A Manchester Citynek könnyű, az Atlético Madridnak nehéz dolga lesz a BL-ben

SportVilág

A Bajnokok Ligájában két nyolcaddöntőt is rendeznek kedden. A Manchester City ötödik próbálkozásra juthat be a legjobb nyolc közé, kétgólos előnyről várják a Dinamo Kijev elleni visszavágót. Az Atlético Madrid nem tudott gól lőni Hollandiában, de ezek ellenére ők az esélyesek a PSV Eindhoven ellen – írja a Faktor.

A Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata a héten ki fog alakulni, múlt héten már négy csapat bejutott a negyeddöntőbe. A Real Madrid és a Wolfsburg mellett továbbjutott a Benfica, valamint a Paris Saint-Germain is.

Manchester City – Dinamo Kijev

Kedd este két találkozót rendeznek, ezek közül a Manchester City-Dinamo Kijev párharc sorsa lehet, hogy már az első meccsen eldőlt. Ukrajnában a City 3-1-ra nyerni tudott, így könnyen lehet, hogy fennállása során először jut be a csapat a BL-negyeddöntőbe.

A City először a 2011/12-es szezonban játszott a Bajnokok Ligájában, akkor nem jutott tovább a Napoli, Bayern München, Villareal mellől, akárcsak egy évvel később, amikor a Real Madrid, a Dortmund és az Ajax volt a csoportellenfelük.

Az elmúlt két évben már megszerezték a csoport második helyét, viszont emiatt nehéz ellenfelet kaptak, ráadásul mindkétszer a Barcelona állta útjukat az egyenes kieséses szakaszban. A csapat azonban idén fejlődött, megnyerték csoportjukat, és a sorsolásnál is szerencséjük volt. Ezt emelte ki a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a csapat edzője, Manuel Pellegrini is:

“Úgy gondolom, hogy idén tovább fejlődtünk, mert megnyertük a csoportot, és jók az esélyeink a továbbjutásra. A legfontosabb dolog azonban, hogy még nem jutottunk tovább, majd ha ez sikerül, akkor beszélhetünk a negyeddöntőről. 0-0-ról kezdjük a meccset, és próbálunk jobb csapat lenni itthon, mint a Dinamo.”

Bár a City még nem volt a legjobb nyolc között, Manuel Pellegrini korábban a Villarealt és a Malagát is bevezette a negyeddöntőbe. Az angolok mellett szól az is, hogyha megnyerték egy oda-visszavágós párharc első meccsét, akkor mindig továbbjutottak.

A Manchester City a Premier League negyedik helyén áll, nincsenek jó formában, a hétvégén a Norwich ellen nem tudtak gólt szerezni, legutóbbi öt meccsükből csak egyet tudtak megnyerni.

A Dinamo Kijev három ponttal vezeti az ukrán bajnokságot, október 31. óta minden mérkőzésüket megnyerték, de ezek ellenére bravúr kellene ahhoz, hogy a City elleni párharcot megfordítsák. Ráadásul a kijevi csapat még soha nem nyert Angliában, 13 fellépésükből 11-szer vesztettek.

A kijevi csapat ellen szól az is, hogy Vitalij Bujalszkij, Danilo Silva, Nikita Korzun és Rybalka sem játszhat a visszavágón eltiltás miatt.

Atlético Madrid – PSV Eindhoven

Az Atlético Madrid az utóbbi két évben is bejutott a legjobb nyolc közé, sőt két éve a Real Madrid ellen döntőt is játszottak. Ezúttal is minden esélye megvan a spanyol csapatnak, mert bár 0-0 arányú döntetlen született az első mérkőzésen, hazai pályán esélyesek az Eindhoven ellen.

Az Atlético Madrid hazai pályán nagyon jól szerepel, egyedül a Barcelona tudott nyerni ellenük az idei bajnokságban, emellett még három döntetlen áll a nevük mellett. Ami miatt mégis aggódhat a spanyol csapat, hogy a PSV Eindhoven gólt szerez a Vincente Calderón stadionban. Ebben az esetben mindenképp nyernie kell a Madridnak, hogy továbbjusson.

A holland csapat jó formában várja a mérkőzést, idén mindössze egyetlen vereséget szenvedtek a bajnokságban, ráadásul a Manchester Unitedet megelőzve jutottak a legjobb 16 közé. A PSV a 2006/07-es bravúrt szeretné megismételni, amikor nem csak a csoportkörből jutottak tovább, hanem az Arsenalt is kiejtették a rájátszásban.

A holland csapat nem csak amiatt esélytelenebb, mert az Atlético jó hazai pályán, hanem mert a PSV az idei Bajnokok Ligájában nem tudott még idegenben nyerni. A CSZKA Moszkva ellen 3-2, a Wolfsburg ellen 2-0-ra kaptak ki, míg a Manchester ellen 0-0-t értek el. Utóbbi végeredmény esetén a továbbjutás sorsa hosszabbításban dőlne el.

Ahogy a Dinamo Kijev Angliában, úgy az Eindhoven sem nyert még Spanyolországban, 12 meccsükön mindössze négy döntetlent tudnak felmutatni.

Érdekesség, hogy a két csapat utoljára a 2008/09-ben találkozott egymással Madridban, akkor a PSV színeiben Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést. A végeredmény 2-1 lett, a gólokat Maxi Rodríguez és Simao, illetve Danny Koevermans szerezte.

View the full image Forrás: Faktor.hu

Forrás:karpatinfo.net