, nyugalmazott plébános

PÁSZTOR GYŐZŐ olvasó-kanonok, címzetes prépost, a Váci Egyházmegye Dabas kerületi esperese, Dabas-Sári plébánosa és a Szent János Katolikus Általános Iskola spirituálisa

PATKÓ BÉLA KIKI énekes, az Első Emelet zenekar frontembere

DR. PETHŐ LÁSZLÓ szociológus, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Neveléstudományi Intézetének nyugalmazott egyetemi docense

DR. RÁCZ PÁL, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész- és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának tudományos dékánhelyettese, az Anyag- és Gyártástudományi Intézet Anyagtechnológiai Intézeti Tanszékének egyetemi docense

DR. SÁRI LÁSZLÓ József Attila-díjas író, műfordító, tibetológus, a Kelet Könyvkiadó irodalmi vezetője

SIKLÓS LÁSZLÓ SÁNDOR, az MTA doktora, a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpont, Biofizikai Intézetének tudományos tanácsadója

SZABADI EDIT Liszt Ferenc-díjas balettművész, érdemes művész, a Magyar Nemzeti Balett volt magántáncosa

DR. SZABADOS GYÖRGY történész, az MTA-HIM-SZTE-MOL Magyar Medievisztikai Kutatócsoportjának tudományos főmunkatársa

SZABÓ ISTVÁN SÁNDOR pedagógus, a kecskeméti Katona József Gimnázium igazgatója

SZALAI ZSUZSANNA, az ipolytölgyesi Katolikus Szeretetszolgálat Szent Erzsébet Otthonának intézményvezetője

SZÁSZ ANDRÁS író, újságíró

DR. SZÁSZ KÁROLY, a Csongrád Megyei Mellkasi Betegségek Szakkórháza, Kardiológia Rehabilitációs Osztályának főorvosa, a Magyar Kardiovaszkuláris Rehabilitációs Társaság volt elnöke

DR. SZELÉNYI ZOLTÁN, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Transzlációs Medicina Intézetének professor emeritusa

SZENTHE ANNA, a Kanadai Magyar Kulturális Tanács elnöke, a Kanadai Magyar Nők Országos Szövetségének alapítója és elnöke, a Diaszpóra Tanács kanadai társelnöke

SZONDY GYÖRGY, a nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola nyugalmazott címzetes igazgatója, a Nyíregyházi Vasutas Sport Club úszó szakosztályának volt vezetője, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Úszószövetség volt elnöke, versenybíró

VÁMOS GYÖRGY balettművész, koreográfus, a Budapesti Táncművészeti Főiskola tiszteletbeli professzora

WINKLER BARNABÁS Ybl Miklós-díjas építész, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Karának címzetes egyetemi tanára

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott:

ANDOR IMRE Mindszenty József-kutató

ÁRVA LÁSZLÓ, a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola igazgatója és tanára

BALOGH BÁLINTNÉ, a Terézvárosi Önkormányzat Játékvár Óvodájának intézményvezetője

DR. BÁNDI KUND, az Összmagyar Testület ügyvezető elnöke,

BEATRIX VAN DEN BORRE, szerzetes, a Magyarországi Kútvölgyi Engesztelő Szűz Mária Kápolna gondnoka, a Newman Barátai Nemzetközi Központ budapesti Newman-könyvtárának vezetője,

BIHARI ANTAL operatőr, rendező, az esztergomi Körzeti Televízió alapítója és ügyvezetője

BODZA KLÁRA énekművész, népdalénekes, énektanár

CSENDE SÁNDOR, a volt debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Testnevelési Tanszékének nyugalmazott vezetője, a Magyar Labdarúgó-szövetség Hajdú-Bihar Megyei Igazgatóság Verseny és Kupa Bizottságának elnöke,

DEÉSY GYÖRGY BÁLINT labdarúgó-szakedző, a Budapest Honvéd Sportegyesület volt szakosztályvezetője, a Budapesti Spartacus Sport Club szakmai elnökhelyettese, a Magyar Aerobik Szövetség volt főtitkára

DR. DÖBRÖSSY LAJOS, az Országos Onkológiai Intézet Onkopatológiai Kutatóintézetének volt tudományos főmunkatársa, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal szakmai tanácsadója

DR. DRUCSKÓ ZOLTÁN, a győri Rába ETO Futsal Club ügyvezető elnöke, a Magyar Labdarúgó-szövetség Futsal Bizottságának elnöke

DIRK JAN GROOT, a Dorcas Aid-Hungary Közhasznú Alapítvány alapítója, volt alelnöke

ERDÉLYI ZSUZSANNA MÁRIA zongoraművész, a Dubai English Speaking College zongora-, zeneelmélet- és kamarazene-tanára

DR. FAIGL ILONA, az újbudai Szent Kristóf Szakrendelő háziorvosa, a Dr. Batthyány László Orvoskör Egyesület elnöke,

FEJES ANTAL csellista, gordonka- és szolfézstanár, a Békési Zeneiskola nyugalmazott igazgatója, a Békés Megyei Szimfonikus Zenekar szólamvezetője

FÉLEGYHÁZI KÁROLY fémműves iparművész

GRÁCZER JÓZSEF ülőröplabdázó, a Humanitás SE nyugalmazott elnöke

HAJDÚNÉ GÁCSI MÁRIA IBOLYA, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kirendeltségének igazgatója

HORVÁTH PÉTER, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum főigazgató-helyettese

IVÁNKAY TERÉZIA MÁRIA hatszoros siketlimpiai bajnok, többszörös világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező

DR. KALMÁR FERENC, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának tudományos dékánhelyettese, az Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék tanszékvezető főiskolai tanára

KIRÁLY ANNAMÁRIA, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkári Kabinetjének volt közigazgatási tanácsadója

KOVÁCS JUDIT, a Budapest Bábszínház művésze

KOZMÉR ALEXANDRA, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Nemzeti Balett első magántáncosnője,

LUDNIK FERENC, a Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet volt gazdasági vezetője, a miskolci Szent Anna Kolping Család Egyesület elnöke

MÓCZÁR GÁBOR ATTILA, az Europa Cantat magyarországi irodájának elnöke, a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének társelnöke, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. program-, marketing- és nemzetközi kapcsolatok igazgatója

MOLNÁR MELINDA múzeumpedagógus, etnográfus, a besenyszögi Chiovini Ferenc Kolping Katolikus Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskola igazgatóhelyettese, a Vehiculum-Ház Közérdekű Muzeális Gyűjtemény Múzeumpedagógiai Tagintézményének vezetője

MÓNUS JÓZSEF LÁSZLÓ többszörös világbajnok és -rekorder tradicionális távlövő íjász

NAGY ERNŐ festőművész

DR. NAGY KATALIN, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar, Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszékének nyugalmazott főiskolai tanára

DR. NESZMÉLYI EMIL BALÁZS hegymászó-felfedező, a Fehér Győrky Neszmélyi Ügyvédi Iroda ügyvédje

ORVOS ANDRÁS festőművész

PÁL ATTILA, a kecskeméti Katona József Színház színművésze

PEJTSIK ÁRPÁD gordonkaművész-tanár, a budapesti Szabolcsi Bence Zeneiskola óraadó tanára

PINTÉRNÉ BÁNÓCZI ÁGNES, a Szépművészeti Múzeum Magyar Nemzeti Galériájának gazdasági igazgatója

ROMÁN KÁROLY irodalomtörténész, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium volt irodalom- és történelemtanára

RÓZSA PÁL zeneszerző

DR. SUBA GYÖRGYNÉ népművelő, helytörténeti kutató, a Jászapáti Honismereti Szakkör alapító titkára, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és a Jászok Egyesülete jászberényi csoportjainak alapító titkára

SZABÓ ISTVÁN lantművész, zenetörténész, a budapesti Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközépiskola tanára

SZÉKELY HAJNALKA, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének volt elnöke

SZENCZY SÁNDOR, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke

SZILÁGYI ÁRPÁD JÓZSEF nyugalmazott építész, a Szegedi Hagyományőrző és Városképvédő Egyesület alapítója, a budapesti székhelyű Panoráma Világklub dél-alföldi szervezetének alapítója

TÖRÖK ILDIKÓ gyógypedagógus, a budapesti Benedek Elek Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézet intézményegység-vezetője

DR. UDVARDI ERZSÉBET belgyógyász-kardiológus szakorvos, háziorvos, Kisbér város volt polgármestere

WETTSTEIN TIBOR, a fővárosi Madách Színház gazdasági igazgatója

ZIEGLER JÁNOS labdarúgó-szakedző, vezetőedző, a Piliscsabai Atlétikai és Futball Club szakmai vezetője

DR. ZSEMBERY FERENC, a Mediagnost Kft. alapítója és nyugalmazott gyártási igazgatója, pénzügyi vezetője

Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést kapott:

BITTMANN KÁROLY, a Zirci Országzászló Alapítvány titkára

DR. CSEKEY LÁSZLÓ, a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház és Rendelőintézet osztályvezető főorvosa

DÁVID ANDREA, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. vezető szakértője

EREDICS-FEKETE ZSUZSANNA táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája

FENYVES MÁRK mozdulatművész-táncművész, tánctörténeti és táncelméleti kutató, az Orkesztika Alapítvány elnöke és kurátora

DR. GARAMVÖLGYI RITA, a Kaposvári Egyetem Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének igazgatóhelyettese,

HOLLAI FERENC, az egykori Katolikus Iparos- és Munkásifjak Országos Egyesületének titkára

KALLÓ JÁNOS hegedűművész, zenekarvezető prímás

KÁTAI ZOLTÁN énekmondó, zeneszerző

DR. KELEMEN ERZSÉBET író, költő, drámaíró, vizuális művész, irodalomtörténész, a Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanára, szaktanácsadó és minősített kutatótanár

KISS VERONIKA KRISZTINA, a mosonmagyaróvári Ujhelyi Imre Általános Iskola nyugalmazott énektanára, a Halmos László Énekegyüttes alapító tagja és művészeti vezetője, a Gradistyei Horvátok Egyesülete kórusának vezetője, a Vissz-Hang Vegyeskar vezetője

KOVÁCSNÉ KOSZTOR MARIANNA, a kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola tanítója

KOZMA ÉVA MÁRIA, a szolnoki Liget Úti Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény gyógypedagógusa

MIZSER PÁL festőművész, grafikus, szobrász, gobelintervező, a váci Duna Műhely alapítója, a Szőnyi István Képzőművészeti Szabadiskola tanára

MOLNÁR LÁSZLÓ ANTALNÉ, a Hajdúnánási Óvoda intézményvezető-helyettese, a Szivárvány Tagintézmény vezetője

DR. ÖKRÖS ISTVÁN nyugalmazott állatorvos, a Dr. Ökrös Állatkórház alapítója

SEBŐKNÉ TŐZSÉR JUDIT, a Gong Rádió Kft. tulajdonos-ügyvezetője

SZEREDY KRISZTINA operaénekes,

TASNÁDI EDIT turkológus, műfordító, a Magyar-Török Baráti Társaság alapító tagja és alelnöke

VASS VALÉRIA zenepedagógus, a budapesti Tóth Aladár Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola gitártanára, az Akkordikus Tanszak vezetője

Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetést kapott:

BARANYAI ERNŐ, Csönge község volt polgármestere

BEREGSZÁSZI SZABOLCS röplabda-mesteredző,

CSUHAY JÓZSEF labdarúgó, edző

GABORA JÁNOS GYULA, a Gabora Gála a Gyermekekért jótékonysági öregfiúk teremlabdarúgótorna-sorozat ötletgazdája és főszervezője

GERGELY GABRIELLA, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Ganz Ábrahám Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolája és Szakiskolája tanára, a budapesti Római Katolikus Egyetemi Lelkészség Leánykollégiumának tanára, egyetemi kollégiumi gondnoka

JÁNOSKA GYÖRGY, a Budapest Bábszínház fővilágosítója

KIRÁLY ISTVÁN ANDRÁSNÉ, a nagyrédei Kastély Óvoda vezetője

KOCSIS ANDREA, a Miskolci Balett táncművésze

KOSINA MÁRIA MÓNIKA, a Hagyományok Háza-Magyar Állami Népi Együttes táncművésze

LÓLÉ MIHÁLY előadóművész, a Rajkó Művészegyüttes tagja

LUDVIGH ZOLTÁN búvárúszó-mesteredző, a Magyar Búvár Szakszövetség tiszteletbeli alelnöke, a Bács-Kiskun Megyei Búvárszövetség főtitkára

NAGYNÉ BEER NOÉMI táncművész, táncpedagógus, koreográfus, az Adonika Mozgásművészeti Stúdió és Táncegyüttes művészeti vezetője

PETI SÁNDOR fotóművész, a dunakeszi Dunart Képzőművészeti Egyesület alapítója és elnöke

RAB EDINA táncművész, a Honvéd Együttes – Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája

SÁRVÁRINÉ DEZSŐ EDIT, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának ügyvivő szakértője

TIHANYI ATTILA, a Budapest Bábszínház hangtárvezetője

VÁSÁRHELYI JÁNOS, a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon és Általános Iskola igazgatója

DR. VÉGSŐ JÁNOS, a Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Hallgatói Adminisztrációs Központjának nyugalmazott vezetője

VÖRÖSNÉ BÉKÉSSY KLÁRA, a szolnoki Liget Otthon Fogyatékos Személyek Ápoló, Gondozó Otthona intézményvezetője

Szépművészet Ifjú Mestere-díjat kapott:

FEKETE ILDIKÓ, tojásfestő, népi iparművész,

FUNDÁK KRISTÓF GYÖRGY és FUNDÁK-KASZAI LILI OLÍVIA, az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes művészeti vezetői, néptáncosok megosztva,

GERGELY RAMÓNA EDIT, vesszőfonó,

HAJDARA TAMÁS, a Mezőföld Népi Együttes művészeti vezetője és HERCZEG HAJNALKA ANIKÓ, a Kertész Táncegylet művészeti vezetője, néptáncosok megosztva,

JÓZSA-SZAKA ERZSÉBET KATALIN, nemezkészítő,

RESÓCKI ROLLAND, néptáncpedagógus, az Egység Művelődési Egyesület koreográfusa, néptáncosa,

SÜTŐ BRIGITTA, kézi-gépi hímző szakoktató, himző.

Bessenyei György-díjat kapott:

DIENES MÁRIA ZSUZSANNA, a Kazincbarcikai Egyesületek Fórumának elnöke HIDVÉGI JULIANNA, a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár igazgatója

IGYÁRTÓ GABRIELLA, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének ügyvezető igazgatója

NYAKÓ BÉLA, a kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza igazgatója

SÁRVÁRINÉ RIEDER ZSUZSANNA, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata közművelődési szakértője

Móra Ferenc-díjat kapott:

ANDO GYÖRGY, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója

BÁLVÁNYOS ANNA, a Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum főmuzeológusa

GYARMATI ZSOLT, a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum igazgatója

Pauler Gyula-díjat kapott:

KUJBUSNÉ DR. MECSEI ÉVA, a Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára igazgatója, főlevéltárosa

DR. DOMINKOVITS PÉTER, a Magyar Nemzeti Levéltár Győr-Moson-Sopron Megye Soproni Levéltár igazgatója

Szinnyei József-díjat kapott:

BÁNKESZI LAJOSNÉ, az Országos Széchényi Könyvtár, Könyvtári Intézet igazgatója

BÉNINÉ VIRÁG MÁRIA, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár könyvtár-informatikai csoportvezetője

BUDAVÁRI KLÁRA gyermekkönyvtáros, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Gyermekkönyvtáros Szekció alelnöke,

NASZÁDOS EDIT MÁRIA, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ Szakinformatikai Osztály osztályvezetője

Liszt Ferenc-díjat kapott:

HERCZKU ÁGNES, a Hagyományok Háza – Magyar Állami Népi Együttes előadóművésze

József Attila-díjat kapott:

LANCZKOR GÁBOR költő, regényíró.


Forrás:gondola.hu
Tovább a cikkre »